Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Muli do 1,5 tyś obrotów :/ - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: Muli do 1,5 tyś obrotów :/ (/Thread-Muli-do-1-5-ty%C5%9B-obrot%C3%B3w)

Strony: 1 2


RE: Muli do 1,5 tyś obrotów :/ - fotograf123 - 21-05-2011

Wesol opisz proszę w dziale Vag jak zrobić logi ...
na pewno się przyda....


RE: Muli do 1,5 tyś obrotów :/ - Mr.TAXI - 23-05-2011

(20-05-2011, 22:18)daneczek76 napisał(a): wydaje mi się że przepływka , raczej nie N75 bo N75 odcinało by ci przy wysokich obrotach i wtedy by mulił a po zgaszeniu i ponownym odpaleniu było by dobrze.
spróbuj odłączyć przepływke i przejechać się na odłączonej powinno być troszkę lepiej i auto powinno sie lepiej zbierać jak tak będzie jesteś w domu.
Najlepiej jak byś maił logi z Vag , było by wszystko jasne.

Tak jak radziłeś odłączyłem przepływkę i faktycznie lepiej się zbiera, już jest zamówiona i weekend wymieniam Wink więc dzięki śliczne za radę Smile co do logów to mam niestety tylko wersję demo VAG i to jeszcze po angielsku, na szczęście coś tam kumam w tym języku, no i tak:

17964 - Charge Pressure Control: Negative Deviation P.1556-35-10
Intermittent
- czyli zacinające się łopatki sterowania turbiną i N75 do wymiany.

reszta błędów też nie jest za Ciekawa więc wypiszę bo może ktoś się z tym spotkał:

65535 - Internal Control Module Memory Error, 01379 - Interior Monitor Switch, (E183) 28-00 Short to B+
- uszkodzenie wewnętrzne sterownika silnika z tego co wyczytałem spowodowane dostawaniem się wilgoci i zimna co powoduje zwieranie do masy i przebicia.

01491 - Glow Plug for Heater (Q9) 36-00- Open Circuit
- przepalona świeca żarowa piecyka.

Apropo tematu to przez zabawę z VAGiem tylko ledy zdążyłem założyc (polecam wszystkim super efekt Wink w sobotę, ale w przyszłą tak jak pisałem zabieram się za turbinkę i wszystko inne jak tylko przyjdą częściSmile w niedziele postaram się napisac jak efektyWink pozdrawiam wszystkichSmile


RE: Muli do 1,5 tyś obrotów :/ - fotograf123 - 23-05-2011

Napisz z którego roku masz auto...
aj ak zrobisz turbo to może jakąś instrukcję sklecisz najlepiej z informacją na co uważać ...



RE: Muli do 1,5 tyś obrotów :/ - daneczek76 - 23-05-2011

Mr.TAXI ciesze się że pomogłem - zawsze po odłączeniu kabelka od przepływki auto wchodzi w tryb awaryjny Defaultowy i śmiga lepiej niż ze zrąbaną przepływką.
Na początku wymień przepływkę spróbuj dać buta i trochę przeszarżować z jeden dzień, może się odpieka łopatki czasem pomaga.
Mam nadzieje że przepływka jakąś porządną a nie jakaś podróba bo może zdarzyć sie tak że wymiana na chińczyka nic nie da i różnica będzie praktycznie żadna, sam u kolegi kiedys na spocie wymieniałem w Octavii i zmiana żadna, po założeni ze swojego auta dopiero odczuł różnice.


RE: Muli do 1,5 tyś obrotów :/ - Mr.TAXI - 23-05-2011

(23-05-2011, 15:09)fotograf123 napisał(a): Napisz z którego roku masz auto...
aj ak zrobisz turbo to może jakąś instrukcję sklecisz najlepiej z informacją na co uważać ...

2002 rocznikWink jak będę się do tego zabierał to na pewno jakieś notatki i fotki zrobięWink


RE: Muli do 1,5 tyś obrotów :/ - red - 26-05-2011

(23-05-2011, 14:47)Mr.TAXI napisał(a):
(20-05-2011, 22:18)daneczek76 napisał(a): wydaje mi się że przepływka , raczej nie N75 bo N75 odcinało by ci przy wysokich obrotach i wtedy by mulił a po zgaszeniu i ponownym odpaleniu było by dobrze.
spróbuj odłączyć przepływke i przejechać się na odłączonej powinno być troszkę lepiej i auto powinno sie lepiej zbierać jak tak będzie jesteś w domu.
Najlepiej jak byś maił logi z Vag , było by wszystko jasne.

Tak jak radziłeś odłączyłem przepływkę i faktycznie lepiej się zbiera, już jest zamówiona i weekend wymieniam Wink więc dzięki śliczne za radę Smile co do logów to mam niestety tylko wersję demo VAG i to jeszcze po angielsku, na szczęście coś tam kumam w tym języku, no i tak:

17964 - Charge Pressure Control: Negative Deviation P.1556-35-10
Intermittent
- czyli zacinające się łopatki sterowania turbiną i N75 do wymiany.

reszta błędów też nie jest za Ciekawa więc wypiszę bo może ktoś się z tym spotkał:

65535 - Internal Control Module Memory Error, 01379 - Interior Monitor Switch, (E183) 28-00 Short to B+
- uszkodzenie wewnętrzne sterownika silnika z tego co wyczytałem spowodowane dostawaniem się wilgoci i zimna co powoduje zwieranie do masy i przebicia.

01491 - Glow Plug for Heater (Q9) 36-00- Open Circuit
- przepalona świeca żarowa piecyka.

Apropo tematu to przez zabawę z VAGiem tylko ledy zdążyłem założyc (polecam wszystkim super efekt Wink w sobotę, ale w przyszłą tak jak pisałem zabieram się za turbinkę i wszystko inne jak tylko przyjdą częściSmile w niedziele postaram się napisac jak efektyWink pozdrawiam wszystkichSmile

65535 miałem u siebie - pomogło rozebranie i wyczyszczenie sterownika
ty też spróbuj - napewno nie zaszkodzi
przy okazji sprawdź wężyk który jest w środku - czy nie spadł albo nie dziurawy