Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
czujniki cofania niefabryczne - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Elektryka auta (/forumdisplay.php?fid=75)
+---- Wątek: czujniki cofania niefabryczne (/showthread.php?tid=3925)

Strony: 1 2


czujniki cofania niefabryczne - Manyak - 08-07-2013 21:25

Witam!
Podłączał ktoś może niefabryczne czujniki cofania? Gdzie najlepiej sie wpiać pod zasilanie świateł wstecznych? Może ma ktoś jakiś patencik?


RE: czujniki cofania niefabryczne - marcyb3 - 08-07-2013 21:38

ja u siebie poprowadziłem pod lampą prawą odkręciłem lampe i pusciłem kable i skręciłęm lampe,na lampie masz taką uszczelke z gąbki wiec nic się nie stanie kablą,jak narazie dział juz 3 miesiąc


RE: czujniki cofania niefabryczne - Manyak - 08-07-2013 23:27

ale tędy przeciągnąć kabel aż do klapy i tam się wpiąć do wsteka? czy gdzieś tu w boczkach można się podpiąć?
Pytam,bo dopiero będę się za to brał gdzieś na weekendzie i tak zgrubsza patrzyłem gdzie wiązka z klapy idzie,ale średnio ją widać.


RE: czujniki cofania niefabryczne - marcyb3 - 08-07-2013 23:56

w schowku po prawej stronie jest kostka i się w nią wpiełem,nie musisz lecieć kablami do klapy.wystarczy ze w tą kostke się wepniesz i już bedzie działac


RE: czujniki cofania niefabryczne - Manyak - 09-07-2013 13:14

To super,o to mi chodziło,nie trzeba będzie kombinować.Dzięki kolego za podpowiedź!Smile Pozdrawiam!


RE: czujniki cofania niefabryczne - Drops - 09-07-2013 23:44

Czujniki zainstalowałem nie w lakierowanej części zderzaka, tylko w dolnym pasku czarnego plastiku. Spoko, działają jak trza, chociaż obawiałem się, że będą za nisko.
Ja u siebie poprowadziłem przewody od prawej do lewej strony w zderzaku i przez kratkę wentylacyjną w lewym błotniku (pod lampą przy pomocy kawałka miedzianego drutu z haczykiem na końcu) wprowadziłem całą wiązkę z czterech czujników do lewego schowka w nadkolu. Tam też się wpiąłem do wiązki i ulokowałem brzęczyk. W garażu spędziłem jakieś 2 godziny i działa. Najwięcej czasu zajęło mi dokładne rozmieszczenie tych czujników i wywiercenie otworów koronką


RE: czujniki cofania niefabryczne - piwek86 - 09-07-2013 23:51

ja mam przewody puszczone przez tą wiązke co idą przewody do haka z taka uszczelką specjalną Smile made in home Tongue czujniki cofania mam tez w tej części dolnej zderzaka czarnej działają jak należy Smile zasilanie i wszystko inne z lewej lampy Smile


RE: czujniki cofania niefabryczne - Manyak - 10-07-2013 13:38

No ja niestety nie mam dolnego czarnego paska,więc wierce w lakierSad co do reszty,koste już wyczaiłem,a kable do kufra puszcze właśnie przez uszczelkę od wiązki z haka,tak jak kolega wyżej podpowiadałShy Tylko nie mam instrukcji montażu,bo gość mi śle i dosłać nie może,a chodzi mi o rozmieszczenie czujników. Jakaś konkretna wysokość i odstęp między czujkami? Dać po jednej na winklu,a pozostałe dwie wyśrodkować czy jak radzicie?Huh


RE: czujniki cofania niefabryczne - wojci - 10-07-2013 18:30

tu masz: http://www.sgaf.de/node/253071


RE: czujniki cofania niefabryczne - Manyak - 10-07-2013 21:09

No i już jakiś trop jestWink niby żadna filozofia,ale dobrze by było,co by dojrzaly jakiś słupek,zanim będzie za późnoBig Grin dzięki wszystkim za zainteresowanie. Pora działać!