Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp. (/Thread-O%C5%9Bwietlenie-wn%C4%99trza-nie-dzia%C5%82a-przepala-bezpiecznik-schematy-rozpiska-itp)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Brak oswietlenia wnetrza - Gizio1625 - 06-03-2015

Trąba słonia to przelotka między budą a drzwiami, ale jak nie masz lampek w drzwiach to odpada ten problem.
Odłącz najlepiej wszystkie lampki i wsadź bezpiecznik jak go wywali to problem w instalacji lub module, jeżeli się nie spali to podłączaj po kolei lampki aż znajdziesz która robi zwarcie.


RE: Brak oswietlenia wnetrza - wesol - 06-03-2015

modul komfortu ma troszke wspolnego z centralny i elektrycznymi szybami wiec jesli cos robi zware w drzwiach czy to wlasnei szyby czy centralny to moze wywalac tez bezpiecznik od oswietlenia. Lampki w drzwiach nie sa konieczne aczkolwiek dziwne bys nie mial choc w tych przednich drzwiach.


RE: Brak oswietlenia wnetrza - mike tcz - 06-03-2015

Sprawdze w pierwszej kolejnosci tak jak pisze kolega Gizio1625.
Wyjme wszystkie zarowki wewnatrz i w bagazniku, wloze nowy bepziecznik i bede po kolei montowac zarowki.
Tak na marginesie z centralnym ani szybami nie mam zadnych problemow.
Central zamyka i otwiera zawsze normalnie. Szyby elektryczne przod tez dzialaja dobrze (z tylu mam korbotronik).
Dam znac pozniej co sie udalo zdiagnozowac jesli jutro dokonam "badania"
Pozdrawiam


RE: Brak oswietlenia wnetrza - mike tcz - 07-03-2015

Witam wszystkich ponownie
Jestem juz po badaniu mojej usterki.
Okazalo sie ze zwarcie robila lewa lampa w bagazniku, wypadla ze swojego miejsca i zwierala do metalowej czesci pod lewym boczkiem.
Kabel az sie prawie przetopil (foto ponizej).
Niestety po poprawieniu nadal mam problem z oswietleniem wnetrza.
Bezpiecznika juz nie przepala ale swiatlo w srodku ledwo sie "zarzy"(niezaleznie czy wybiore otwartymi drzwiami czy wlaczenie normalne).
Dodam tez ze to samo dzieje sie na ori zarowkach jak i ledowych ktore wstawilem jakis czas temu.
Krancowki dzialaja dobrze gdy wciskam dowolna slychac takie "cykanie" przekaznika wiec tam raczej nie ma problemu.
Dokonalem pomiaru miernikiem i wskazuje okolo 7 Volt.
Teraz niestety juz wogole sie nie pala a bezpiecznik ok.
O co teraz chodzi?? Czy mam wyciagac caly modul komfortu i sprawdzic go wizualnie badz jakimis pomiarami.
Czy takie objawy wskazuja ze bede musial go wymieniac??
Z gory jeszcze raz dzieki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
   



RE: Brak oswietlenia wnetrza - wesol - 07-03-2015

Wietrze ze w module upalily sie pewnie styki na przekazniku a raczej chyba tranzystorze bo przeciez jest moduł sciemniajacy realizowany wlansie za pomocą takiego elementu wykonawczego.


RE: Brak oswietlenia wnetrza - mike tcz - 07-03-2015

Dzwonilem do znajomego mechanika (troche elektryka) gdy ustalilem co bylo przyczyna.
Powiedzial ze najlepiej wyjac modul komfortu (czy tam BSI - roznie to nazywaja) i sprawdzic wizualnie najpierw.
Poniewaz lampka wypadla ze swojego miejsca i przez jakis czas stykala sie z buda auta mogla upalic jakies kable jeszcze przy bezpiecznikach badz przy tym module, albo styki jakiegos przekaznika sie "skleily".
Podejrzewam ze chodzi o przekaznik numer 70 albo 71 na ponizszym screenie z instrukcji (zaznaczone czerwona ramka).
   
Jakos pozniej gdy bede mial czas sprobuje wyjac ten modul i ocenic wizualnie jego stan. Dam znac pozniej co sie okazalo.
Pozdrawiam


RE: Brak oswietlenia wnetrza - wesol - 07-03-2015

Tak zgadza sie moga byc sciezki popalone i moga byc tez dziabniete przekazniki lecz jak podajes ze jakies tam napiecie dochodzi i do nasuwa mie sie ze moze byc dziabniety ten tranzystor co pisalem ma on oznakowanie takie:
https://www.pinterest.com/pin/560135272376409360/

i masz go na schemacie na dole po prawej. Jego uszkodzenie moze wlasnie sie objawiac takim czesciowym puszczaniem pradu.
Nie ma tu dokladnego schematu wiec ci nie powiem jak to idzie z tym na 100% czy to ten tranzystor czy przekanzik bo chyba jest tak ze pryz pelnym swietle podaje prad przekaznik a jak juz zachodzi sciemnianie to na samym tranzystorze.


RE: Brak oswietlenia wnetrza - mike tcz - 07-03-2015

Dzieki za kolejne odpowiedzi.
Byc moze cos takiego jest.
Ale najgorsze jest to ze takie czesciowe napiecie (okolo 7 Volt) bylo tylko przez jakis czas.
Bezpiecznik jest ok ale w aucie nadal panuje ciemnosc.
Z uwagi na brak czasu i inne zajecie dalsze poszukiwania przyczyn przenisione na poniedzialek.
Tak przy okazji jest na forum gdzies foto porada jak wyjac modul?
Nie chce przy probie wyjecia czegos polamac, zniszczyc.
Oczywiscie kolejne informacje przekaze pozniej.
Pozdrawiam


RE: Brak oswietlenia wnetrza - Karaś - 07-03-2015

A ja zapytam o to skąd biorą się przewody w tylnych krańcówkach?
Idą progiem w środku,ale co wcześniej? Brak mi prądu w 3 krańcówkach do zapalenia lampki i nie wiem gdzie szukać.



RE: Brak oswietlenia wnetrza - mike tcz - 10-03-2015

Witam
Potrzebuje dalszych wskazowek w celu wyjecia modulu do sprawdzenia.
Mam juz zdemontowana cala lewa czesc deski, wyczepiony modul z bocznych zaczepow, jednak nie moge wyjac go calkiem bo "setki" kabli go trzyma.
Moze ktos doradzic czy z drugiej strony sa wtyczki, czy inny sposob wpiecia kabli?
Glownie chodzi o zaznaczone na czerwono miejsce na zdjeciu (tutaj kable sa obciete - czy tylko tak mozna go wydostac?)
   
U mnie w aucie modul wyglada teraz jak ponizej.
   
Prosze o pomoc bo nie moge ruszyc dalej ze spradzeniem.
Pozdrawiam