Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: CB radio (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka (/showthread.php?tid=4285)



Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka - wojtek041 - 22-09-2013 17:46

Witam !!!

Chciałbym podłączyć CB radio w taki sposób by wyłączało po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Chciałbym tak zrobić w Sharanie 2003; 1,9; Skrzynia manualna.


RE: Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka - m-blue - 22-09-2013 18:43

Musisz znaleźć plusa po stacyjce i pod niego podpiąć zasilanie, o ile pamiętam to czarny, ale głowy nie dam. Weź jakiś miernik jak nie masz to zainwestuj z 15zł i szukaj w bezpiecznikach, masa do śrubki / karoserii, a plus na zasilaniu bezpieczników.


RE: Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka - wojtek041 - 22-09-2013 18:47

A czy mogę tak zrobić z zasilania radia (zwykłego CD) czy jest to jakiś problem ? Wink


RE: Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka - m-blue - 22-09-2013 18:50

nie wiem czy bezpiecznik wytrzyma, radio ma osobny, ale ogólnie raczej nie ma przeciwwskazań.


RE: Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka - wojtek041 - 22-09-2013 18:55

Okej dzięki bardzo jeżeli coś stworze to dam znać. Dzięki bardzo za pomoc !!! Smile


RE: Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka - wojtek041 - 22-09-2013 20:31

Powiem ci stasio59 że byłoby fajnie tylko czy to wytrzyma ??? Wink


RE: Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka - sq3ntr - 01-03-2015 22:52

witam ja podpiolem sie pod radio cd i gdy wylanczam kluczyk to wszystko gasnie a pod swiatła bym nie radzil bo jak będziesz chciał posluchać na postoju to bęndziesz stal na swiatlach


RE: Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka - zdroyek - 02-03-2015 17:25

a nie mozna jakoś przerobić tego gniazda zapalniczki zeby sie wyłączała po wyjęciu kluczyka ?


RE: Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka - pablos302 - 05-09-2018 08:47

Z serii nie znam się ale się wypowiem... Dodgy
Masz dwie opcje podłączenia:
1. Opisana wcześniej, podpięcie pod system audio, plus po zapłonie itp.
2. Metoda przeze mnie bardziej preferowana i trochę trudniejsza.
Ciągniesz plus od akumulatora, podpinasz pod przekaźnik (odwrotny jak do świateł jazdy dziennej), czyli po podaniu napięcia na przekaźnik (plus po zapłonie) przekaźnik podaje prąd z aku do CB. Do tego masę podajesz albo z aku albo bezpośrednio z karoserii. Czasochłonne ale omijasz instalację samochodu co powinno wyeliminować "szumy i trzaski" pochodzące z elektryki auta. Mile widziany osobny bezpiecznik zaraz za akumulatorem.

Pamiętaj, że bardzo dużo zależy od posiadanego radia i wbudowanych w niego filtrów.
Mam nadzieję, że trochę pomogłem.
Pozdrawiam