Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
jakie kupujecie żarówki h7, jak często się palą? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: jakie kupujecie żarówki h7, jak często się palą? (/Thread-jakie-kupujecie-%C5%BCar%C3%B3wki-h7-jak-cz%C4%99sto-si%C4%99-pal%C4%85)

Strony: 1 2


jakie kupujecie żarówki h7, jak często się palą? - m-blue - 03-12-2013

witam,
może lekko prymitywne pytanie, ale w combo miałem problem z przepalającymi się h7, raz w miesiącu padała jakaś żarówka, napięcie instalacji było ok, może styki lekko były luźne, ale tak czy inaczej czytałem, że ogólnie h7 nie są najtrwalsze..Tak po próbie na osramach, zacząłem kupować biedronkowe albo chińskie o ile to nie to samo.
Wczoraj spaliła mi się lewa, miałem dzisiaj wymienić i spaliła się prawaSmile i tak po ciemku zostałem bez światełSmile
Możecie napisać jak często wymieniacie żarówki ? mam sharana niecały rok i w zasadzie raz wymieniłem jedną, teraz padły obie, nie wiem czy to dalej h7, czy to, że wymieniam na biedronki...


RE: jakie kupujecie żarówki h7, jak często się palą? - Czerwony - 03-12-2013

U mnie:
W przeciągu 1,5 roku / 20 tysięcy km:

+ jedna H7
+ jedna postojowa przednia

Nie wiem ile te żarówki przejeździły przedtem, ale zapewne nie były wymieniane wszystkie przed sprzedażą. Czyli nie jest źle.

... a kupuję na pierwszej stacji benzynowej takie, jakie są - byle mi firma coś mówiła.


RE: jakie kupujecie żarówki h7, jak często się palą? - kaskader - 03-12-2013

Witaj kolego tak jak piszesz nie sa trwale te zarowki ja sam kupuje takiej cenie ze nie ma sie czym chwalic no i podobnie jak ty raz w roku wymieniam obie raz jedna po jakims czasie druga Smile


RE: jakie kupujecie żarówki h7, jak często się palą? - Czerwony - 03-12-2013

a tak przy okazji: zerknąłem sobie do instrukcji od samochodu i nie widzę jednego, zwartego wykazu wszystkich żarówek. Czy ktoś ma coś takiego? Z góry dzięki!


RE: jakie kupujecie żarówki h7, jak często się palą? - DuczekiOsia - 03-12-2013

Z carefoura są dobre, te od nich . Mam w ducato i każdym innym aucie i są ok. Zresztą nawet w AŚ pisali że producent tych żarówek musi być renomowany bo są zaskoczenia jakością


RE: jakie kupujecie żarówki h7, jak często się palą? - goozik - 04-12-2013

Panowie !Podstawowa sprawa ;chińskie czy niemieckie h-7 wymieniamy parami,a starą na zapas ..i do dwóch latek w fiacie mi jeżdżą.One mają dobre światło ,nie jak h-4 ,ale coś za coś...


RE: jakie kupujecie żarówki h7, jak często się palą? - wesol - 04-12-2013

moim zdaniem nie ma znaczenia jaki ksztalt tej banki i oprawki. I H7 sa wytrzymale. Ja u siebie tez w sharnaie zmienilem chyba z 1.5 roku temu w zasadzie wszystkie zarowki na przedzie poza kierunkowymi. Tak samo w golfie. Wszystko dziala poprawni caly czas. Tylko ze jak juz kiedys pisalem nie zakladam tych zarowek super hiper +100 % itd. Zwykle standardowe tungsramy po 6 zl szt i pieknie dzialaja. Zakupilem na allegro wszystkiego po wagoniku po 10 szt( na tyl na przód na wsteczne na pozycje itd) Ma juz raczje spokój na wiele lat z zakupami zarowek.


RE: jakie kupujecie żarówki h7, jak często się palą? - refiko - 02-12-2023

Sharana mam już 3 rok i dziś przepaliła mi się pierwszy raz h7. Biorąc to pod uwagę stwierdzam, że H7, w tym aucie są trwałe. Lepiej podzielcie się linkiem czy info na temat sposobu ich wymiany bo w reflektorze po stronie kierowcy doszedłem do tego, że musiałem go zdemontować by wymienić tą żarówkę...



RE: jakie kupujecie żarówki h7, jak często się palą? - bialekmleko - 04-12-2023

Wystarczy wyjąć akumulator i jest dostęp do wymiany tej żarówki.


RE: jakie kupujecie żarówki h7, jak często się palą? - Niemago - 05-12-2023

Hmm ja u siebie wymieniam bez demontażu czegokolwiek z wyjątkiem tej klapki od lampy żeby była szczelna. Ale ja mam małe łapki xD