Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Dylemat przy wyborze silnika - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Kupujemy Samochód (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Kupujemy-Samoch%C3%B3d)
+--- Wątek: Dylemat przy wyborze silnika (/Thread-Dylemat-przy-wyborze-silnika)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Dylemat przy wyborze silnika - Czerwony - 27-03-2014

(26-03-2014, 23:33)Scrappy napisał(a):
(26-03-2014, 23:00)Czerwony napisał(a):
(26-03-2014, 22:09)KoKaH01 napisał(a): Wiem że to już nie temat w tym wątku ale póki mam Was ,,pod ręką" to wole się wszystkiego dowiedzieć a mianowicie czy w modelach od 2006 sa siedzenia z mocowaniem ISOFIX??
Mocowania foteli w podłodze są jednakowe - czy fotel jest z isofix, czy bez. Fotele zawsze możesz wymienić lub dokupić gdyby były nie takie jak trzeba. Lepiej patrz na ważniejsze rzeczy w samochodzie. Fotele to tylko "galanteria".
Ale ISOFIX to mocowanie, do fotelika. Ikoledze chodzi o to, czy fotele w tych rocznikac były wyposażone w to mocowanie. Wink

Scrappy... no weź... wkręcasz czy co? Smile

Tak, zrozumiałem pytanie i chciałem grzecznie odpowiedzieć, że nie ma ono większego znaczenia. Niezależnie, czy fotele z Isofix były na wyposażeniu fabrycznym w tych latach, czy w innych - w najgorszym razie kolega sobie wymieni jeden albo kilka foteli. Chodziło mi o to, że mocowanie samych foteli w samochodzie jest uniwersalne i pozwala na każdą zamianę niezależnie od rocznika samochodu i fotela.

Szukając samochodu trzeba zwracać uwagę na tyle rzeczy (naprawdę ważnych i potencjalnie kosztownych), że możliwość skrócenia listy kryteriów choćby o jedną pozycję jest - moim zdaniem - pomocna.

Powodzenia w poszukiwaniach!


RE: Dylemat przy wyborze silnika - wesol - 27-03-2014

tez mi sie to wydaje sensowne. Lepije niech uwaza by zakupic fure w motorem w miare zdrowym i przeniesienie napedu zeby bylo okej. uz nie wymagam sprawnego dogrzewacza czy innych rzeczy.
W sumie to powiem szczerze ze nie slyszalem o isofix w sga. Jesli sie takowy znajdzie to powinna byc informacja z tym napisem na samym siedzeniu w postaci wszyswki na materiale lub wytloczenia na plastiku w miare widoczny mmiejscu.


RE: Dylemat przy wyborze silnika - KoKaH01 - 27-03-2014

Właśnie o to chodzi że każde auto które posiada ISOFIX ma tzw. metkę na obszyciu fotela. nie spotkałem się jeszcze ze zdjęciem 2-go rzędu gdzie byłaby doskonale widoczna owa metka. Dzisiaj odwożąc syna do przedszkola pojeździłem trochę po utohausach bo w samym zittau jest sieć chyba 5-ciu salonów ,,LUST,,. Były pozamykane więc zamierzam przed odbiorem syna podjechać i rozejrzeć się. pozdro


RE: Dylemat przy wyborze silnika - KoKaH01 - 27-03-2014

Lipa nie znalazłem nic...chociaż stał wypasiony Outlander z pakietem sportowym na feldze 20' Big Grin ale zejdźmy na ziemięTongue na weekend po nocce ruszam dalej w niemcy,narazie okoliczne wioskki i miasta w sachsen. pozdro


RE: Dylemat przy wyborze silnika - DDiablo - 28-03-2014

A co to jest jak nie isofix?
Oczywiście żadnej metki o isofix nie posiadam, ale uchyt jest jak widać.


RE: Dylemat przy wyborze silnika - bamber - 28-03-2014

isofix jest systemem mocowania fotelików dla dzieci dla mnie durny ogólnie z zasad a dwa nie każdy fotelik ma ten system, przereklamowana rzecz jak dla mnie.


RE: Dylemat przy wyborze silnika - wesol - 28-03-2014

klik to jest pare fotek obrazujacych system ten i oco chodzi. Szybko wpinasz fotel i wypinasz kiedy masz taka potrzebe. Nie musisz sie palowac z przeciaganiem pasów itp.


RE: Dylemat przy wyborze silnika - KoKaH01 - 28-03-2014

dla niektórych durny sposób dla noworodka najbezpieczniejsza opcja podróży. Jest to też jak wesol napisał najłatwiejsze i najwygodniejsze. pozdro. A właśnie może ktoś z Was spotkał się z użytkownikiem GRAND Espace IV 2.0dci 150KM??


RE: Dylemat przy wyborze silnika - KoKaH01 - 29-03-2014

nikt nie napisał o Espace, więc może ktoś wie jak się sprawuje 1.8TDCI 125KM w nowym galaxy??


RE: Dylemat przy wyborze silnika - adrians8 - 06-04-2014

ja jezdzilem alhambra 1.9 tdi z 2001 roku z przebiegiem 210tys km (przebieg oryginalnywo -w anglii latwo to zweryfikowac) no i straszne mam doswiadczenia z tym autem,jak kupilem to odrazu kierownica na turbinie byla do roboty pozniej podcisnienia do tego intercooler i po drodze jeszcze kilka czujnikow od podcisnienia ogolnie po 18 miesiacach odechcialo mi sie mimo,ze autko bylo doprowadzone do stanu uzywalnego to jakos mnie do siebie nie przekonalo no i te przyspieszenie to tez byla jakas porazka...wiec kupilem sobie vr6 z 2001 roku z przebiegiem 150tys km zalozylem gaz i smiga az miloWinktroche problemow bylo na poczatku z bledami na vagu ale jakos wszystko udalo sie tanim kosztem naprawic i tera tylko gaz tankuje i smigamWinkszczerze polecam ten silnik,fajnie brzmi i nawet przyspiesza w miare mimo masy,chodz wydaje mi sie,ze galaxy ktore kiedys mialem w automacie zbieralo sie lepiej?moze dlatego,ze moja alhambra nadal troche przymula przy starcie ( od 1800 do 2500 obrotow) ale pozniej jest juz calkiem fajnieWinkpozdrawiam i polecam jeszcze raz vr6 Smile