Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Chip to 1.9 tdi 150 KM BTB - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: TUNING (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Dział: Mechaniczny (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Diselek (/forumdisplay.php?fid=23)
+---- Wątek: Chip to 1.9 tdi 150 KM BTB (/showthread.php?tid=4092)

Strony: 1 2 3


Chip to 1.9 tdi 150 KM BTB - bajabaj - 12-08-2013 21:28

Orientuje się ktoś , ile koni i momentu można bezpiecznie wyciągnąć dla silnika i układu przeniesienia napędu . I przede wszystkim czy warto podnosić moc w fabrycznym silniku o mocy 150 KM (BTB)
Pozdrawiam


RE: Chip to 1.9 tdi 150 KM BTB - kaskader - 12-08-2013 21:35

:blush:kurcze jakbym mial taki motor to juz nic z nim bym nie robil ale jak to mowia apetyt rosnie ......


RE: Chip to 1.9 tdi 150 KM BTB - Scrappy - 12-08-2013 22:30

Myślę że tutaj można spokojnie celować w 180KM.


RE: Chip to 1.9 tdi 150 KM BTB - Scrappy - 12-08-2013 22:52

Ja wiem czy już sportowe...? Sprzęgło i tak jest mocniejsze w BTB, najszybciej to chyba te półośki będą leciały.Te 150KM przy wadze SGA to wg mnie minimum, taki 180 konny silniczek powinien być oryginalnie montowany, mocniejsze silniki są w Audi A3 a u nas taka bieda pod tym względem.


RE: Chip to 1.9 tdi 150 KM BTB - wesol - 13-08-2013 06:20

Półośki beda sie sypać jak bedzie autko cisniete czesto. Tak to reszta powina ogarnac temat bez problemu moc pod 180 a moze i nawet 190KM. Malo jest zawirusowanych tych aut z takimi motorami. Wydajnosc pompowtryskow i tak jest wieksza niz ta moc wiec teoretycznie potencjal jest tylko ograniczeniem jest tutaj turbina. No i ten uklad napedowy. Ciort wie bo gadaja tez ludziska ze skrzynie w naszych SGA tez powoduja wibracje jak ma juz nakulane troche to co dopiero jak bedzie wiekszy power? Ogolnie moc to fajana sprawa i mysle ze jakby w naszych SGA bylo ponad 200 KM to by sie juz jezdzilo wtedy dobrze.


RE: Chip to 1.9 tdi 150 KM BTB - wesol - 13-08-2013 12:33

wytrzyma wytrzyma. Nie da rady tylko DM i polosie. Predkosc max niewiele sie zmienia. Hamulce umnie daja rade a sa te mniejsze.


RE: Chip to 1.9 tdi 150 KM BTB - Scrappy - 13-08-2013 18:57

Żeby przerabiać całą zawiechę, hamulce to już by trzeba było celować w 600KM a nie 180 Wink


RE: Chip to 1.9 tdi 150 KM BTB - wesol - 13-08-2013 21:07

atami pitolisz jak nie wiem. Do tego uzywasz słów ktorych nie rozumiesz znaczenia. Sam sobie zaprzeczyles bo napisaleś ze ze wlasnie nie obstawiasz za tym ze masa robi jednak swoje.

Niewazne. Kazde hamulce mozna w kazdym aucie spalic to wszyscy wiemy. Nikt ci nie kaze z autem jezdzic jak wariat bo masz pod maska 200 koni do tego zaladowanym pod sam dach z przyczepka kempingową. Jak wiemy producent przewidzial ze auto moze ciagnac rozne rzeczy i moze byc zaladowane dość mocno wiec chyba musial spora rezerwe wytrzymalosci hamulców nadłożyć. Tak jak Ci juz pisalem predkosc maksymalna AUY seryjnego to okolo 180-185 a zmodzonego jak np u mie na 160 koni to ci powiem ze jest okolo 195-200 wiec jqak widzisz nie jest to mega duzo wiecej. Poza tym to tez o niczym nie swiadczy bo mozna i tak latac i hamulce moga sie miewac dobrze a mozna i praktycznie mocy nie uzywac a tylko w gorach jechac i hamulce spalisz i zagotujesz i tu moze byc nawet 90 konny silnik. Jak latasz na torze wyscigowym to wtedy mysl o usprawnieniu hamulcow a jak jedziesz po miescie i wkoło komina to na co ci hamulce rasowe?? Tu nwiercane czy inaczej majstrowane tez nic nie dadza- trzeba dac heble o wiekszej srednicy !!

Bedzie wieksza w autach to sie bedzie myslec o innych rzeczach. Nie ma musu zeby majac nawet mocy duzo wiecej sobie nie pojezdzić na heblach seryjnych. Nie pamietam jakie heble mial Masters w swoim lupku z moca prawie 400 koni i napedem na 4 kola i jakos dawal rade nawet jak sobie swirowal na asfalcie.


RE: Chip to 1.9 tdi 150 KM BTB - Scrappy - 13-08-2013 22:36

Hamulce u mnie są chyba 288mm. Jak mocno depnę to pasażer może zaliczyć baranka o deskę. W BTB mamy już hamulce 313mm .Tu bardziej chodzi o szybkość przyspieszania jak o tą prędkość. Oczywiście możemy sobie zarzucić ceramiczne klocki, ale wtedy jest jeszcze bardziej niebezpiecznie, bo one żeby działały muszą być rozgrzane, a ile je nagrzejemy po mieście. Wg mnie bez obaw wirusować i dbać żeby nie hamować blachami a wszystko będzie OK Wink


RE: Chip to 1.9 tdi 150 KM BTB - fredric - 13-08-2013 23:37

Z tą ceramiką to też nie jest za wesoło widziałem na oczy popękane tarcze które była przez godzinę upalane 0-300 i tak cały czas. Kwestia hebli w sharanie te 313 dają radę, jeżeli chodzi o program w btb to nawet się nie zastanawiaj rób a będziesz mega zadowolony. Jeżeli nie zmienisz stylu jazdy to jest szansa że spalanie spadnie,choć z doświadczenia wiem że jak masz więcej mocy to i szybciej jeździsz.....Przy programie warto przesunąć moment troszkę dalej nie z samego dołu. Ogarnięty tuner sam ci powie że nie pałujemy z dołu lepiej zmienić bieg na niższy itd... Jak się posłuchasz to podzespoły długo pożyją.