Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
lekkie przegrzanie - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Silnik Diesela (/forumdisplay.php?fid=63)
+---- Wątek: lekkie przegrzanie (/showthread.php?tid=4051)



lekkie przegrzanie - kaczortrb69@wp.pl - 02-08-2013 12:34

witam jestem posiadaczem sharana 1.9 tdi 115 km 2001 rok silnik AUY w poprzednim tyg jadac do domu pod Hamburgiem zauważyłem ze grzeje mi się zarowno lolej jak i plyn zjachalem na bok, odkrecilem korek plyn byl zagotowany przejechalrem tak ok 100km bylo ok na stacji powoli dolewalem plynu aby bylo go w sam raz , doejechalem do polski ale silnik mial ponad 100 stopni nie wiecej jak 110 ale srednio 100 kontrolki nie migaly na czerwono i nie wyswietlal sie napis stop, po przekroczeniu granicy bylo ok 90 , na drugi dzien auto odpalilo wszystko ok , okazalo sie ze termostat byl do wymiany ipo jego wymianie nie mam pewnoisci czy nie zostalo cos uszkodzone ?? czy mozna to jakos sprawdzic???


RE: lekkie przegrzanie - wesol - 02-08-2013 18:27

mozna jedynie bylo przegrzac glowice i mogla wtedy ewentualnie puscic uszczleka pod glowica w gorszym wypadku peklaby glowica lub by sie wypaczyła. Jesli teraz mimo ze auto przegonisz nie podnosci sie temperatura i nie ma wtedy psykniecia przy odkrecaniu korka od wlewu plynu chlodzacego to jest okej.


RE: lekkie przegrzanie - wedr - 02-08-2013 20:02

Ale przegonić to znaczy około 3000 obr przez parę minut, wtedy będziesz wiedział, czy wszystko funkcjonuje. Często spoglądaj na wskaźnik temperatury. Kontroluj płyny. I tyle. Raczej się nic nie stało, nie bój nic, to są temperatury które (okazjonalnie) są znośne. Olej np: do 145 stopni. Gdy dojdzie do takiej temperatury instrukcja uczy aby odpuścić i wychłodzić. Wsjo.


RE: lekkie przegrzanie - wesol - 03-08-2013 08:05

tak ale pamietaj ze to co na szafie jest to nie miernik tylko wskaznik. Mimo ze wskazowka jest pionowo na 90-tce to temeperatura nawet w blokach pomiarowych podgladana bedzie sie wahać. Zobacz sobie jak mocno to sie zdziwisz.
A przegonic to znaczy tak by obroty byly wysoki. Na obrotku masz pole czerwone ktore jest dozwolone ale nie zalecane wiec do czerwonego mozna smialo smigac na codzień.