Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Kontrolki abs i ręczny - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Elektryka auta (/forumdisplay.php?fid=75)
+---- Wątek: Kontrolki abs i ręczny (/showthread.php?tid=5333)

Strony: 1 2


kontrolki:ABS i RĘCZNY - piorun665 - 05-03-2014 10:17

Witam.

Widziałem już kilka tematów o którym piszę.Nie znalazłem jednak jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie.

Jakiś czas temu zaświeciła mi się kontrolka ABS, póżniej zgasła i tak przez jakiś czas.Teraz świeci się cały czas.Zauważyłem też,że świeci się nad nią kontrolka ręcznego.Nie jest to jaskrawe śwatełko.Tak jakby się lekko żarzyło.Autko podłączałem już pod kompa - czujnik ABS prawy przód.

Czy jest to normalna sytuacja(z tym ręcznym)?
Czy mogę jeszcze trochę pojeździć?

SHARAN 1.9 TDI 1999r.

Z góry dziękuję za odpowiedź.


RE: kontrolki:ABS i RĘCZNY - mamwi - 05-03-2014 11:32

Masz do wymiany czujnik ABS-u. A co do kontrolki ręcznego to może być poblask od kontrolki ABS-u. Nie powinno tak być, chyba że jest uszkodzona przegroda między żarówkami i przenika gdzieś światło, lub żarówka ABS-u ciągnie sobie masę z ręcznego. Wtedy ręczny będzie się żarzył. Musisz wyjąć licznik i sprawdzić.


RE: kontrolki:ABS i RĘCZNY - rodzynek - 05-03-2014 20:06

Niestety, kontrolka ręcznego jest w jakiś sposób powiązana z kontrolką ABS. U mnie też po wywaleniu się ABSu żarzyła się kontrolka ręcznego (pociągnięcie ręcznego włączała ją całkowicie), potem się zaświeciła na stałe.
U mnie powodem był padnięty sterownik ABS.


RE: kontrolki:ABS i RĘCZNY - przemo - 05-03-2014 20:37

Panowie wg. instrukcji to wychodzi tak ;
(ABS) - czyli wiadomo co.
Kontrolka od ręcznego nie odpowiada tylko za ręczny ale również za problemy z układem hamulcowym.


RE: kontrolki:ABS i RĘCZNY - mamwi - 05-03-2014 23:28

Wszystko się zgadza, ale powinna się świecić a nie żarzyć:
[attachment=2496]
[attachment=2497]


RE: kontrolki:ABS i RĘCZNY - rodzynek - 05-03-2014 23:51

Tak, a ABS powinien się nie psuć Wink


RE: kontrolki:ABS i RĘCZNY - mamwi - 06-03-2014 11:06

Teoretycznie nic ma się nie psuć Tongue! Moje czujniki ABS-u maja 16 lat. Jedyna awaria była wtedy, jak przy wymianie poduszki na Mac Personie urwali mi przewód (ręce opadają, bo i tak musiałem sam po nich poprawiać). Zlutowałem go, wsadziłem w opaskę termokurczliwą i normalnie działa.


RE: kontrolki:ABS i RĘCZNY - piorun665 - 06-03-2014 17:20

Mam nadzieję że jest to tylko ten czujnik.Nic innego na vag-u nie wyskoczyło(jakiś problem z układem hamulcowym).W pewnym sensie to jest awaria układu hamulcowego.
Auto zachowuje się normalnie, normalnie hamuje.
Zmienie ten czujnik i zobaczymy...


RE: kontrolki:ABS i RĘCZNY - mamwi - 06-03-2014 18:31

Sproboj. Najlepiej od najprostszych rzeczy zaczynac. Tym bardziej ze nie masz innych bledow, to sterownik powinien byc caly


RE: kontrolki:ABS i RĘCZNY - Turbo - 07-03-2014 20:40

Przyłącze się do tematu, zaczęła mi się świecić kontrolka ABS'u na VAG'u wyskoczyło, że problem jest z pompą ABS'u(nie stały) po skasowaniu błędu kontrolka ABS'u znów zaczęła świecić i błąd ponownie się pojawił. Pytanie moje jest takie co może być przyczyną, pompa do wymiany czy można ją jakoś uratować ? Dodam, że Sharan 1.9TDI 96.