Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Brak dogrzewacza/wymonotowanie, zawór obiegu płynu/zmiana obiegu - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: Brak dogrzewacza/wymonotowanie, zawór obiegu płynu/zmiana obiegu (/Thread-Brak-dogrzewacza-wymonotowanie-zaw%C3%B3r-obiegu-p%C5%82ynu-zmiana-obiegu)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: brak dogrzewacza zawór obiegu płynu - red - 10-12-2013

zaślepienie/zagięcie węży w miejscu dogrzewacza spowoduje zatkanie obiegu płynu, a w rezultacie przegrzewanie się silnika
na forum był wstawiony schemat układu chłodzenia to popatrz i pomyśl logicznie - woda MUSI mieć obieg inaczej się nie da
jak już chcesz kombinować w tym kierunku (nie wiem po co - bez tylnej nagrzewnicy nie będziesz miał ciepło w środku) to raczej zrób pętlę żeby płyn w miejscu dogrzewacza "zawracał" do silnika pomijając tylną nagrzewnicę lub jak jesteś ambitny połączenie rurek co idą na tył w komorze silnikowej - poszukaj na forum - temat był wielokrotnie wałkowany


RE: brak dogrzewacza zawór obiegu płynu - jolantcha61 - 10-12-2013

sprawdziłem weze od chłodnice przy temperaturze 70 stopni zimne sprawdzałem ten waz co jest pod nim przykrecony termostat koło alternatora
zagiąłem weze i proba lecz chyba za słabo i jeden i drugi był ciepły wiec [automat-usunięto wulgaryzm] chyba musze wstawic zawór tylko boje sie ze moge przegrzac motor doradzcie cos kombinowac z tym zaworem czy lepiej jezdzic z 3 tygodnie zimnym autem


RE: brak dogrzewacza zawór obiegu płynu - wesol - 10-12-2013

zaden zawor. Ocieplic rurki w podwoziu i dawac po garach jak jedziesz tak by obroty byly na 3000.


RE: brak dogrzewacza zawór obiegu płynu - jolantcha61 - 10-12-2013

wesoł ale zimnego mam piłowac do 3 tys obrotów szkoda motocyklisty Confused


RE: brak dogrzewacza zawór obiegu płynu - marcyb3 - 10-12-2013

Dla mnie takie pilowanie silnika nic nie da a raczej zaszkodzi na zimnym silniku,ja u siebie jezdze spokojnie i nie mam z temperatura problemu popatrz bo napewno cos jest nie tak,skoro slabo sie grzeje silnik


RE: brak dogrzewacza zawór obiegu płynu - jolantcha61 - 10-12-2013

no własnie ale nie wiem na co patrzec gdy było +11 to normlanie szybko łapał ale teraz maskara chciałem ominac tylna nagrzewnice i komorze silnika zmostkowac weze ale tam nawet reki nie idzie wsadzic chyba nie bede go gasił hehe


RE: brak dogrzewacza zawór obiegu płynu - sajmon_be - 10-12-2013

Też mam ten problem. W lato nie było problemów zima przyszła i tu szok silnik się nie grzeje.. Termostat wymieniałem i dalej nic.


RE: brak dogrzewacza zawór obiegu płynu - jolantcha61 - 10-12-2013

no wiec własnie na jedym forum czytałem ze gosciu załozył zawór kulkowy taki ogrodowy i przy -6 po 8km miał juz 90 stopni w sumie boje sie ze przegrzeje motor ale jak patrze na te rurki co biegna na koniec auta dwie sztuki to jest jakies 4metry moze wiecej gdyby załozyc zawór to i tak goraca woda daleko by nie szła bo byłby obieg zamkniety wiec moze faktycznie jest to alternatywa
tu jest wypowiedz tego kolesia z innego forum


igna zawor zalozylem tuz przy webasto co jest przed kolem tylnim tam pod spodem ida te rurki i w pewnym momecie bedzie kawalek gumowego weza i wlasnie w ten waz wpielem sie z tym zaworem i jest on caly czas zakrecony i jest naprawde ok dzis minus 6 bylo i juz po 5 km mialem wskazowkena rowniw pionie wczywiscie poki jade to nnie wlaczam ogrzewania na maxa tylko tak na 22 i na pierwszy wentylotor i jest ok


RE: brak dogrzewacza zawór obiegu płynu - wesol - 10-12-2013

(10-12-2013, 13:54)jolantcha61 napisał(a): wesoł ale zimnego mam piłowac do 3 tys obrotów szkoda motocyklisty Confused

Gdzie masz czerwone pole na obrotomierzu?? Moze odpal i na jalowych jezdzij. Masz sprawdzic ten termostat czy po pierwsze otwiera sie tak jak powinie w garnku z gotujaca sie woda oraz sprawdzic czy jest szczelna ta uszczelka na nim miedzy blokiem a tym króćcem wodnym. tez jezdzilem bez dogrzewacza rok czasu i powiem ze owszem rewelacji co do nagrzewania sie nie bylo ale duzo wtedy zalezy od tego czy jezdzisz jak emeryt czy raczej agresywnie. Oczewiscie zrób tez test jak wylaczysz nadmuch praktycznie do zera albo ustawisz na LO.


RE: brak dogrzewacza zawór obiegu płynu - marcyb3 - 10-12-2013

u siebie wymieniałem termostaty dopiero 4 działał prawidłowo,zas kumpel w passku za 8 razem trafil , wrzuc do garka termostat i najlepiej włóż termometr do wody zeby widzieć przy jakiej temperaturze się zaczyna otwierać,pamiętaj ze on otwiera sie na dwa razy pierwszy to jest minimalne otwarcie a drugie jak już się bardzo nagrzej i otwiera się wtedy na maxa.ja sprawdzałem takim termometrem temperature wody w garku
http://allegro.pl/termometr-tarczowy-do-pieca-kotla-63mm-1-2-tylny-i3705724410.html