Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Zapalający się check na LPG - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Instalacja gazowa LPG (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Zapalający się check na LPG (/showthread.php?tid=4208)



Zapalający się check na LPG - eltori - 07-09-2013 21:46

Witam,
mam problem z zapalającym się checkiem w VW Sharanie 2.0.
Check zapala się podczas jazdy na gazie i po przełączeniu na benzynę gaśnie. Przed zapaleniem się checka samochód szarpie. Wymieniłem przewody, świece, aparat zapłonowy, wtryski od gazu. Wielokrotnie samochód był ustawiany w warsztacie instalującym gaz. Spalanie na gazie to ok. 12 l w trasie i 18 l w mieście. Check informuje o wypadaniu zapłonu. Czy może mieć na to wpływ przepływomierz?


RE: Zapalający się check na LPG - sp6qkx - 08-09-2013 01:29

Podłącz się pod VAG-a i zobacz co to za błąd i ewentualnie zobaczć w parametry czujników .
Kiedys miałem w Lanci taki problem że zle chodziła / szarpała na gazie i nie szło tego wyregulowac ,
okazało się że wtryski paliwa przepuszczały , byla mieszanka gazu z domieszką benzyny ,
pomogło odłączenie zasilania pompki paliwa ( dorobiłem wyłącznik )
ale i tak z czasem zdobylem dobre wtryski i jest już OK.
Pozdrawiam


RE: Zapalający się check na LPG - G.T. - 08-09-2013 13:02

skoro masz takie spalanie to ta przeplywka niezle ci miesza. Na probe odepnij przeplywke i pojezdzij w trybie awaryjnym. Zobacz jak wtedy sie bedzie auto zachowywac, jezeli nawet spalanie spadnie to masz odpowiedz.

Ps. skad w ogole jestes?


RE: Zapalający się check na LPG - szparag86 - 15-09-2013 21:25

A sonda lambda była sprawdzana?? Wszystko mi na nią wskazuje....


RE: Zapalający się check na LPG - wesol - 15-09-2013 22:52

(08-09-2013 13:02)G.T. napisał(a):  skoro masz takie spalanie to ta przeplywka niezle ci miesza. Na probe odepnij przeplywke i pojezdzij w trybie awaryjnym. Zobacz jak wtedy sie bedzie auto zachowywac, jezeli nawet spalanie spadnie to masz odpowiedz.

Ps. skad w ogole jestes?


Przeplywka nie spowoduje zwiekszenia soalania. Jest ogranicznikiem podlania paliwa wiec awaria jej powoduje zdlawienie silnika i ewentulnie niskie spalanie z powodu braku mocy.


RE: Zapalający się check na LPG - nameada - 17-09-2013 19:13

Jeżeli piszesz że samochód szarpie to może to być wina układu zapłonowego bo tylko tak można wygubiać pojedyncze zapłony ewentualnie jak ostatnio sam się przekonałem ( instalacja STAG 4 ) niskie ciśnienie gazu mimo że wskaźnik pokazuje coś innego .
Co do reszty to instalacja gazowa nie jest podłączona do przepływomierza . Sprawdziłbym raczej zachowanie czujnika / zaworu który jest odpowiedzialny za ciśnienie w układzie


RE: Zapalający się check na LPG - eltori - 22-09-2013 19:38

Witam,
bardzo wam dziękuję za pomoc, zmieniłem przepływomierz i auto dostało mocy, ale check dalej się zapala ( pierwszy raz zapalił się po przejechaniu 400 kilometrów, a potem zapłon wypadał co kilka kilometrów ) Sad
Jutro sprawdzę wtryski paliwa i ciśnienie.
Jak pomoże to dam znać

sonda była zmieniona - dzięki


RE: Zapalający się check na LPG - jaro211 - 22-09-2013 21:26

jedz do gazownika i ustawi ster gazu jak ma byc moze wszystko minie