Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Nie można otworzyć drzwi/ciężko się otwierają/zablokowane - problemy mechaniczne/zamek - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Ogólno techniczny (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Og%C3%B3lno-techniczny)
+---- Wątek: Nie można otworzyć drzwi/ciężko się otwierają/zablokowane - problemy mechaniczne/zamek (/Thread-Nie-mo%C5%BCna-otworzy%C4%87-drzwi-ci%C4%99%C5%BCko-si%C4%99-otwieraj%C4%85-zablokowane-problemy-mechaniczne-zamek)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: zablokowane drzwi lewy tył - transportflak - 18-03-2016

a dzisiaj zablokowały mi się drzwi od kierowcy - kluczykiem w prawo przekręce (jakby zamykanie) ale w lewo się nie da, od środka również nie można otworzyć - przy pociągnięciu klamki wraca do środka i musze wchodzić od prawej strony Angry acha aku odłączyłem ale i tak nie da się drzwi otworzyć. a gdy aku jest podłączony to przy otwieraniu z prawej strony kluczem widze jak klamka środkowa tak jakby chciała troche się otworzyć ale coś ją blokuje i tak ze 2-3 próby, czyli tak na oko to nie usterka elektryczna a mechaniczna


RE: zablokowane drzwi lewy tył - lekarzyk - 07-08-2016

Wiem ze to moze juz po fakcie, ale mnie się to niedawno też zdarzyło i poradziłem sobie w ten sposób: Wyjąłem tylne siedzenia, na przykładzie przeciwnych drzwi oceniłem na jakiej wysokości na słupku znajduje się metalowy rygiel zamka(ucho)... Teraz na zatrzasniętych drzwiach w miejscu owego rygla od wewnątrz odginam grubą uszczelkę i szukam wzrokiem fragmentu srebrnego rygla.. Teraz potrzebujesz cienkiego płaskiego śrubokręta, którego koniec wsuwasz nad ryglem i jego końcówke przesuwasz pomału w głąb ruchem podważającym szukając zapadki która blokuje zatrzask.. popychając drzwi trzeba ją podnieść w górę. I tyle..


Jak otworzyć I ZAMKNĄĆ tylne drzwi - Klamka nie otwiera - Czerwony - 11-01-2017

Moje pytanie to: jak OTWORZYĆ I ZAMKNĄĆ tylne drzwi - chyba zamarznięte? I co potem?

Nie znalazłem bliższego tematu, a nie chcę nowego zakładać. Sytuacja jest taka:

Na mrozach drzwi prawy tył nie chciały się otwierać. Pomyślałem, że przymarzły - trudno. Kilka dni temu samochód miałem rozgrzany trochę lepiej, spróbowałem - otworzyły się klamką od środka. Kilka razy otworzyłem, zamknąłem - było ok. Jeszcze skorzystałem z tego otwarcia i uszczelki silikonem przeleciałem. Po 2-3 dniach zauważyłem, że teraz problem jest odwrotny: tamte drzwi nie zamykają się: ani z pilota, ani też od środka. Próbuję wciskać klameczkę od środka, ale stawia opór. Centralny też zamyka pozostałe drzwi oprócz tych jednych. Lipa.

No to pytanie zasadnicze: czy to zamarznięcie mechanizmu, czy awaria - jak to sprawdzić?

Pyt. 2. Jeżeli jest szansa że to tylko zamarznięcie, to co zrobić? Jakiś smar w spraju? Jaki? Gdzie go zapodać?

Szczęście w nieszczęściu, że pod domem i pod pracą mam parking zamykany.


RE: Jak otworzyć tylne drzwi - Klamka nie otwiera - skimir - 11-01-2017

Mogło coś w środku się urwać. Niczym nie psikaj bo tylko syfu narobisz a czym więcej syfu i mazideł w mechanizmach zamka tym później większe kłopoty jak mróz przychodzi.
Zaczekaj aż mrozy przejdą, wtedy zobaczysz czy to wina zimna czy trzeba drzwi rozbierać.

Kilka lat temu miałem taką śmieszną sytuację w passacie. Wiedziałem, że czasem zamek w drzwiach kierowcy zamarza i nie da się otworzyć (czasem rano pomagało podgrzanie farelką). Tutaj kiszka - 8 godzin pracy farelki nocą w samochodzie nie przyniosło skutku. Pogodziłem się z zamarzniętymi drzwiami i wchodziłem do samochodu z prawej strony. Minęło 2 tygodnie, mróz puścił, drzwi dalej nie chciały się otwierać :-) Ułamał się jakiś dynks i trzeba było mechanizm zamka wymienić.


RE: Jak otworzyć tylne drzwi - Klamka nie otwiera - Czerwony - 12-01-2017

Znowu rozgrzałem samochód i mu przeszło. Wszystko działa ok.
Czy można w zakresie zamarzania zamków przedsięwziąć jakąś profilaktykę? Da się coś zrobić przed zimą, co wykluczy takie przygody? W końcu samochodów używają nawet na Syberii, więc nasze -10°C czy nawet -20°C to nie jest jakieś wielkie wyzwanie?


RE: Jak otworzyć tylne drzwi - Klamka nie otwiera - jani68 - 12-01-2017

Witam miałem takie problemy w passacie b5 i nie mogłem odblokować drzwi
z tyłu bo siłownik był do blokowany . Siłownik jest sterowany na zamknięcie a potem zablokowanie go . Więc przyczyna jest raczej po stronie instalacji lub centralki zamka albo samego siłownika .Ja miałem do wymiany drzwi po wypadku, kupiłem je na allegro na moje szczęścicie były z zamkiem i siłownikiem więc rozebrałem siłownik i miałem możliwość sprawdzenia jak on działa jak go odblokować beż zasilania i się udało drzwi były do wymiany to wkrętarka wiertło otworek w drzwiach i w siłowniku płaski śrubokręt i przestawianie siłownika w położenie odblokowania nie było to łatwe bo on jest tak skonstruowany ze dopóki nie zaskoczy to działa jak sprężyna masakra ale się udało . a to wszystko było robione na zamkniętych drzwiach do środka Może będzie to pomocne dla kogoś Pozdrawiam.


RE: Jak otworzyć tylne drzwi - Klamka nie otwiera - Czerwony - 12-01-2017

Dzięki, ale u mnie raczej nie to. Problem jest wyraźnie związany z mrozem.

Ponawiam pytanie: czy jest możliwa jakaś profilaktyka zapobiegająca zamarzaniu zamków?


RE: Jak otworzyć tylne drzwi - Klamka nie otwiera - kalamb - 12-01-2017

Smar silikonowy w sprayu?
Dodatkowo zabezpiecza uszczelki przed przymarzaniem ;-)


RE: Jak otworzyć tylne drzwi - Klamka nie otwiera - dyzioNR1 - 13-01-2017

Ludzie, którzy otwierają auta stosują Brunox.

Kup, tym nawet broń się czyściTongue


RE: Jak otworzyć tylne drzwi - Klamka nie otwiera - Czerwony - 14-01-2017

(13-01-2017, 22:29)dyzioNR1 napisał(a): Ludzie, którzy otwierają auta stosują Brunox.

Dzięki!
Gdzie i jak to podawać? Trzeba demontować tapicerkę, czy są jakieś dojścia?