Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
oryginalne halogeny do sharana - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Elektryka auta (/forumdisplay.php?fid=75)
+---- Wątek: oryginalne halogeny do sharana (/showthread.php?tid=489)

Strony: 1 2


oryginalne halogeny do sharana - piotrek_1980 - 08-05-2011 15:27

Witam.
Ostatnim czasem nosiłem się z zamiarem zamontowania oryginalnych halogenów w moim sharanie. Dość długo z tym zwlekałem, ponieważ blokował mnie fakt ingerencji w instalację. Otóż szanowni koledzy forumowicze - nic bardziej błędnego. Przynajmniej w moim sharanie przy okazji kolejnej wymiany oleju stwierdziłem na podnośniku obecnośc oryginalnych kostek od halogenów które były wpięte w zaślepki. Później w domu stwierdziłem że nie mam wolnego miejsca w tablicy bezpieczników ponieważ jest jeden odpowiadający za przeciwgielne tył i przód. Więc ZERO roboty. Wobec powyższego zakupiłem na allegro używane oryginalne halogeny wraz z ramkami, wyciągnąłem zderzak i zamontowałem halogenki wraz z ramkami do zderzaka. Kolejną sprawą było zakupienie panela z wyłącznikiem pod halogeny. Wyłącznik na allegro? kosmiczne ceny. I tutaj kolejny szczegół istotny którym chciałbym się z Wami podzielić.
Wyłącznik do sharana na światła to ten sam co w vento i golf III. Jedyna różnica to CENA. Wystarczy więc kupić taki panel za 30 zł od wymienionych pojazdów VW, wypiąć układ z płytką z naszego sharana i zostawić sobie na pamiątkę. Nastepnie trzeba rozebrać półksiężyce po których "jeździ" okrągły wyłącznik.Półksiężyce z zaadoptowanego wyłącznika wstawić do sharanowskiego panela, wpiąć płytkę i halogenki świecą jak cholera !. Zaoszczędziłem minimum 100 zł kosztem włącznika. Jedyną wadą będzie to, że nie będzie kontrolki halogenów w kolorze zielonym, ponieważ jest zaślepiona w obudowie wyłącznika. Ale i to możnaby zrobić wystawiając przelutowaną diodę. Podobną sytuację z wyłącznikiem miałem okazję sprawdzić w wyłączniku Audi A6 mojego ojca. Wyłącznik mu się wyrobił i go zblokowało, więc zrobiłem to samo z tymi zapadkami. Korzyść? kolejna kasa w różnicy wyłączników.
Pozdrawiam



RE: oryginalne halogeny do sharana - wesol - 08-05-2011 16:41

szkoda ze bez foto-story bo byłby piekny manual.


RE: oryginalne halogeny do sharana - piotrek_1980 - 08-05-2011 17:00

Kolego wesol. Nie ma problemu. Zrobi się tylko chwile czasu mi trzeba na porobienie zdjęć. Tylko nie wiem jak wrzucić w post zdjęcia Sad. Jak coś to podpowiedzcie mi. Jeżeli nie to wyślę tam gdzie posłałem zdjęcia mojego sharana do galerii... Smile Znowu sobie przewalę u Moda...


RE: oryginalne halogeny do sharana - wesol - 08-05-2011 17:19

jak piszesz na forum to masz dwie mozliwosci albo w tej ramce na dole odrazu dziargasz i tam nie ma takich opcji ale jak klikniesz wpierw na ramke niebieska z napisem ODPOWIEDZ to tam masz takie cos jak wklejanie zdjęć tylko wpiere musisz wrzucic dane fotki na jakis fotosik lub imaga i potem tylko tutaj klikasz na dodawanie zdjec i musisz wkleic linka. Na koniec zanim klikniesz na Odpowiedz to kliknij na Podglad to sobie zobaczysz jak bedzie wydladal twoj post. Ewentualnie mozna znac jezyk HTML i wtedy sam sobie dziargasz wszytsko ale to juz wyzsza szkola jazdy.


RE: oryginalne halogeny do sharana - fotograf123 - 08-05-2011 17:44

Zrób dokument w PDF i wstaw będzie dla potomnych....


RE: oryginalne halogeny do sharana - marecki_name - 09-05-2011 01:12

dokładnie w WORD masz opcje generowanie PDF Smile a co do wysłania fotek to nie przewaliłeś sobie Tongue a nawet wielkie gratki


RE: oryginalne halogeny do sharana - sebter - 06-06-2013 22:10

Koniecznie zdjęcia poprosimy ;D U mnie też są kostki także też można zrobić ;D


RE: oryginalne halogeny do sharana - Scrappy - 07-06-2013 14:30

(06-06-2013 22:10)sebter napisał(a):  Koniecznie zdjęcia poprosimy ;D U mnie też są kostki także też można zrobić ;D

Gdzie one są? To poszukam u siebie Smile


RE: oryginalne halogeny do sharana - rodzynek - 07-06-2013 16:26

W zaślepkach (kratkach) w miejscu halogenów są miejsca mocowania wtyczek.


RE: oryginalne halogeny do sharana - piwek86 - 08-06-2013 12:39

ja jestem swiezo po malowaniu auta sciagalem zderzak nic w kratkach niemialem Sad