Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Wyciek oleju ze skrzyni biegów - manual/automat - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Wyciek oleju ze skrzyni biegów - manual/automat (/showthread.php?tid=5352)

Strony: 1 2 3


Wyciek ze skrzyni - jarul7 - 07-03-2014 20:40

Witam
W tamtym roku wymieniałem całą półoś prawą łącznie z tym wałkiem co wchodzi do skrzyni i zauważyłem ,że wycieka mi olej. Teraz moje pytanie co mogło nawalić czy jest tam jakiś simering uszczelka czy co. Mam starą oś ale w niej nic nie ma takiego tylko sprężyna,blaszka,i cieniutki pierscień. Chyba jeszcze musi byc taki mosiężny pierscien no i napewno sruba ale mniejsza o to. Co z tymi simeringami? sa tam jakies bo na niektórych zestawach nie ma wogóle jak patrze na allegro.


RE: Wyciek ze skrzyni - sharan2004 - 07-03-2014 23:39

Jest tam simering, ja miałem taki sam przypadek i zatarłem skrzynie.

Jak o coś pytasz to najpierw napisz co za półoś wsadziłeś itd bo nikt tu nie jest wróżką, czym więcej info tym łatwiej można pomóc


RE: Wyciek ze skrzyni - jarul7 - 08-03-2014 00:27

Wsadziłem tam zamiennik z allegro tyle ,że mój był trochę droższy
http://allegro.pl/polos-prawa-podpora-łącznik-sharan-galaxy-alhambra-i4007833069.html
Znalazłem coś takiego czy to ten simering?\
http://allegro.pl/uszczelniacz-polosi-45x60x8-vw-sharan-t4-audi-tt-i4005278978.html
Tylko on uszczelnia?
A i jeszcze pytanie czy do skrzyni wchodzi 2,3 l oleju? Jak się sprawdza stan tzn wiem gdzie jest wlew ale czytałem cos ,że auto musi byc pochylone na lewarku itd?


RE: Wyciek ze skrzyni - sharan2004 - 08-03-2014 10:28

To już masz odpowiedź dlaczego Ci cieknie, wsadziłeś taki badziew, te dziadowskie podróbki są źle wytoczone i dlatego cieknie, jak miałem półoś od Motomaxu za ponad 900zł i też była źle wytoczona, oddałem na gwarancji ale co z tego jak mi się pozacierały łożyska w skrzyni z braku oleju. Simering to nie pamiętam, jak będę miał trochę czasu to zajrzę do Etki i podam nr. Nic tam na żadnym lewarku się nie przechyla auto ma stać w poziomie, no chyba że chcesz wlać ze 3L to sobie możesz przechylić. Auto stoi w poziomie odkręcasz śrubę kontrolną od czoła skrzyni i wlewasz aż sie przeleje, co za różnica ile wejdzie i tak musisz kupić 3L.


RE: Wyciek ze skrzyni - jarul7 - 08-03-2014 10:52

ok Dzieki to czekam na info
Kurde w sklepie dwa koła wołaja za to Big Grin


RE: Wyciek ze skrzyni - wesol - 08-03-2014 11:36

tak simmering jak ten z aukcji. Co do tych polosiek to jak zawsze mowi lepiej oddac do regeneracji ta część jak maja mi dorabiac taką. JA oddalem do regeneracji czyli napawanie i wyfrezowanie nowego polaczenia. Zero problemu od 2 lat i koszt 400 zl. Za te pianiadze co tu podales to ciezko zrobic cos sensownego z racji iz sam metal do wytworzenia tej czesci sporo kosztuje. Roboczogodziny poswiecone na to tez nie mało plus to ze trzeba takowym sprzetem dysponowac. Potem sie te czesci hatruje i odpuszcza.
400 zl to zaplacilem gosciwi ktory wykonue ta usluge z racji iz w pracy dysponuje taka maszyna do robienia takich elementów.

Motomax tez sie spartolil co pisalismy na forum juz wczesniej. Kiedys chyba robili te czesci tez w ten sposob ze regenerowali a teraz juz wytwarzaja je od podstaw.


RE: Wyciek ze skrzyni - mirekm71 - 11-03-2014 08:34

Ale co ma polos do wycieku? Ja nie wymienialem polosi i tez mi w/w simmering polecial. U mnie w sklepie motoryzacyjnym 18zl, jedna sruba na imbus trzyma flansze i simmering wymieniony. Jesli polos nie bije i nie ma luzu to jest ok.


RE: Wyciek ze skrzyni - sharan2004 - 11-03-2014 09:31

(11-03-2014 08:34)mirekm71 napisał(a):  Ale co ma polos do wycieku? Ja nie wymienialem polosi i tez mi w/w simmering polecial. U mnie w sklepie motoryzacyjnym 18zl, jedna sruba na imbus trzyma flansze i simmering wymieniony. Jesli polos nie bije i nie ma luzu to jest ok.

Za 18zł to ja w serwisie kupowałem oryginał. Nie pisz takich bzdur bo podczas czytania oczy bolą, włóż taką flanszę za "grosze" to zobaczysz co ma do wycieków i do innych objawów związanych z nią.


RE: Wyciek ze skrzyni - mirekm71 - 12-03-2014 09:27

(11-03-2014 09:31)sharan2004 napisał(a):  
(11-03-2014 08:34)mirekm71 napisał(a):  Ale co ma polos do wycieku? Ja nie wymienialem polosi i tez mi w/w simmering polecial. U mnie w sklepie motoryzacyjnym 18zl, jedna sruba na imbus trzyma flansze i simmering wymieniony. Jesli polos nie bije i nie ma luzu to jest ok.

Za 18zł to ja w serwisie kupowałem oryginał. Nie pisz takich bzdur bo podczas czytania oczy bolą, włóż taką flanszę za "grosze" to zobaczysz co ma do wycieków i do innych objawów związanych z nią.

Zapamietalem, ze wymienili polos a nie falansze. Wspolczuje, ze Cie od czytania oczy bola. Flansze mozna pomierzyc w miejscu, gdzie pracuje simmering. Fajnie, ze kupiles sobie uszczelniacz w serwisie ale ja mam do serwisu 45km a do sklepu 3km, poza tym nie sadze, zeby serwis produkowal uszczelniacze. Z allegro z przesylka wyjdzie drozej i dluzej trzeba czekac.
Mysle chyba, ze chciales tylko napisac, ze nie zakladasz flansz za grosze a uszczelniacze tylko z ASO bo jestes taki bogaty, fajny i wogole a Twoj samochod to jest najlepszy i ocieka zajebistoscia. Pozdrawiam


RE: Wyciek ze skrzyni - jarul7 - 13-03-2014 14:41

Panowie wkładam oske do skrzyni i nie jestem pewien jak ten cieniutki pierscień ma być załozony? czy ma byc przy tym miedzianym naciagniety na oske czy zaraz za frezem??
pls szybo bo ide skręcać!!!Big Grin