Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Wentylator chłodnicy/klimatyzacji wibruje - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Klimatyzacja (/forumdisplay.php?fid=66)
+---- Wątek: Wentylator chłodnicy/klimatyzacji wibruje (/showthread.php?tid=4104)

Strony: 1 2


Wentylator chłodnicy klimatyzacji - skimir - 16-08-2013 08:51

Witam

Wentylator klimatyzacji generuje spore wibracje. Na tyle duże, że aż gdzieś po podłodze ciągnie. Oczywiście podczas jazdy nie włącza się więc jest spokój ale w korkach...

Czy tam występuje jakaś standardowa usterka? Czego można się spodziewać?


RE: Wentylator chłodnicy klimatyzacji - wesol - 16-08-2013 08:54

a moze ciezarek wywazajacy gdzies odlecial i nie ma wywazenia na wiatraku??


RE: Wentylator chłodnicy klimatyzacji - skimir - 16-08-2013 20:09

Hmm, muszę się do tego jakoś przymierzyć bo w VRce dopchać się do tych wiatraków to koszmar...
Gdzie ten cięzarek powinien być? Bo coś tak to wygląda, że nie wyważony wentylator jest.

Przy okazji muszę znaleźć jakiś mikro wyciek z klimy 1,5 miesiąca od nabicia i słabo chłodzi.
Od czego zacząć poszukiwanie wycieku? Gdzie są jakieś newralgiczne punkty takiego powolnego schodzenia czynnika? Sprężarka? Jakieś połączenia?
Jakby jakiś przewód pękł to by szybciej uciekało.


Nierówno pracujące wentylatory - sision - 28-05-2018 01:28

Siema
Wyszukiwarka nie znalazła tego typu problemu.
Zauważyłem od jakiegoś czasu dziwne wibracje w aucie. Zacząłem kombinować i szukać, co może je powodować. Po czasie doszedłem do wniosku, że wibracje są tylko na włączonej klimie. Na trybie econ nie. Trochę się wystraszyłem o kompresor, mając w głowie jego wymianę i poniesione koszty, ale to nie to. Okazało się, że to wentylatory, lub jeden z nich. Wszystko się zgadza, włączają się razem z klimą. Pracują nierówno, gołym okiem nic nie widać. Czuć to w aucie i na zewnątrz, słychać inny, nierówny dźwięk. Nie ma jednostajnego szumu.
Coś się zaciera? da się to nasmarować, czy to objaw kończenia się czegoś. Działają (poza w/w problemem) normalnie. Załączają się kiedy trzeba itd.


RE: Nierówno pracujące wentylatory - jaro211 - 28-05-2018 17:25

cze poobracaj je dłonią czy lekko się obracają i nie mają luzów mogły wyważenia odpaść i wpada w wibacje


RE: Wentylator chłodnicy/klimatyzacji wibruje - wojtego - 28-05-2018 20:48

Spotkałem się z takim objawem jak wentylator miał pęknięcie.


RE: Wentylator chłodnicy/klimatyzacji wibruje - radekklimat - 28-05-2018 21:44

Z prawej strony auta wzdłoz podłuznicy idzie rurka do zaworu rozpreznego, po drodze jest filtr osuszacz, najczesciej wycieki sa na filtrze, ori jest stalowy i ze wzgledu na swoje połozenie poprostu rdzewieje.
Nastepne miejsca to opaski trzymajace ta rurke, zbiera siemiedzy nimi a rurka sol drogowa po zimie itp dziadostwo wiec łatwo koroduja i robia sie mikro wrzery .
Co do wentylatorow najlepiej zamontuj nowe i po kłopocie


RE: Wentylator chłodnicy/klimatyzacji wibruje - sision - 05-08-2018 19:53

Sprawdzałem pobieżnie wiatraki i nie widzę i nie czuję żadnego ciężarka. Jak to teraz "naprawić"? Taki ciężarek występuje, jako część do kupienia? czy są inne sposoby?


RE: Wentylator chłodnicy/klimatyzacji wibruje - wesol - 05-08-2018 20:25

Tak czy siak przecie nie założysz na palę. Nie występuje bo to już producent tej części to robi w procesie produkcyjnym. Czyli podwykonawca jakiś Valeo Bosch czy jeszcze kto inny. Chyba lepiej kupić drugi wiatrak i po temacie. Chyba że samemu metoda zabawy coś poprzyczepiasz. Wiatrak podpinać do Aku by wybadać i mazak w rękę. Wiesz jak kiedyś się wywazalo koła? Zerknij na YT jak ruskie to robią. Cięższa strona opata na dół co nie? Zaznaczam mazakiem górę i kręcisz kilka razy i zaznaczasz ponownie górę. Tam będziesz musiał dołożyć ciężarek, jakaś blaszkę.


RE: Wentylator chłodnicy/klimatyzacji wibruje - sision - 05-08-2018 20:35

Patrzyłem na zdjęcia takich ciężarków, można sobie to wygooglować. Moim zdaniem zbyt błacha sprawa, żeby od razu wiatrak kupować. Poszukam raczej zamiennika takiego ciężarka.