Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Autoamtyczna skrzynia biegów - problemy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: Autoamtyczna skrzynia biegów - problemy (/Thread-Autoamtyczna-skrzynia-bieg%C3%B3w-problemy)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: skrzynia automat szarpie zapalone esp spadek mocy - Bogos - 10-04-2017

(06-04-2014, 16:50)Mlody Sharan napisał(a): No i problem rozwiązany tak jak twierdziliście. Jakaś wiązka przewodów przerwana.
Tam sie nie ma co rwać. Zwyczajnie ci dogięli konektorki na pompowtrysku i finito.Dla ułatwienia podpięli sobie kopa aby zobaczyc na którym wtrysku jest błąd. To tak aby sie nie narobić oczywiście. Tak po krótce to: za 15 min roboty zapłaciłeś 200 zyli



RE: skrzynia automat szarpie zapalone esp spadek mocy - Marcell-- - 11-04-2017

Czy polaczenie konektorków ma wpływ na działanie skrzyni? Rozumiem że pompowtrysków ale czy aż tak to jest zintegrowane że skrzynka daje ciała?
Drugie pytanie - czy według definicji producenta awaria skrzyni alarmowana jest na pasku wyswietlacza PRND432?


RE: skrzynia automat szarpie zapalone esp spadek mocy - Marcell-- - 17-04-2017

Drodzy - co to może byc za usterka? mogęn jechać daleko ale pod warunkiem, że bedę przyspieszał i noga z gazu i tak w kółko. Jeżeli trzymam gaz rowno ze stałą prędkością lub włączony tempomat to świeci się trójkąt w kółku, silnik wzrasta obrotami o jakieś 250obr więcej, skrzynia redukuje na 4 i podczas jazdy przez skrzyzowania szarpie. występuje bład - brak sygnału momentu obrotowego silnika.

Proszę powiedzcie co Wam na myśl przychodzi? Dużo jest takich awarii ale nikt nie opisuje co naprawił...


RE: skrzynia automat szarpie zapalone esp spadek mocy - Marcell-- - 01-05-2017

Panie i Panowie ponownie pragne zapytać czy coś do głowy przycgodzi odnośnie ESP palącego się i szarpania automatu. Błąd 01166 czyli wymiana ecu?
Jak przyspieszam i zwalniam to jest git ale nie mogę jeździć z rowną prędkością....Jakie tu są zależności czy ktoś wie?


RE: skrzynia automat szarpie zapalone esp spadek mocy - tolus24 - 01-05-2017

Witam.

Po pierwsze kontrolka esp nie zawsze oznacza problem z pompowtryskami, natomiast zawsze oznacza jakiś problem z silnikiem co uniemożliwia prawidłowe działanie tego systemu, dlatego jest on odłączany i tak jak już pisałem w innym temacie jest to zarazem rodzaj informowania o jakimś problemie, nie koniecznie z tym systemem.
Po drugie jeśli silnik będzie miał jakieś niedomagania, to oczywiście będzie to przekładało się na wadliwą pracę skrzyni automatycznej, gdyż otrzymuje ona/wykorzystuje wiele sygnałów pochodzących od silnika/jego czujników, często właśnie mechanicy przy problemach z nieprawidłowym działaniem automatu szukają winy w nim, a tak naprawdę wina leży po stronie silnika.
Po trzecie błąd 01166 jest dość "szerokim" błędem i w zależności z jakim rozszerzeniem występuje, różnie można go zinterpretować, co do zasady to wiadomo do sprawdzenia sterownik silnika, jego wiązka, nie często ale zdarza się, że oznacza on uszkodzony przepływomierz, zwłaszcza gdy sterownik silnika zgłasza błąd nieprawidłowych/niezrozumiałych sygnałów.
Po czwarte bez fachowej diagnostyki komputerowej problemu się nie rozwiąże, jak możesz zrób logi i zapodaj tutaj. Możesz ewentualnie odpiąć przepływomierz i pojeździć bez niego albo zastąpić go diodą ale to tylko tak "edukacyjnie" bo diagnostyką tego nazwać nie będzie można Wink.

Pozdrawiam


RE: skrzynia automat szarpie zapalone esp spadek mocy - Marcell-- - 02-05-2017

Z odlaczonym przeplywomierzem sprawdzalem, oprocz braku mocy wlacza sie ten sam błąd. Mozliwe że ecu siada


RE: skrzynia automat szarpie zapalone esp spadek mocy - Marcell-- - 02-05-2017

Dziwne jest to ze tylko podczas rownej jazdy sie kaszani, jeszcze na mysl mi przychodzi potencjometr gazu - wyczyszcze



RE: skrzynia automat szarpie zapalone esp spadek mocy - mjoker - 04-05-2017

(11-04-2017, 19:23)Marcell-- napisał(a): Czy polaczenie konektorków ma wpływ na działanie skrzyni? Rozumiem że pompowtrysków ale czy aż tak to jest zintegrowane że skrzynka daje ciała?
Drugie pytanie - czy według definicji producenta awaria skrzyni alarmowana jest na pasku wyswietlacza PRND432?

powiem Ci, ze mialem problem z tymi konektorkami, ale dla spokoju wymienilem cala listwe na nowa.
U mnie potrafil sie wylaczac calkiem jeden cylinder i chodzil na 3.
Wtedy bys chcial zobaczyc jak pracuje skrzynia. Przerzucala biegi gora dol z taka sila, jakby Ci ktos mlotkiem w leb napierniczal Smile
Kazde niedomaganie silnika ma wplyw na prace skrzyni. Nawet lekko plywajace obroty a zmiane biegow juz da sie odczuc.


RE: skrzynia automat szarpie zapalone esp spadek mocy - jani68 - 05-05-2017

Witam Nie tak do końca jest z tym silnikiem ... ja miałem usterkę z listwą do pompek i nie chodził mi na jednym cylindrze silnik ale nie było problemu z przerzucaniem biegów chodziły normalnie tylko czasami silnik się wyłączał jak z kluczyka a spalanie to jakieś 14 l. na 100 .
listwa wymieniona i auto hula i pali jakieś 10 l .a co do skrzyni automat ja miałem też problemy cały rok szarpał a potem już nie wrzucał na 4 bieg pojechałem do lekarza specjalisty od automatu doktor wymienił elektrozawór i wyczyścił sterownik zapłaciłem całe 1100 zł pozdrawiam


RE: skrzynia automat szarpie zapalone esp spadek mocy - wesol - 05-05-2017

Mnie tak zastanawia to ze wszyscy tak wymieniaja te listwy. To one sa tak tanie ze mozna sobie ot tak wymienic na wszelki wypadek? Tam w zasadzie poza plastikiem kawalkiem kabla ktory zawsze mozna sobie wymienic za 8 zl i konektorki tez po 1.2 zl.