Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Problem z MFD - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Car Audio (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: Problem z MFD (/showthread.php?tid=4960)

Strony: 1 2


Problem z MFD - bazam - 08-01-2014 23:56

Witam. Mój problem polega na tym że w MFD nie działa przycisk NAVI (na zdj.) Nie ma nawet tego "klik" przy naciśnięciu. Czy jest możliwość wymiany tego klawisza?

A tak przy okazji ma ktoś mapę PL na tą navi?


RE: Problem z MFD - Stefano - 09-01-2014 00:36

Jesli masz taka navi jak na fotce, to problem, bo te wersje MFD A lub B były w systemie non DX i mapa Polski nie bedzie na niej chodzić.
Nawigacja ale z napisem u góry Radio Navigation System MFD, czyli wersja C, D i G, działa w systymie DX i czyta mapy Teleatlas DX, w tym Polski.
Przycisk navi jak i inne nie pstrykają, a co u ciebie klikają.

Jak widzę masz rocznik 2005, a nawigacje non DX były w starych modelach do 1999, czy taką nieświdomie zakupiłeś, czy ktoś ci podmienił przy zakupie auta?

Pozdr.


RE: Problem z MFD - rodzynek - 09-01-2014 00:50

A może kolega wkleił pierwsze lepsze zdjęcie z netu.


RE: Problem z MFD - Scrappy - 09-01-2014 15:17

Zresztą ja nigdy nie ufam takim rzeczom jak napisy. Lepiej wyciągnąć i mieć pewność.


RE: Problem z MFD - goozik - 09-01-2014 21:21

Myślę ,że ten przycisk był zbyt rzadko używany,dlatego nie działa,a nie był używany,bo pewnie nawigacja nie działała.. pzdr!


RE: Problem z MFD - dmusek - 09-01-2014 21:53

Może też nie działać, ponieważ był zalany słodkim napojem. Często to się zdarza, przez uchwyty na kubki które znajdują się piętro wyżej Big Grin


RE: Problem z MFD - bazam - 09-01-2014 23:08

Panowie faktycznie wstawiłem fotkę pierwszą lepszą z neta. Mam na pewno DX-a.
A co do klawiszy to oprócz tego NAVI wszystkie działają i mają ten "klik" czyli po przełamaniu pewnego oporu klawisz robi pstryk i działa a "NAVI" wciska się bez żadnego oporu tak jakby była to tylko zaślepka a pod nią nic.


RE: Problem z MFD - bazam - 21-01-2014 22:47

Więc jak Panowie? Podpowiecie coś?


RE: Problem z MFD - rodzynek - 21-01-2014 23:08

Nie ma większego problemu z demontażem panela. Po wyjęciu radia trzeba odkręcić z boków po dwie śruby, lekko odchylić panel i wypiąć dwie taśmy od przycisków i jedną wtyczkę od wyświetlacza. Potem rozkręcić kilka śrubek i wyjąć wyświetlacz, a potem kolejne, aby się dostać do przycisków. Pracy na 10 minut. Potem już czyszczenie Wink


RE: Problem z MFD - carsontaxi - 22-01-2014 16:59

gdzie to pisze jaka wersja navi ? A B C D ? mam auto z 2003 r i mam ochote zrobic menu polskie i mapy , tylko niewiem jakie mam navi . napewno wygladowa takie jak na fotce a tu sie dowiaduje ze moze nie chodzic mapa polski