Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Kasowanie inspekcji SERVICE - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Elektryka auta (/forumdisplay.php?fid=75)
+---- Wątek: Kasowanie inspekcji SERVICE (/showthread.php?tid=504)

Strony: 1 2 3 4


Kasowanie inspekcji SERVICE - marecki_name - 26-04-2010 19:42

Pod poniższym linkiem znajduje się Instrukcja kasowania inspekcji "SERVICE"
[attachment=288]


RE: Instrukcja kasowania inspekcji - Focal - 03-04-2011 22:53

Mój to jest chyba właśnie ta wersja LongLife, bo nie mogę usunąć tej inspekcji i ciągle mi piszczy Undecided
Można to jakoś samemu wyłączyć w inny sposób?


RE: Instrukcja kasowania inspekcji - sharanista - 04-04-2011 19:30

(03-04-2011 22:53)Focal napisał(a):  Można to jakoś samemu wyłączyć w inny sposób?
należy zmienić kod licznika przy pomocy VAG-a, poczytaj instrukcje aktywacji MFA str.11, czyli w przykładowym kodzie w drugiej pozycji zmieniasz na 0 ..xxx0x... opisałem niżej, że jednak nie trzeba zmieniać kodu


RE: Instrukcja kasowania inspekcji SERVICE - Kacperiusz - 04-04-2011 23:01

Odwrotne pytanie, jak włączyć tą funkcję ? W tym tygodniu wymieniam olej chce aby mi komputer pokazywał że za 10tyś km mam olej wymienić.
Dodam że wyłączyłem go w ten sposób, no i mam jak coś kabel do VAG'a


RE: Instrukcja kasowania inspekcji SERVICE - sharanista - 05-04-2011 00:21

(03-04-2011 22:53)Focal napisał(a):  Można to jakoś samemu wyłączyć w inny sposób?
nie pisałem wcześniej, ale też miałem komunikat SERVICE...
ale wyłączyłem to dziś poprzez przyciskanie przycisku pod licznikiem zgodnie z instrukcją w 1 poście...
podpiąłem również waga 4.9 PL... okazało się, że mam włączoną w kodzie licznika funkcje LONG LIFE, także kolego Focal próbuj jeszcze raz... jaby co Wink można również skasować inspekcje tymże polskim VAG-iem 4.9, tutaj wkleiłem jego opis
(04-04-2011 23:01)Kacperiusz napisał(a):  Dodam że wyłączyłem go w ten sposób, no i mam jak coś kabel do VAG'a

zerknij również na opis VAG-a, na ostatniej stronie jest kasacja i adaptacja...

tutaj jest ogólna instrukcja adaptacji kodów

VAG-a 4.9 PL można ściągnąć tutaj


RE: Instrukcja kasowania inspekcji SERVICE - daneczek76 - 06-04-2011 13:09

panowie Long Life jest to przegląd co 30 tyś lub w zależności od przepracowanych motogodzin silnika i czasu wymiany czyli jest to dokładnie oznaczenie QG1.
Dokładnie: zmienny okres to nie mniej niż 15kkm, nie więcej niż 30kkm i nie dłużej niż 720 dni.
LongLife łatwo sprawdzić bo norma oleju jaka mamy zapisana po otwarciu maski będzie 506.01 dla PD Z LONGLIFE lub 507.00 dla PD z DPF lub TDI CR.
dziwne rzeczy czytam ja wypraktykowałem i jest to potwierdzone - że jak mamy LongLife, a skasujemy serwis olejowy -ręcznie na szafie a nie Vagiem z automatu auto przestawi się na tryb QG2 czyli co 15 tys wymiana. powtarzam kasowanie informacji o przeglądzie "ręcznie" tj. pokrętłami na desce automatycznie przestawia szafę na przeglądy co 15kkm.
zreszta macie cytat zinstrukcji która jest wyżej zamieszczona:
W samochodach z przedłużonym okresem przeglądu LongLife wskazanie terminu przeglądu musi zostać
cofnięte przy użyciu odpowiedniego urządzenia diagnostycznego.
W samochodach ze stałym okresem przeglądu cofanie wskazania odbywa się następująco

co oznacza że jak nie skasujemy vagiem ,Vasem czy też innym sprzętem diagnostycznym automatycznie przechodzimy na co 15 tyś


RE: Instrukcja kasowania inspekcji SERVICE - sharanista - 08-04-2011 23:38

kolego daneczek76... zapominałem że jesteś specjalista w tej dziedzinie....co do VAG-a 4.9, w jego opisie przedstawiają że jest możliwość adaptacji nastaw serwisowych.... tylko delikatnie nie kumam... wrzucę tu "skriny" z VAG-a i poproszę o poradę... ponieważ wychodzi na to, że adaptacje wykonuje się od kanału 45


RE: Instrukcja kasowania inspekcji SERVICE - daneczek76 - 21-04-2011 13:55

nie jestem specjalistom umiem pewnie mniej niż ty ale coś tam kiedyś liznąłem:D
A patrzyłeś załącznik serwisowy ten który załączyłem.
tam jak się nie mylę jest : http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=107


komputer podkładowy(resetowanie błedów) - czesiek_45 - 13-05-2011 13:51

Czy ktos może wie jak zresetować komputer, ponieważ na wyświetlaczu wyświetla mi się 'serwis fra400 km' ? Czy coś może się stać jeżeli nie zresetuję tego błędu ?


RE: komputer podkładowy(resetowanie błedów) - fotograf123 - 13-05-2011 16:09

Hej naisz jaką Alhambrą jeździsz będzie łatwiej.....

Ale nie powinno nic cie zaskoczyć...

Z drugiej strony to po prostu skasuj tą inspekce było na forum....

Pozdrawiam...