Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
korozja aluminium (chyba) - naprawiać czy wymieniać? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: korozja aluminium (chyba) - naprawiać czy wymieniać? (/showthread.php?tid=4130)

Strony: 1 2 3


RE: korozja aluminium (chyba) - naprawiać czy wymieniać? - m-blue - 22-08-2013 08:13

WięcSmile co się robi z ameliniumSmile anoduje się i to by rozwiązało nasz problem - można na kolor, można na twardo, w sensie, że zewnętrzna warstwa jest twarda - czasami robię latarki pod wodę i trochę mi się ten temat obija o uszy. Rozmawiałem z gościem z anodowni po awarii elementów lusterek u siebie i co - powiedział, że to nasze to jest znal a nie alu i się nie da anodować. Znal czyli Zn-Al taki sobie stop. Miałem genialny plan anodować na czarno ale padł... W razie jakbym się jednak uparł żeby potwierdzić czy to znal czy nie, to dam znać. Ew. może ktoś ma stary taki element i chce się poświęcić dla dobra nauki, można wysłać do mnie na testySmile
Ew. prościej jak ktoś ma i mieszka w większym mieście niż wioska częstochowa, bo tu nic nie ma;/ to pewnie ma też na miejscu anodownie, można iść i zapytać. Koszt anodowania to masz jedna flaszka za sztukę.


RE: korozja aluminium (chyba) - naprawiać czy wymieniać? - dadi - 22-08-2013 11:03

Tak to wygląda u mnie:

[Obrazek: 0mdd.jpg]
[Obrazek: x03q.jpg]

Trzeba tylko trochę przypolerować Smile


RE: korozja aluminium (chyba) - naprawiać czy wymieniać? - Czerwony - 04-09-2013 22:40

Dadi - niezłe odblaski Big Grin
Pytanie mam pokrewne nt. samej klamki klapy:

Klamka jest w dwóch wersjach: do malowania i czarna. Lakiernik wciskał mi, że można tę czarną lakierować, tylko wcześniej trzeba ją papierem ściernym trochę "przelecieć", ale - cwaniak jeden - nie zaproponował, że on to zrobi, tylko chciał żebym sobie sam majstrował.

Próbował ktoś z Was tego?


RE: korozja aluminium (chyba) - naprawiać czy wymieniać? - rodzynek - 04-09-2013 22:53

Dobrze lakiernik mówił. I nie dziwię się, że nie chce mu się matować, bo zapłacone za to nie dostanie (w sensie - lepiej w tym czasie zrobić 3 zaprawki na masce Wink ).


RE: korozja aluminium (chyba) - naprawiać czy wymieniać? - Scrappy - 05-09-2013 13:41

Tylko że nie wiem czy ten plastik nie jest z fakturą tzn. takim barankiem jakby. Zresztą żeby później nie było że lakier będzie odpryskiwał. http://allegro.pl/sharan-alhambra-lift-klamka-bagaznika-klapy-tylnej-i3454486950.html Klamka w kolorze kosztuje ~30zł, pryśnie Ci tylko na czerwono i będziesz miał mniej zabawy Wink


RE: korozja aluminium (chyba) - naprawiać czy wymieniać? - Czerwony - 05-09-2013 22:38

Masz Scrappy rację - najprostsze rozwiązanie.

Czy te klamki pod lakierowanie są z innego materiału? Nie będzie się problem powtarzał?


RE: korozja aluminium (chyba) - naprawiać czy wymieniać? - m-blue - 06-09-2013 08:18

tak się wtrącę i zapytam dla potwierdzeniaSmile żeby zdemontować lusterko zdaje się trzeba tapicerkę zdjąć, bo coś pamiętam że wtyczki w lusterku nie ma - dobrze pamiętam?


RE: korozja aluminium (chyba) - naprawiać czy wymieniać? - marqss - 06-09-2013 09:03

(06-09-2013 08:18)m-blue napisał(a):  tak się wtrącę i zapytam dla potwierdzeniaSmile żeby zdemontować lusterko zdaje się trzeba tapicerkę zdjąć, bo coś pamiętam że wtyczki w lusterku nie ma - dobrze pamiętam?

Dobrze pamiętasz.


RE: korozja aluminium (chyba) - naprawiać czy wymieniać? - rodzynek - 06-09-2013 10:27

A ja zdjąłem szkło, wykręciłem 3 śrubki mocujące napęd, wypiąłem wtyczkę z silniczków, powyciągałem kabelki z wtyczki i zdjąłem lusterko wyplatając z niego wiązkę.

Zdecydowanie łatwiejsze niż ściąganie tapicerki.


RE: korozja aluminium (chyba) - naprawiać czy wymieniać? - Scrappy - 06-09-2013 16:15

Jak już kilka razy ściągałem tapicerę, to jest to teraz 5 minut roboty Wink Samo lustro można odkręcić bez ściągania. Opisywałem to w moim temacie o zmiane lusterek na te z kierunkowskazami.
Co do klamek to ja mam w kolorze i jest chyba metalowa, a te czarne to pewnie plastik Wink