Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Nie można otworzyć drzwi/ciężko się otwierają/zablokowane - problemy mechaniczne/zamek - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Ogólno techniczny (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Og%C3%B3lno-techniczny)
+---- Wątek: Nie można otworzyć drzwi/ciężko się otwierają/zablokowane - problemy mechaniczne/zamek (/Thread-Nie-mo%C5%BCna-otworzy%C4%87-drzwi-ci%C4%99%C5%BCko-si%C4%99-otwieraj%C4%85-zablokowane-problemy-mechaniczne-zamek)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Jak otworzyć tylne drzwi - Klamka nie otwiera - dyzioNR1 - 16-01-2017

Ten preparat podaje się głównie do wkładek, elementów mechanicznych zamka... (nie mylić z siłownikami)
Natomiast jeśli Tobie coś przymarza, to dobrze byłoby zdjąć boczek, nie wiem - farelką lub suszarką Pani żony wysuszyć wnętrze drzwi i zapobiegawczo popsikać na elementy mechaniczne zamka (głównie metalowe) i zamontować ponownie.
Nie wiem, czy to pomoże, np. środek Brunox Top-Lock. Nigdy nie używajcie tylko do wkładek/zamków WD-40. Bo efekt będzie chwilowy, później odwrotny do zamierzonego.


RE: nie mogę otworzyć drzwi kierowcy - koleś - 25-03-2017

Przestała działać klamka wewnętrzna w drzwiach pasażera z przodu. Nie zdejmowałem jeszcze tapicerki i jutro to zrobić. Czy linkę da się wymienić? Czy trzeba cały zamek?
Ta klamka od dłuższego czasu po otwarciu nie wracała z powrotem. Sprężyna za to odpowiedzialna jest na zamku czy na klamce?



RE: nie mogę otworzyć drzwi kierowcy - Kamilos - 26-03-2017

Zejsrała mi sie klamka od pasazera z przodu... od wewnatrz sie otwiera normalnie , z zewnatrz klamka wychodzi bez 'łapania' mechanizmu. Utrapienie z tym...


RE: nie mogę otworzyć drzwi kierowcy - andrew7800 - 27-03-2017

(26-03-2017, 11:59)Kamilos napisał(a): Zejsrała mi sie klamka od pasazera z przodu... od wewnatrz sie otwiera normalnie , z zewnatrz klamka wychodzi bez 'łapania' mechanizmu. Utrapienie z tym...

Klamkę miałeś oryginalną czy zamiennik. Przy zamienniku jak za szybko szarpniesz to wyskoczy z niej blaszka i po zabiegu. Trzeba odkręcić śrubkę w drzwiach i wysunąć klamkę. Jak nic nie trzasnęło to prawidłowo z powrotem ją założyć na blaszkę i wsunąć..


RE: nie mogę otworzyć drzwi kierowcy - koleś - 28-03-2017

Dziś zajrzałem pod tapicerkę i tego się nie spodziewałem:
[Obrazek: 976d51e9187a.jpg]

Ktoś urwał wałeczek co zahacza o klamkę i zamiast wymienić to połączył jakąś złączką.

Sama klamka wewnętrzna też ma połamany plastik gdzie ma być zaczepiona linka.

Chcę to naprawić. Klamka to nie problem.

Co mogę zrobić z linką? Trzeba wymienić cały zamek czy tylko linkę?

Obczaiłem już jak jest zaczepiona klamka zewnętrzna i chyba z tym sobie poradzę.




RE: nie mogę otworzyć drzwi kierowcy - koleś - 01-04-2017

Kupiłem klamkę wewnętrzną I ze względu na stan plastiku przełożę tylko chromowany element za który się pociąga.
Kupiłem też zamek z anglika i wymienię same cięgno, które można wyjąć z zamka.


RE: Jak otworzyć tylne drzwi - Klamka nie otwiera - kubrick007 - 09-04-2017

Ma ktoś pomysł jak otworzyć tylne drzwi za kierowcą...Nie reagują na klamkę od wewnątrz i zewnątrz. Klamki działają luźno ale wrażenie jakby cięgno spadło.


RE: Jak otworzyć tylne drzwi - Klamka nie otwiera - wesol - 10-04-2017

Jelsi centralny nie dziala wcale to ja bym kuknal w kable w przelotce a tu sprawdzisz je jak otworzysz przednie drzwi to bedziesz mial dojscie na slupku. Jesli nie dzialaja klamki to albo rwanie tapicerki albo szydlem miedzy drzwiami a buda musisz zapadke wcisnac.


RE: Jak otworzyć tylne drzwi - Klamka nie otwiera - kubrick007 - 10-04-2017

Dziękuje kolego WESOL, po zdjęciu gumowej osłony i zrobieniu ze swojej dłoni małej chiń...ej, kable, które się ukazały wyglądały jakby były zrobione z gałązek. 90% otulin połamanych, 5 kabli przerwanych... Po naprawie, wszystko działa jak należy. Jedyne co mnie martwi to na wtyk w słupku, nakręcamy uszczelko-plastikową obrączkę uniemożliwiającą wpadnięcie gniazda, w nie wchodzi dodatkowe gwintowane plastikowe gniazdo i w taki zestaw wtyczka... za diabła po włożeniu tego gwintowanego plastiku nie mogę upchnąć wtyczki... Confused


RE: zablokowane drzwi lewy tył - gilori - 13-04-2018

Witam, udało sie te drzwi otworzyć? Mam podobny problem i coś nam nie idzie z tą zapadką...