Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Wymiana żarówki pozycyjnej - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Elektryka auta (/forumdisplay.php?fid=75)
+---- Wątek: Wymiana żarówki pozycyjnej (/showthread.php?tid=5230)

Strony: 1 2 3


Wymiana żarówki pozycyjnej - Maku - 15-02-2014 10:58

Witam forumowiczów, od tygodnia jestem posiadaczem sharana 2.0 benzyna i muszę wymienić żarówki pozycyjne, w warsztacie powiedzieli, że konieczne jest ściąganie zderzaka itp. czy są jakieś patenty na prostą wymianę bez rozkręcania połowy auta.


RE: Wymiana żarówki pozycyjnej - slawekP - 15-02-2014 11:59

2001r to chyba ma klapkę w nadkolu do wymiany żarówki. Sprawdź czy z przodu nadkola nie masz takiej klapki przesuwanej chyba do góry- po jej odsunięciu masz w miarę dobry dostęp do żarówki postojowej i kierunku.


RE: Wymiana żarówki pozycyjnej - Fred - 15-02-2014 12:18

Zgadzam się z kolegą. W nadkolu jest niewielka klapka, przesuwasz ją i masz otwór przez który zmieniasz żarówkę (wyciągasz ją z całą oprawką przekręcając chyba w lewo). Trzeba mieć do tego szczupłe i giętkie rączki ale da się to zrobić.

PS Swoją drogą to ciekawe pomysły mają ci nasi mechanicy. Zdejmować zderzak by zmienić żarówkę? Szybciej by już było odkręcić nadkole.

Powodzenia


RE: Wymiana żarówki pozycyjnej - robertkol - 15-02-2014 12:41

http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=1581&highlight=postojowe


RE: Wymiana żarówki pozycyjnej - Maku - 15-02-2014 12:44

Dzięki za cenne info. Klapka jest. Wiecie jak jest wymiana żarówki ok 17 zł a zdjęcie zderzaka 150. Forum to skarbnica wiedzy. Nie miałem wcześniej nic wspólnego z tymi autami to będę teraz częstym gościem.


RE: Wymiana żarówki pozycyjnej - zdroyek - 26-09-2014 09:38

czy mocno musieliście sie namęczyć żeby odkręcić oprawki ? próbowałem wczoraj bo padła mi postojówka a dzisiaj kierunek w tym samym reflektorze - io ani drgną ... boje sie ułamać .... macie jakiś sposób ?


RE: Wymiana żarówki pozycyjnej - K9Darek - 26-09-2014 10:53

Nie ułamiesz raczej. U mnie też był straszny syf i się zaklinowało ale w końcu puściło.


RE: Wymiana żarówki pozycyjnej - pablooo4 - 26-09-2014 11:00

ciężko jest ale idzie to zrobić.. wyczyść od razu bo gorzej potem dokręcić. z małymi rączkami dużo łatwiej. u mnie żona działałaSmileSmile


RE: Wymiana żarówki pozycyjnej - jaro211 - 26-09-2014 11:20

dlugi klucz 12 oczkowy plaski przez otwor nadkola wkladaszi odkrecasz oprawke obserwowac klucz mozna pod klapa z tylu lampy chyba ze ktos ma male zgrabne raczki to przez otwor wkladasz i odkrecasz Smile


RE: Wymiana żarówki pozycyjnej - KarDob - 24-01-2018 13:14

Dołączę się do tematu. U mnie spaliła się żarówka od świateł mijania próbowałem się do niej dostać przez klapkę w nadkolu ale niestety nie sięgam jej.

Jakieś rady panowie ?