Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Buczy po otwarciu drzwi - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Ogólno techniczny (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Og%C3%B3lno-techniczny)
+---- Wątek: Buczy po otwarciu drzwi (/Thread-Buczy-po-otwarciu-drzwi)

Strony: 1 2 3


RE: Buczy po otwarciu drzwi - TomKrak - 02-09-2013

u mnie w octavi benzyna 2011 rok jest dokładnie tak samo, po dłuższym postoju każde otwarcie drzwi kierowcy powoduje wzbudzenie pompy paliwa, dodatkowo nie odpalisz auta bez wciśniętego sprzęgła (nawet pomimo że jest na "luzie")


RE: Buczy po otwarciu drzwi - rodzynek - 02-09-2013

Pany, w starych autach pompa włączała się po kluczyku, w nowszych (VW) - właśnie po pociągnięciu klamki. Czy to lepsze rozwiązanie - wątpię.


RE: Buczy po otwarciu drzwi - TomKrak - 02-09-2013

dlatego napisałem że to w nowym aucie, w żadnym z aut VAG przed 2000 rokiem nie zaobserwowałem "ruchów" pompy paliwa przed przekręceniem kluczyka w stacyjce


RE: Buczy po otwarciu drzwi - empoli71 - 02-09-2013

U mnie też buczy to jest pompa paliwa która dobija ciśnienie na listwie wtryskowej


RE: Buczy po otwarciu drzwi - wojci - 02-09-2013

u mnie też buczy Smile
i poza tym po otwarciu drzwi kierowcy zapala mi się na chwilkę kontrolka od instalacji LPG


RE: Buczy po otwarciu drzwi - skimir - 02-09-2013

Jasny gwint!
Czego to nie wymyślą w bliżej nie określonym celu... To chyba taki fiuczer na wypadek jakbym przed kimś chciał uciec samochodem, już po otwarciu drzwi zaczyna się procedura uruchamiania silnika.

Ciekaw jeszcze czego mało użytecznego się doszukam, bo póki co to:
EGR
pompa wtórnego powietrza
dodatkowa elektryczna pompa układu chłodzenia
zmienna geometria dolotu
włączanie pompy paliwa otwarciem drzwi :-)
...

Co jeszcze dorzucicie?


RE: Buczy po otwarciu drzwi - G.T. - 02-09-2013

(02-09-2013, 21:10)wojci napisał(a): u mnie też buczy Smile
i poza tym po otwarciu drzwi kierowcy zapala mi się na chwilkę kontrolka od instalacji LPG

dokladnie u mnie tez LPG mignie.

A co do dobijania cisnienia na pompie to moge wam powiedziec jak to u mnie wyglada.
Mam dodatkowe zabezpieczenie w aucie w postaci wylacznika pompy paliwa i po otwarciu drzwi pompa nie dobija, dlatego po wlozeniu kluczyka do stacyjki musze zrobic procedure jak w dieslu.
Przekrecam kluczyk raz (pompa dobija) po czym wylaczam, przekrecam kluczyc jeszcze raz i wtedy jest drugie dobicie, jezeli tego nie zrobie to po odpaleniu auta obroty zafalują, lub jezeli klima ruszy w tej samej chwili to auto zgasnie.

Jezeli zas nie wylacze pompy moim pstryczkiem i przyjde do auta to pompa raz zawyje przy wejsciu, drugi raz po przekreceniu kluczyka i wtedy auto pali bez kaszlu




RE: Buczy po otwarciu drzwi - Scrappy - 02-09-2013

Denerwowało by mnie to kręcenie kluczykiem Sad


RE: Buczy po otwarciu drzwi - G.T. - 02-09-2013

kwestia przyzwyczajenia. SDI tez zawsze na 2 grzeje, więc odruchowo wychodzi.


RE: Buczy po otwarciu drzwi - motomazur - 23-11-2016

Witam, jako nowy na forum nie chcę rozgrzebywać wątku ale ten jakby zamknąć, nie mogłem się powstrzymać czytając to wszystko oprócz tego ostatniego postu przed moim.
Buczy 100% pompka, nie np że procedura dopalania się zaczęła Smile tylko by układ był w gotowości, podnosi ciśnienie na listwie skraca czas rozruchu auta zwłaszcza gdy wielu kierowców nie obserwuje zegarów i kontrolek tylko startuje silnik tak szybko, że nie wiem czy bym tak potrafił, nawet gdybym się spieszył. Dodam, że w niektórych autach po 2000r pompka załącza się przy każdym otwarciu drzwi kierowcy jeżeli kluczyk nie wylądował w stacyjce.

Jeżeli uczenia zabraknie to Sad u mnie zabrakło, więc szukam i się zastanawiam gdzie leży przyczyna bo nie w pompce i bezpiecznikach.