Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Przygotowanie samochodu przed zimą. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-FORUM-OG%C3%93LNE)
+--- Dział: Off topic (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Off-topic)
+--- Wątek: Przygotowanie samochodu przed zimą. (/Thread-Przygotowanie-samochodu-przed-zim%C4%85)

Strony: 1 2


RE: Przygotowanie przed zimą. - sarkrz - 10-11-2013

do czerwony
jak sobie nie zrobisz sam porządnych kabli to miał nie bedziesz.
gówna z marketu lepiej nie kupuj.
a chcąc kupić w dobrym sklepie to trzeba kupe kasy wydać.
ja kupiłem 2x4m przewodu 16mm2 w dwóch kolorach , 4 duże żabki trochę cyny , lutownica i ciut roboty.



RE: Przygotowanie przed zimą. - Czerwony - 10-11-2013

(10-11-2013, 21:06)sarkrz napisał(a): do czerwony
jak sobie nie zrobisz sam porządnych kabli to miał nie bedziesz.
gówna z marketu lepiej nie kupuj.
a chcąc kupić w dobrym sklepie to trzeba kupe kasy wydać.
ja kupiłem 2x4m przewodu 16mm2 w dwóch kolorach , 4 duże żabki trochę cyny , lutownica i ciut roboty.

Lut?
Nie na zacisk?

Ile Cię kosztowało to wszystko?


RE: Przygotowanie przed zimą. - wesol - 10-11-2013

lut to raczje nie zbyt dobry pomysl. Lepiej ladnie zagniesc.


RE: Przygotowanie przed zimą. - kaskader - 10-11-2013

TakWink ja tez mam zrobine przewody i dobrze zagniecione 6m W mojej Renacie musze miec i juz nie jednemu w trasie pomoglemSmile


RE: Przygotowanie przed zimą. - wesol - 10-11-2013

ja zakupilem kiedys takie kable w biedronie w sumie nie jeakies tam ani kiepskie ani pozadne. Druty takie srednie. Jedynie co to nie podobalomi sie tu samo zarobienie to zagniecienie i to ze te zabki sa stalowe to tu bedzie duzy spadek pradu wiec zapodalem takie kawalki kabla od tego zagniecenia to poczatku zabki tu gdzie lapie sie za klemy. ostatnio pieknie odpalily ravke w dieslu z akumulatorem zdechnietym wiec chyba nie takie zle sa. Mam tez takie grube kable dwa po 5 m dlugosci takie jak od spawarki i tymi tez kiedys odpalalem polowke w dieslu to te sa dopiero mega dobre bo az gorace byly tak dawaly pradu z auta pracujacego dawcy do auta biorcy.
Najlepiej to osobno kupic zabki np na allegro i dwa kable mega grube najlepiej takie dlugie po 4 czy 5 metrów. mozna wtedy odpalac co sie chce i gdzie sie chce.


RE: Przygotowanie przed zimą. - Czerwony - 10-11-2013

(10-11-2013, 22:55)stasio59 napisał(a): znalazłem dobre miękkie kable, ale dość grube

trzeba uważać, żeby nie było, że cienki kabelek + gruba izolacja taki efekt daje...


RE: Przygotowanie przed zimą. - wesol - 11-11-2013

a to prawda ze oszukują. Pamietac trzeba ze miedz piekielnie droga jest. Na allegro znajdziemy kable 10mm2 w cenie okolo 5 zl za metr a 20mm2 w okolo 9-10 zl/1m. tylko trzeba uwazac bo sprzedają niby kable miedziane a pisze tam czasami CCA co oznacza ze sa to nitki aluminiowe pokryte miedzią. Ma byc czysta miedz i tyle. powiedzmy ze 8-10 metrow kabla wystarczy plus zabki to daje nam okolo 100 zl i mamy kabelki takie ze odpalimy od strzala autko w dieslu z najwieksze mrozy jak dawca bedzie mial tez dobry akumulator.


RE: Przygotowanie przed zimą. - Sharuś - 12-11-2013

Koła w Tigu zmienione! ;D oczywiście trzeba mieć pecha , jeździłem na zakupy itd, wchodzę do Tiga daję zapłon, a Tu sprawdź, ciśnienie w oponach .... Wychodzę a tu widzę ,że troszkę zeszło.. ,ale było wystarczająco ,żebym mógł pojechać do wulkanizatora.. Kolega stwierdził, że ewidentnie najechane , na krawężnik ,po krawędź opony pękł, opona musiała 3 h stygnąć, i max 180km'h na niej jechać.. Szkoda kurde... i to jeszcze w tym dniu co zmieniałem na zimówki, no ale cóż Big Grin i Tig na zimówkach stoi.


RE: Przygotowanie przed zimą. - sarkrz - 13-11-2013

(10-11-2013, 22:10)wesol napisał(a): lut to raczje nie zbyt dobry pomysl. Lepiej ladnie zagniesc.

najpierw dobrze zagniecione a potem ładnie oblutowane.


RE: Przygotowanie przed zimą. - wesol - 13-11-2013

tez dobrze.