Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Listwy boczne I obudowa kluczyka - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Listwy boczne I obudowa kluczyka (/showthread.php?tid=5895)

Strony: 1 2


Listwy boczne I obudowa kluczyka - macius4343 - 09-06-2014 22:13

Szarik dostanie gwint za miesiąc i tak sie zastanawiam czy nie sciagnac listew bocznych i na zderzaku czy bendzie to wyglądać ludzko?

Obudowa Scyzoryka sie powoli rozpada znalazłem obudowę na ebayu czy da sie sama obudowę wymienić i po prostu przełożyć wnętrze i jeszcze czy kluczyk sie nie rozkoduje ?Sad


RE: Listwy boczne I obudowa kluczyka - Scrappy - 09-06-2014 23:21

Z drzwi jak ściągniesz to nie będzie śladu, ale w zderzaku zostaną "wnęki" na nie. Lepiej kup z pakietem chrom i pomaluj w kolor auta. Wnętrze kluczyka przełożysz spokojnie.


RE: Listwy boczne I obudowa kluczyka - macius4343 - 09-06-2014 23:28

Zostawie w takim razie te listwy. A z tym kluczykiem to sie nie rozkoduje?


RE: Listwy boczne I obudowa kluczyka - Scrappy - 09-06-2014 23:56

Jak się rozkoduje, to procedura z forum i w minutę jest zakodowany Smile


RE: Listwy boczne I obudowa kluczyka - wurba - 10-06-2014 19:22

Sprawa z listwami to kwestia gustu oczywiście. Przeszło rok temu malowałem swojego, więc zdjąłem listwy i folie na słupkach między szybami. Do dziś nie mam listw na drzwiach, bo w zderzaku raczej muszą być, chyba że ktoś zaszpachluje wnęki Wink . W zasadzie mało kto zauważył, że ich nie ma. W okolicy jeździ inny też bez listw i ja tego też nie zauważyłem, dopiero kolega z forum napisał mi, że nie jestem jedyny taki. Minus tego układu to fakt, że drzwi są bardziej narażone na uderzenia przez inne drzwi sąsiednich samochodów na jakimś parkingu.
Odnośnie kluczyka, to jeśli masz ori to zwykle sprzedają połówki osobno. W części z grotem musisz znaleźć transponder i go przełożyć do nowego, a druga część jeśli jest w dobrym stanie można dopiąć do nowej połówki. Jeśli nie to przekładasz elektronikę i to wszystko, co może się stać jeśli zrobi się to umiejętnie?


RE: Listwy boczne I obudowa kluczyka - sabelART - 10-06-2014 20:54

Mojego mozesz zobaczyc na gwincie bez listew. Znowu kol fishbone ma gwiny i listwy. W naszych obydwoch mamy rowniez popoliftowe progi.wyglada to w komplecie idealnie.czy z listwami czy bez.


RE: Listwy boczne I obudowa kluczyka - marcyb3 - 10-06-2014 21:52

według mnie z listwą wygląda ładniej, kiedyś Braciak kupił Alhambre bez listw, pojechał do znajomego kupił i przykleiliśmy odrazy nabrała uroku,


RE: Listwy boczne I obudowa kluczyka - K9Darek - 10-06-2014 22:18

Listwy są przydatne jak parasol w pociągu..Dodgy
Konstrukcja drzwi każdego auta jest inna i wysokość najdalej wystającego elementu jest różna. Zwłaszcza w tylnych drzwiach. Jak ma się obić to się obije. A bez listw wygląda lepiej zwłaszcza gdy kolor jest kontrastowy a nie np. czarny.


RE: Listwy boczne I obudowa kluczyka - Scrappy - 10-06-2014 22:34

Zależy, mi się nie podobają SGA bez listew. Szczególnie przedlifty.


RE: Listwy boczne I obudowa kluczyka - grażyny - 11-06-2014 11:41

Widziałem szarego przed lifta bez listew choc dziwnie ale fajnie wyglądał Smile