Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp. (/Thread-O%C5%9Bwietlenie-wn%C4%99trza-nie-dzia%C5%82a-przepala-bezpiecznik-schematy-rozpiska-itp)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: oswietlenie wnetrza - Uciek - 02-10-2015

Widzę że nikt nie jest w stanie udzielić odpowiedzi, więc dla potomnych napiszę rozwiązanie zagadki.
Odpowiedzialnymi rzeczami za taki stan są wyłączniki krańcowe oraz mikrostyki w zamkach. W pierwszej kolejności lepiej sprawdzić krańcówki gdyż jest łatwiej, i przy ewentualnej wymianie taniej. Jeśli krańcówki są dobre to trzeba sprawdzić mikrostyki w każdym zamku. W moim przypadku awarii uległ styk w tylnym lewym zamku.


RE: pomocy! wysiadło oświetlenie wnętrza - Maciekforfiter - 14-10-2015

Mialem taki sam problem z oswietleniem kokpitu wszystko mi swiecilo nawet jak wylaczylem wszystko wystarczylo odpiac radioni po problemie


przepala się bezpiecznik 27 oświetlenie wewnętrzne - koti - 25-10-2015

Witam, Mam problem z oświetleniem wewnętrznym a mianowicie przepala się bezpiecznik 27
dodam że odłączyłem przelotki w drzwiach odłączyłem żarówki a te w podsufitce wyłączyłem
wiązka przewodów w klapie jest nowa ale mimo to też sprawdziłem i jest ok.
Odpięcie wtyczki P3 w centrali bezpiecznikowej usuwa problem ale nie wiem gdzie dane przewody idą.



RE: przepala się bezpiecznik 27 oświetlenie wewnętrzne - wesol - 25-10-2015

no i co mamy to za ciebie sprawdzic na odleglosc? Kolego prujesz kabloteke i tyle albo wycinasz dany kabel odpwiedzialny za to zwarcie i prowadzisz z jednego konca do drugiego nowy i temat zamykasz.


RE: przepala się bezpiecznik 27 oświetlenie wewnętrzne - koti - 25-10-2015

Chodzi mi oto czy kable z danej wtyczki rozchodzą się już po aucie czy idą najpierw do modułu bsi, bo niestety ale żadnego schematu nie posiadam a pruć żeby rozebrać połowę auta to potrafi każdy.


RE: przepala się bezpiecznik 27 oświetlenie wewnętrzne - DDiablo - 25-10-2015

Poszukaj na forum, kiedyś chyba dawałem schemat wyposażenia podstawowego o ile pamiętam, albo ktoś inny.


RE: oswietlenie wnetrza - Fakers - 02-11-2015

Witam.
Poczytałem temat ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem ;-)
Miałem zwarcie we wiązce tylnych drzwi i od tego czasu nie działa mi oświetlenie czasowe kabiny...tzn nie zapala się ono po otwarciu pojazdu pilotem nie reaguje też na otwarcie drzwi.Dodatkowo nie działają lampki w drzwiach, bagażniku i podświetlenia podłogi...
Bezpieczniki sprawdziłem ale nie znalazłem żadnego spalonego.
Chciałem sprawdzić przekaźnik od czasowego włączania tego oświetlenia ale nie wiem gdzie on może być.
Może ktoś wskaże drogę gdzie szukać przyczyny mojej usterki za co z góry dziękuję.
Schemat już zassałem.
Mam Alhambre z 99 roku 1.9TDI
Pozdrawiam przy ponurym poniedziałku ;-)



RE: oswietlenie wnetrza - Bartlbn - 08-02-2016

Niestety jakiś czas temu moje konto zostało usunięte przez automat forum, zatem witam wszystkich ponownie.

Odnośnie oświetlenia wnętrza. Potrzebuje zainstalowania w moim sharanie włącznika, który uruchomi wszystkie lampki wewnątrz auta. Chodzi mi o efekt jak przy otwartych drzwiach. Myślałem o wpięciu się w przewód idący do czujnika otwartych drzwi kierowcy. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam,


RE: oswietlenie wnetrza - mamwi - 08-02-2016

Najprostsze wyjście. Wpinasz się w krańcówkę i masz po kłopocie. Kabelki schowaj pod progiem i nic nie widać, a włącznik zrobisz gdzie chcesz.


RE: oswietlenie wnetrza - Bartlbn - 10-02-2016

Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.