Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
ALHAMBRA II - JAKI SILNIK WYBRAĆ - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra MKII 2010 - (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=102)
+---- Wątek: ALHAMBRA II - JAKI SILNIK WYBRAĆ (/showthread.php?tid=4489)

Strony: 1 2 3 4


ALHAMBRA II - JAKI SILNIK WYBRAĆ - milo747 - 27-10-2013 02:19


Witam, koledzy proszę o pomoc w wyborze silnika w Alhambrze II, rocznie auto będzie wykonywało 10 - 15 tyś, przy czym 2/3 w mieście na małych odcinkach np. 10 km, czy wybrać silnik benzynowy 1,4 TSI 150 KM ze skrzynią manualną, czy benzynowy 2,0 TSI 200 KM, ze skrzynią DSG, czy diesla 2,0 140 KM. Silnik 1,4 jest ekonomiczny, ale podobno był awaryjny przy czym podobno usunięto usterki, 2,0 jest także TSI, ale jest droższy o 15 tyś zł bo dodatkowo dochodzi DSG, a nadto w mieście pali o 2,4 litra na 100 km więcej w mieście, no i też jest TSI, a 2,0 diesel ma małe spalanie, ale na małych odcinkach silnik zawsze będzie zimny i dodatkowo filtr cząsteczek stałych. Doradźcie co najlepiej wybrać. Wydaje mi się że 1,4 mi wystarczy mam tylko wątpliwość, czy ten silnik nie jest awaryjny. 2,0 benzyna jest dużo droższa bo min. 15 tyś i więcej pali w mieście, i nie wiem czy jest lepsza od 1,4 i mniej awaryjna. dziękuję za rady.



RE: ALHAMBRA II - JAKI SILNIK WYBRAĆ - Scrappy - 27-10-2013 10:02

Jeden czy dwóch kolegów ma na forum sharana 1.4TSI, najlepiej niech oni się wypowiedzą o silniku, bo wiecie jak jest z opiniami na necie.


RE: ALHAMBRA II - JAKI SILNIK WYBRAĆ - milo747 - 27-10-2013 12:00

Dziękuję za info,
potrzebuje dużego auta z uwagi na dzieciaki i foteliki które zajmują dużo miejsca w tym trudności z zapinaniem pasów bezpieczeństwa, a także trzeci rząd siedzeń z którego czasem będe korzystał oraz możliwości ładunkowe, nie chcę też na wakacje czy ferie jeździć z boksem dachowym, bo nie mam go gdzie trzymać.
Z uwagi na to, że jestem na forum od niedawna może podpowiecie mi jak odnaleźć Kolegów z Sharanem 1,4 w benzynie
będe też wdzieczny za ich uwagi
dziekuję


RE: ALHAMBRA II - JAKI SILNIK WYBRAĆ - Pasiak - 27-10-2013 13:56

a ja bym wybrał benzynę 2,0. Skoro nie będziesz jeździł dużo,to po co płacic więcej za diesla? Druga sprawa,że za roznicę cenowa pomiedzy dieslem a benzyna spokojnie załozysz LPG i będziesz jeździł jeszcze taniej. Osobiscie 1,4 to wg mnie za maly silnik na taka budę, może i do miasta będzie ok,ale jadac nim gdziekolwiek dalej to bedzie męczarnia. Ale to tylko moje skromne zdanie... pozdr


RE: ALHAMBRA II - JAKI SILNIK WYBRAĆ - milo747 - 27-10-2013 17:06

tak, tylko benzyna 2,0 z DSG (brak opcji manuala) kosztuje tyle samo co diesel 2,0 z DSG albo jest droższa do 2,0 diesla z manualem o 7 tyśm a od 1,4 z manualem o 15 - 17 tyś bo 1,4 w benzynie i manualu kosztuje 114 STYLE, a benzyna 2,0 DSG 131 tys, wiec jest duża różnica cenowa, a 2,0 diesel 140 KM jakieś 122 tyś
pozdraiwam


RE: ALHAMBRA II - JAKI SILNIK WYBRAĆ - milo747 - 27-10-2013 21:17

Dzięku Kolego
nadal zastanawiam się na nad silnikiem diesla z uwagi na małe spalanie, ale obawy mam o małe przebiegi i ewentualne usterki z tym zwiazane, faktem jest, że 140 KM mi wystarczy i jest to najbardziej popularny silnik
nastawiłem sie jednak na 1,4 benzyne i chiałbym usłyszeć opinie użytkowników tych aut - będa dla mnie bardzo cenne -

dziekuję


RE: ALHAMBRA II - JAKI SILNIK WYBRAĆ - Dołas - 27-10-2013 21:43

a ten diesel to jeszcze CR rozumiem bo 140 KM a nie mają w ofercie nowego MDB 150 KM ?


RE: ALHAMBRA II - JAKI SILNIK WYBRAĆ - milo747 - 27-10-2013 22:37

2.0 TDI CR 140KM Ecomotive Technology
150 KM nie ma w ofercie


RE: ALHAMBRA II - JAKI SILNIK WYBRAĆ - fredric - 27-10-2013 23:05

Przy 10-15tyś rocznie i tak krótkich odcinkach dziennych to diesel nie będzie tak super oszczędny. Jak nie przeszkadza ci klepanie i do tego problemy z dpf które wcześniej czy później wystąpią to bierz tdi, kwestia ogrzewania w nowych tdi to owszem jest grzałka elektryczna ale ona służy do ogrzania środka pojazdu a nie silnika. Jedyny w tym momencie argument przemawiający za tdi to wypad na wakacje będzie fajny bo tankujesz pod korek i prawie tysiaka robisz. Nowe tfsi przy normalnej jeździe w mieście wciągnie ponad 10 ale na trasie potrafi zaskoczyć niskim spalaniem.


RE: ALHAMBRA II - JAKI SILNIK WYBRAĆ - milo747 - 27-10-2013 23:09

A 1.4 TSI 150 KM - da radę, z dziećmi i tak nie da sie poszleć prędkością a poza tym szkoda kasy na mandaty, moje obawy dotyczą tylko tego czy jest to silnik awaryjny czy nie

chetnie posluchałbym ocpinii kogoś kto takim aytem z takim silnikiem śmiga