Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp. (/Thread-O%C5%9Bwietlenie-wn%C4%99trza-nie-dzia%C5%82a-przepala-bezpiecznik-schematy-rozpiska-itp)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Brak oswietlenia wnetrza - wesol - 10-03-2015

ta czesc bepiecznikowa dolna to chyba daje sie wyczepic osobno. Nie pamietam dokladnie bo juz zapomnialem ale jakos tak to bylo bo ta cala puszke BSI to mialem na zewnatrz i rozebralem ja na czesci pierwsze. Luty poprawialem w nim. Rozbierzesz calosc bez problemu tylko troche pokombinuj przy tym.

Od tyłu nie kombinuj z wyciaganiem kablo bo potem bedzie problem z przywroceniem tego.


RE: Brak oswietlenia wnetrza - mike tcz - 10-03-2015

Dzieki za kolejny odzew
Na znanym portalu maja modul wlasnie bez czesci z bezpiecznikami.
   
Wlasnie w takiej postaci chcialbym go najlepiej wydostac.
Moze ktos jeszcze przerabial ten temat i doradzi co jak rozlaczyc, wyjac.
Nie chce nic zniszczyc a tymbardziej pozniej zlozyc wszystko jak w stanie pierwotnym bylo.
Jutro po pracy pojde "walczyc" dalej.
Jesli ktos napisze co i jak bede wdzieczny.
Pozdrawiam


RE: Brak oswietlenia wnetrza - wesol - 10-03-2015

dasz rade. nic nie poniszczysz. Tam kable lecą z roznych stron i w odpowiednim uksztaltowaniu i sa spiete jak dobrze pamietam trytkami tez. Te trytki poprzecinaj i tyle.


RE: Brak oswietlenia wnetrza - rodzynek - 11-03-2015

O ile pamiętam, to BSI jest przykręcony do ramki w której siedzą jeszcze przekaźniki na dalszym planie.


RE: Brak oswietlenia wnetrza - mike tcz - 13-03-2015

Witam
Ten modul mnie chyba wykonczy.
Znalazlem jakies dwie srubki ktore trzymaja modul z taka ramka plastikowa, odkrecilem je ale modul jeszcze mocno trzyma. Probuje rozdzielic go od bezpiecznikow ale nie chce puscic. Jak to rozlaczyc? Podejrzewam ze gdy sie rozdzieli go od bezpiecznikow bedzie latwiej. Jak to moze byc polaczone? Jeszcze jakies inne srubki czy zaczepy?
Ratujcie mnie kto to wyciagal.
Pozdrawiam


RE: Brak oswietlenia wnetrza - mike tcz - 13-03-2015

Witam
W koncu udalo mi sie wydostac to urzadzenie Smile.
Trzeba bylo rozchylic pierwsza czesc z przekaznikami a potem ukazaly sie jeszcze dwie srubki. Po odkreceniu nie trzeba bylo odczepic kabli.
Modul juz w domu i po otwarciu chyba ukazala sie usterka.
Czesc osob pisala ze prawdopodobnie przekaznik i tak wlasnie jest.
Po zwarciu lampki z bagaznika zwarly sie styki w przekazniku az stopila sie jego obudowa.
Teraz czas na szukanie modulu dawcy i przelutowanie samego przekaznika.
Mam nadzieje ze to wystarczy.
A teraz fotka jak to wyglada.
   
Jeszcze raz dzieki wszystkim za podpowiedzi i sugestie.
Dam znac czy taka reanimacja okazala sie skuteczna.
Pozdrawiam


RE: Brak oswietlenia wnetrza - wesol - 13-03-2015

Daj cokolwiek innego byle nie o mniejszym pradzie przewodzenia. Mozesz wlutowac nawet na tzw pająka. W sklepie elektrycznym dostaniesz takie przekaznik garsciami.


RE: Brak oswietlenia wnetrza - Stefano - 13-03-2015

(13-03-2015, 13:15)mike tcz napisał(a): Witam
W koncu udalo mi sie wydostac to urzadzenie Smile.
Trzeba bylo rozchylic pierwsza czesc z przekaznikami a potem ukazaly sie jeszcze dwie srubki. Po odkreceniu nie trzeba bylo odczepic kabli.
Modul juz w domu i po otwarciu chyba ukazala sie usterka.
Czesc osob pisala ze prawdopodobnie przekaznik i tak wlasnie jest.
Po zwarciu lampki z bagaznika zwarly sie styki w przekazniku az stopila sie jego obudowa.
Teraz czas na szukanie modulu dawcy i przelutowanie samego przekaznika.
Mam nadzieje ze to wystarczy.
A teraz fotka jak to wyglada.

Jeszcze raz dzieki wszystkim za podpowiedzi i sugestie.
Dam znac czy taka reanimacja okazala sie skuteczna.
Pozdrawiam

Taki przekąźnik magę ci wysłąć, ale obawiam sie , że jeszcze poszedł ci 8-mio nóźkowy układ sterujący czasowo tym przekaźnikiem. Jest obok na drugiej płytce, znajdziesz go idąc po ścieżce sterującej tym przekaźnikiem.




RE: Brak oswietlenia wnetrza - mike tcz - 22-03-2015

Witam wszystkich
Informuje ze po wymianie spalonego przekaznika wszystko wrocilo do normy i moge cieszyc sie "jasnoscia" wewnatrz auta.
Na szczescie nic wiecej nie uleglo uszkodzeniu Smile .
Koszt jaki musialem poniesc to 2 pln za przekaznik (mam jeszcze 2 w zapasie w razie W) plus 10 pln za wymiane przekaznika na plycie modulu.
Jeszcze raz wielkie dzieki wszystkim doradzajacym i odpowiadajacym na moj post.
Pozdrawiam


RE: Brak oswietlenia wnetrza - wesol - 22-03-2015

ciekawe co spowodowalo ta usterke. Nie wkladales mocniejszych zarówek alb zwary jakiejs nie zrobiles przypadkowo?