Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp. (/Thread-O%C5%9Bwietlenie-wn%C4%99trza-nie-dzia%C5%82a-przepala-bezpiecznik-schematy-rozpiska-itp)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: pomocy! wysiadło oświetlenie wnętrza - pmirek3 - 27-11-2014

Ty masz auto z innego rocznika a tam instalacja różni się dość znacznie. W moim przekaźnik jest wlutowany bezpośrednio w płytkę złącza BSI lub inaczej zwąc komfortu albo głównego złącza kablowego. Przekaźnik ma wymiary około 1.5 na 1 cm. Pomimo swych małych rozmiarów ma dość wyśrubowane parametry jego styki potrafią przenieść 20 A. Aby się do niego dostać trzeba odłączyć wszystkie kostki z przewodami i rozkręcić obudowę.

W twoim aucie moduł "komfortu" umieszczony jest pod fotelem kierowcy. Czy w trakcie "pykania" przekaźnika migały Ci lampki we wnętrzu? Być może niechcący wyciągnąłeś wtyk ze złącza albo zrobiłeś zwarcie i przepalił się bezpiecznik sprawdź to jeszcze.


RE: pomocy! wysiadło oświetlenie wnętrza - agaikarol - 05-12-2014

W trakcie podłączania licznika oświetlenie się już nie świeciło - minął czas. Bezpieczniki sprawdzałem wielokrotnie, są OK.



Brak oswietlenia wnetrza - mike tcz - 05-03-2015

Witam
Od jakiegos czasu nie mam wogole oswietlenia wewnatrz auta i w bagazniku.
Caly czas pali mi sie bezpiecznik numer 53.
Od czego zaczac sprawdzanie co moze byc zle?
Sprawdzalem do tej pory krancowki od zamykania drzwi.
Wg mnie sa ok. Gdy sa w pozycji otwartej maja przejscie na mierniku, gdy wcisne krancowke brak przejscia (albo odwrotnie- juz nie pamietam, ale dzialaja jak normalny wlacznik, nie maja zwarcia.)
Wszystkie 4 dzialaja tak samo.
Zarowki w lampkach zarowno w aucie i bagazniku sa ok, nie przepalone.
Czytalem, ze moze jakis przekaznik sie "zblokowal" albo modul komfortu padl.
Czy moze mnie ktos naprowadzic co sprawdzac.
Dodaje zdjecia skrzynki z bezpiecznikami z auta.
Gdzie szukac modul? Pod siedzeniem chyba nie mam, musze odkrecic bezpieczniki zeby sie do niego dostac?
Dodaje rowniez screeny z instrukcji z forum.
Prosze mi powiedziec czy moje komentarze sa poprawne.
Z gory dzieki za wszystkie porady, sugestie.
Pozdrawiam
   
   
   


RE: Brak oswietlenia wnetrza - jaro211 - 05-03-2015

zobacz czy żarówka jakąś zware nie robi


RE: Brak oswietlenia wnetrza - wesol - 05-03-2015

jesli nie masz pod siedzeniem nic bo nei wiem jak w tych przedliftach jest dokladnie to masz ten caly mózg sterujacy wlasnie tu gdzie te bepieczniki. Oczewiscie tam glebiej w srodku.


RE: Brak oswietlenia wnetrza - mike tcz - 05-03-2015

Witam
Dzieki za odzew.
Zarowki sa raczej dobre. Juz jakis czas temu zmienilem wszystkie na ledowe.
Sprawdzalem niedawno je po kolei na szybko i kazda swieci, wiec zwarcia na nich raczej odpadaja.
Poza tym jesli wstawie dobry bezpiecznik przez jakas chwile swieca.
Zamkne auto pilotem gasna, gdy otwierem zapalaja sie na okreslony czas.
Bezpiecznik czasem przepala sie gdy ktos otworzy drzwi ( ostatnim razem otwarcie prawych przod przepalilo).
A ten modul mozna wogole otworzyc zeby cos w srodku sprawdzic?
Pytam bo nigdy takich usterek nie naprawialem jeszcze.
Poczekam az sie troche ociepli i sprobuje wydostac ten "sprzet"
Pozdrawiam



RE: Brak oswietlenia wnetrza - Gizio1625 - 05-03-2015

Miałem podobnie okazało się że zwarcie zrobiło się w oprawce lampki w drzwiach. Wyciągnąłem wszystkie żarówki, zmieniłem bezpiecznik i wsadzałem po kolei żarówki aż wywaliło bezpiecznik.


RE: Brak oswietlenia wnetrza - rodzynek - 06-03-2015

Czyżby znowu kable w przelotkach? Jeżeli masz oświetlenie w drzwiach, to zwarcie na kablach w przelotce wywali oświetlenie w całym aucie.


RE: Brak oswietlenia wnetrza - wesol - 06-03-2015

Odpiac trabe slonia i wtedy sprawdzic bezpieczniki, wymienic jesli jest przepalony i jak swieci lampka to podpinamy trąbę i jak zgasnie przy podpinaniu albo zamykaniu drzwi to wiemy gdzie problem.


RE: Brak oswietlenia wnetrza - mike tcz - 06-03-2015

Witam
O co chodzi z ta traba slonia?? mozna jasniej prosic.
Mam cos rozlaczyc? Wlozyc bezpiecznik i po kolei wszystkie zarowki montowac czy co?
Nie mam wogole lampek w drzwiach wiec tam raczej nie ma problemu.
Jutro miernik w rece i ide "badac" co dam rade w aucie.
Jeszcze raz wszystkim za podpowiedzi.
Pozdrawiam