Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Autoamtyczna skrzynia biegów - problemy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: Autoamtyczna skrzynia biegów - problemy (/Thread-Autoamtyczna-skrzynia-bieg%C3%B3w-problemy)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: skrzynia automat szarpie zapalone esp spadek mocy - jani68 - 06-05-2017

Witam ja nie chciałem jej wymieniać ale nie miałem innego wyjścia bo wyciekał mi olej spod tej listwy a nie można kupić samej uszczelki próbowali mi to uszczelni i potem był problem z jednym cydrem i zapłaciłem 2 razy za praktycznie tą samą robotę , co tanio to drogo koszt listwy 280 zł + koszt roboty 150 zł razem z wymianą świec żarowych


RE: skrzynia automat szarpie zapalone esp spadek mocy - wesol - 06-05-2017

Co oringu nie szlo kupic? Ile tego chcesz to kupisz nawet 100 sztuk. Wymiana listwy 150 zl? Gdzie tak kroja. Wymienic ja to prosta robota na 15 minut roboty bo podmienialem ostatnio u siebie. Swiece wymienic w 1.9 tdi to tez naprawde z zygarkiem na reku gora 5 minut. No chyba ze ci jeszcze gniazda kalibrownikiem robili ale bije o zaklad ze nawet nie wiedza ze takie cos istnieje.


RE: skrzynia automat szarpie zapalone esp spadek mocy - jani68 - 07-05-2017

Witam. Kolego Wesoły z miłą chęcią kupię od ciebie ten oring bo listwę mam tą starą więc mi się przyda na zaś a co do kosztu za robotę to wiem ze to nie było mało ale ja nie mam gdzie robić takich rzeczy, w Krakowie na ulicy nie będę tego robił .
Proszę
Napisz mi na prywat ile ten oring z przesyłką pozdrawiam


RE: skrzynia automat szarpie zapalone esp spadek mocy - wesol - 07-05-2017

W szczecinie masz taka firme "oring" dostaniesz tam kazdy mozliwy oring jaki istnieje. Rozne kolory co tez swiadczy o przeznaczeniu tego. Nie wiem czy wysylkowo tez sprzedaja. W agromie czy jakim GSie to kupisz tylko typowe czyli metryczne a tam to rozne rozniaste.


RE: skrzynia automat szarpie zapalone esp spadek mocy - jani68 - 07-05-2017

Ok dzięki i pozdrawiam


Dziwne zachowanie automatu - Lao - 03-07-2017

Witam wszystkich.
Posiadam Ahambre z 2003. Silnik 1.9 z automatem 5 biegowym jacto.
Problem jest nastepujacy automat zaczął szarpac.
Po oględzinach stwierdzono wycieki. Fachowcy zabrali sie za wymiane uszczelek. Zalali 6 litrow oleju. Z tego co wiem chcieli wymienic filtr ale im się nie udalo. Pokrywę elektrozaworów też uszczelniali.
Po tej "regeneracji" na zimnym szarpie zawsze. Po rozgrzaniu tak pòł na pół. Jak załapie to dziala idealnie całą trasę. Ok 150 km. Po ponownym odpaleniu szarpie i tak na zmianę.
Pod wagiem wywaliło przepustnice już ogarniete.
Wdzięczny będę za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam.


RE: Dziwne zachowanie automatu - wesol - 03-07-2017

1.9 nie posiada przepustnicy.


Problem z automatyczną skrzynią biegów 1.9TDI AUY - położenie biegów. - mlodszy - 03-08-2017

Panowie, już jakiś czas walczę z problemem, który unieruchomił mojego sharana (2001 r, 1.9TDI AUY automatyczna skrzynia biegów).

Ale po kolei jak to sie stało:
Podczas próby ruszenia autem, nagle jakby stracił totalnie moc.
Zgasiłem silnik i już nie odpalił.
Zero reakcji na przekręcanie kluczyka. Jak sie później okazało ze względu takiego, że nie wiadomo było na jakim biegu jest auto (nie zapalała sie na desce lampka z nogę i pedałem - mówiąca o tym, że trzeba nacisnąć hamulec).

Diagnoza wskazana przez kolegów uszkodzony czujnik położenia zmiany biegów. Faktycznie jak zacząłem na włączonym zapłonie zmieniać położenia, to od P do N na wyświetlaczu pojawiały sie dobre biegi, ale na N sie kończy nie wyświetla na D, ani 4,3,2.

Zakupiłem używany czujnik, przełożyłem i niestety taki sam objaw.

Obejście na odpalanie udało się zrobić poprzez połączanie odpowiednich kabli z przekaźnika, ale to nie rozwiązuje w żaden sposób całego problemu.

Nie wiem czy ten czujnik jest też walnięty, czy uszkodzeniu uległ komputer Sad

Kable od tego czujnika sprawdzone wszystkie są ok i do kompa sygnał dochodzi.

Podpowiedzcie co dalej mam szukać i sprawdzać.
Doprowadza mnie to już do białej gorączki.

Czy może ktoś wie jakie powinny być rezystancje na odpowiednich pinach tego czujnika w danym położeniu? Może sprawdzę czujnik ten stary i ten zakupiony.
Oczywiście jest ryzyko, że oba są uszkodzone, ale... Sad Niestety nowy czujnik to 900 pln Sad Ale jak będzie trzeba kupić to trudno. Tylko coś nie jestem przekonany, że to jest to, lub tylko to.

Może spotkaliście się z takim problemem?

Mam nadzieję, że nie będzie trzeba pruć skrzyni.


RE: Autoamtyczna skrzynia biegów - problemy - kalamb - 04-08-2017

Dziwny opis sytuacji. Dobrze rozumiem, ze odpaliłeś auto włożyłeś D i nie mogłeś ruszyć? Wyłączyłeś silnik w jakiej pozycji? Nie chce sprawdzać u siebie aby nie uszkodzić ale chyba na D ani R nie ma opcji przykręcenia kluczyka (o ile dobrze pamietam) bo jest mechanicznie blokowany. Jeśli (teoretycznie) w pozycji P po przekręceniu kluczyka nie wyświetla się kontrolka i nie ma reakcji na przyciśnięcie pedału hamulca wskazywać by to mogło na uszkodzenie czujnika tegoż pedału. Czy po zapłonie słychać cykanie przekaźnika po naciśnięciu przycisku blokady?


RE: Autoamtyczna skrzynia biegów - problemyric - mlodszy - 04-08-2017

(04-08-2017, 15:59)kalamb napisał(a): Dziwny opis sytuacji. Dobrze rozumiem, ze odpaliłeś auto włożyłeś D i nie mogłeś ruszyć? Wyłączyłeś silnik w jakiej pozycji? Nie chce sprawdzać u siebie aby nie uszkodzić ale chyba na D ani R nie ma opcji przykręcenia kluczyka (o ile dobrze pamietam) bo jest mechanicznie blokowany. Jeśli (teoretycznie) w pozycji P po przekręceniu kluczyka nie wyświetla się kontrolka i nie ma reakcji na przyciśnięcie pedału hamulca wskazywać by to mogło na uszkodzenie czujnika tegoż pedału. Czy po zapłonie słychać cykanie przekaźnika po naciśnięciu przycisku blokady?



Opisałem to może mało precyzyjnie. Nie odpalam na D ani na R.
Nie da się przekręcić kluczyka i to jest ok.

Jak odpalę (z wykorzystaniem obejścia) i włączę D to ruszę autem, ale na wyswietlaczu będzie mi się wyświetlać N.

To może najpierw pierwszy problem. Sygnał o tym, ze należy trzymać nogę na hamulcu przy uruchamianiu idzie skąd?