Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Coś trzeszczy przy dużej prędkości - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Coś trzeszczy przy dużej prędkości (/showthread.php?tid=5041)



Coś trzeszczy przy dużej prędkości - skimir - 21-01-2014 20:49

Witam

Problem pojawia się po przekroczeniu 140km/h. Otóż zaczyna coś trzeszczeć, telepać, stukać (trudno to określić). Jest to dźwięk dochodzący gdzieś spod deski rozdzielczej przy lewym słupku, czasem gdzieś z tyłu.

Odnoszę wrażenie, że gdzieś wpada wiatr i jakby jakimiś kablami telepał (taki odgłos).
Spotkał się ktoś może z czymś takim? Gdzieś coś poluzowane, jakieś uszczelki "furgoczą" czy co?


RE: Coś trzeszczy przy dużej prędkości - dmusek - 22-01-2014 00:57

Mialem to samo. Wydawało się, że to coś przy lewym głośniku w desce.U mnie stukał rozłączony kabel od podgrzewania spryskiwaczy, który się machał na podszybiu.
140?! Gdzie Ty u licha tyle jeździsz Tongue


RE: Coś trzeszczy przy dużej prędkości - skimir - 22-01-2014 09:20

Jakiś trop jest...

A4 co jakiś czas pokonuję a często obwodnicę Krakowa - więc można dać trochę po garach :-)
To telepanie jest jak sygnalizacja przekrocaenia dozwolonej prędkości. Pojawia się zaraz po 140 :-)


RE: Coś trzeszczy przy dużej prędkości - fredric - 22-01-2014 09:23

Mam to samo i z tego co wybadałem to klepie mi od wiatru podszybie plastikowe(element co jest dookoła wycieraczek) prawdopodobnie spinki są połamane.


RE: Coś trzeszczy przy dużej prędkości - maly_dawidek - 29-01-2014 01:41

Miałem to samo i było to bardzo denerwujące, okazało się że przyczyną były te małe podszybia przy wycieraczkach. dałem nowe spinki i jest cisza. Jedynie jeszcze niekiedy jak przekrocze 160km/h i jest wiatr to wycieraczki stukają o szybę ale z tym to raczej nic nie zrobie.


RE: Coś trzeszczy przy dużej prędkości - fredric - 29-01-2014 10:29

Możesz napisać jaki numer mają te spinki????


RE: Coś trzeszczy przy dużej prędkości - marcyb3 - 29-01-2014 12:59

spinki są plastikowe wiec nie podegnie się ich,a po drugie na takim mrozie nie radze ruszać elementów plastikowych


RE: Coś trzeszczy przy dużej prędkości - masch70 - 30-01-2014 00:45

hej !



tak jak koledzy piszą to problem połamanych spinek przy elementach podszybia !!
te boczne pod ramionami wycieraczek mają inne zatrzaski niż to środkowe !
ja wymieniłem na nowe te boczne a środkowe zreanimowałem i usztywniłem klejem silikonowym , oczywiście tak aby można było ponownie zdemontować!
jest cicho nawet przy 180 km/h Big Grin
problem jest wynikiem wyrywania podszybia a nie demontażu !
pozdro !Rolleyes