Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Skrzynie biegów - oznaczenia/zamienność/problemy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Skrzynie biegów - oznaczenia/zamienność/problemy (/showthread.php?tid=4637)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


jaka skrzynia biegów do Silnik 1,9 TDI? - arturlahar - 21-08-2011 21:29

Witam
musze wymienic skrzynie biegów, bo zgrzyta mi pierwszy bieg przy wrzucaniu. Nie wiem, jaką kupić. Jest kilka do tego silnika. W jaki sposób mam sprawdzić, która to skrzynia?? Gdzie coś takiego szukać?


RE: jaki Silnik 1,9 TDI? - daneczek76 - 22-08-2011 08:39

nie lepiej naprawić skrzynie może to kwestia synchronizatora.
uzupełni opis swój szczególnie samochód i silnik w profilu będzie łatwiej cokolwiek doradzić. Tytuł tez zmieniam na bardziej precyzyjny ale powinieneś zmienić na jaka skrzynia do silnika i tu podać Oznaczenie silnika które masz w bagażniku w prawym schowku gdzie lewarek na naklejce.


RE: jaki skrzynia biegów do Silnik 1,9 TDI? - marecki_name - 23-08-2011 12:19

ostatnio przechodziłem przez to samo zgrzytanie pierwszego biegu i czasem drugiego. Diagnoza skrzynia biegów wywalone synchronizatory :/ po rozmowie z mechanikiem postanowiłem regenerować skrzynie powodów jest kilka a najważniejsze to to że wiesz co masz i że pasuje idealnie do silnika Smile kupisz używkę i skąd wiesz że za 2-3 tys. znowu nie padnie. A tak koszt naprawy u mnie wyniósł 900 zł a nowa skrzynia kosztuje od 700 do 1100 Smile


RE: jaki skrzynia biegów do Silnik 1,9 TDI? - arturlahar - 30-08-2011 20:10

Dzięki chłopaki za odpowiedź. Już pytałem o naprawę,ale koszt jest nie wiele niższy od kupienia drugiej. W grę wchodzi jeszcze różnica w wytarciu się elementów przy wymianie synchronów. Wiem, że jest problem przy przebiegu większym niż 200 tys. Cynk od niemieckiego serwisanta ASO. Skrzynie wymieniłem w niemczech na inna z udokumentowanym przebiegu. KOSZT 450 €. Jeszcze rok pośmigam tym i kupuję nową wersje. Autko naprawdę warte pielęgnacji i dbania, bo wdzięczne jest i już je mam 13 lat


RE: jaka skrzynia biegów do Silnik 1,9 TDI? - jareo87 - 27-06-2012 20:08

Witam wszystkich, to mój pierwszy post tutaj. Podłączam się pod temat żeby nie śmiecić. Proszę o info, czy do sharana 1.9 tdi 110km 1997r będzie pasować skrzynia z sharana 1.9 tdi 115km 2004r? Ewentualnie z jakiegoś innego vw? Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.


RE: jaka skrzynia biegów do Silnik 1,9 TDI? - wesol - 27-06-2012 20:32

afn ma skrzynie 5 biegowa a 115 konny ma skrzynie 6 biegowa. Mozna zaadaptowac ale potrzebne jest pare inncyh dodatkowych rzeczy jak rozrusznik, dwumas ze sprzeglem lewarek zmiany biegow z koszem i linkami, jak dobrze pamietam to poduszke silnika. Oczewiscie skrzynie z wysprzeglikiem musza byc.


RE: jaka skrzynia biegów do Silnik 1,9 TDI? - jareo87 - 27-06-2012 21:17

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź. Jest cały 115km na części więc osprzęt skrzyni bym miał. W najgorszym przypadku przerzucę wszystko, ale poczytałem trochę i prawdopodobnie zabierak się tyko zatarł. pozdrawiam.


Skrzynie biegów - dj_lawa23 - 21-11-2013 16:25

Witam. Mam zapytanie. Czy skrzynie biegów z silników 115kM a 130kM są takie same?? Chodzi mi skrzynie o oznaczeniu FUX. Niestety moja odmawia współpracy i ogólnie temat ze znalezieniem takiej skrzyni w dobrym stanie graniczy z cudem. Regenerowane skrzynie koszt potęga a gwarancja cóż co kogo obchodzi czy mam hak w sharanie? Ze względu na obecność haka firmy dają mi 3 miesiące gwarancji... Dodam że z haka nie korzystam ale ich to nie obchodzi. Więc czy ktoś mi podpowie czy są jakieś różnicy w skrzyniach z silników o różnych pojemnościach?? Albo jaką skrzynie mogę zamiennie do swojej FUX wstawić??? Z góry dzięki za podpowiedzi.


RE: Skrzynie biegów - Scrappy - 21-11-2013 16:30

Będzie pasować. Hak, pewnie dlatego że jak śmigają z lawetami to bardziej po dupie dostaje i się boją że nie wytrzyma Big Grin


RE: Skrzynie biegów - dj_lawa23 - 21-11-2013 16:55

czy każda jedna skrzynia podejdzie pod tą którą mam??? tzn o różnych oznaczeniach, ale z tego samego rocznika.
No dobra ale FPE i FUX mają różne mocowanie wybieraka, rozumiem że swój przełożę bez problemu?