Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Galaxy zaczął dymić w trakcie jazdy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Silnik Diesela (/forumdisplay.php?fid=63)
+---- Wątek: Galaxy zaczął dymić w trakcie jazdy (/showthread.php?tid=41)



Galaxy zaczął dymić w trakcie jazdy - artak_09 - 13-05-2010 21:35

Witam

mam pewien problem, a raczej miałem w trakcie jazdy. Z pod maski zaczęły się wydobywać kłęby białego i szarego dymu. Nic się nie zapaliło, nie jest nic ruszone. Jedyne co to po przestygnięciu okazało się, że niema oleju ani płynu chłodzącego. Co mogło być przyczyną takiego zdarzenia i ile może kosztować naprawa.

Zaznaczam, że w sobotę były stany płynów takie jakie powinny być więc wykluczam opcję braku ich przed zdarzeniem Smile

Pozdrawiam Smile


RE: Galaxy zaczął dymić w trakcie jazdy - Daro - 13-05-2010 22:12

poważna sprawa tak na moje oko to uszczelka pod głowicą zaworów, albo uszkodzenie bloku silnika


RE: Galaxy zaczął dymić w trakcie jazdy - marecki_name - 13-05-2010 22:31

Hmmm na dobrą sprawę to i turbina mogła odmówić posłuszeństwa i zaczęła pompować olej do silnika a tam wiadomo co się stało :/ dziwne tylko co się stało z płynem chłodniczym, a może gdzieś od temperatury układ się rozszczelnił i się wylał, bo wyparować to raczej nie mógł Smile


RE: Galaxy zaczął dymić w trakcie jazdy - artak_09 - 24-05-2010 16:46

No więc tak na pewno turbina jest uszkodzona na 100%. Pytanie czy regeneracja czy nowa, co polecacie ?? Mechanik powiedział, że uszczelka też do wymiany bo od temperatury prawdopodobnie się zapiekła Sad . Nie wiem czy nie kupie całego silnika nowego, chyba będzie taniej


RE: Galaxy zaczął dymić w trakcie jazdy - marecki_name - 24-05-2010 16:50

No to powiem Ci że szczere współczucie Sad szkoda autka, powodzenia przy remoncie Smile


RE: Galaxy zaczął dymić w trakcie jazdy - Jabol - 19-08-2010 19:51

Z kupnem nowego silnika się wstrzymaj ,porównaj koszty zakupu i naprawy silnika ,możesz wywalić kupe kasy i kupic złom a nie silnik .
Jak masz dobry stary motor nie brał ci oleju to przemyśl sprawe czy nie lepiej będzie splanować głowice,przy okazji wymienić uszczelniacze .
Jak bys był gdzieś z okolic Warzawy to mam dobrego taniego mechanika za Warszawą ,grubsze roboty robie u niego bo w Wa-wie mechaniory mają zajebi..e ceny.