Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Szukam auta terenowego - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: SZUKAJ -- POLECAJ -- ODRADZAJ (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-SZUKAJ-POLECAJ-ODRADZAJ)
+--- Dział: Szukam (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Szukam)
+--- Wątek: Szukam auta terenowego (/Thread-Szukam-auta-terenowego)

Strony: 1 2 3 4


Szukam auta terenowego - tacini - 16-06-2013

Witam,w rodzinie poproszono mnie o wyszukanie jakiegoś auta do 22 tyś zł ,rocznik po 2002, coś wyższego 4x4,rozsądne spalanie (utrzymanie) i nało awaryjne.Co byście polecili?


RE: Szukam auta - tacini - 16-06-2013

sga -nie,jakąś terenówkę. Tak myślałem vitara l 2.0 hdi ,terano ll ....


RE: Szukam auta terenowego - daneczek76 - 17-06-2013

suzuki grand vitara czy vitara 2005 i dalej jeśli chodzi o turbo gnojka to są to silniki Fiata.
Może niedrogie auto to jeep liberty 2005r - 3,7 litra w benzynie przerobiony na gaz ten silnik dobrze toleruje gaz a auto w naprawie proste że każdy kowal naprawi, słabością są jego blachy. gazu spala przy spokojnej jeździe 16 litrów.
Co do mało awaryjnych musisz poszukać terenówi nie umęczonej w terenie bo tak naprawdę każde auto używane szczególnie terenowe będzie skarbonką.


RE: Szukam auta terenowego - daneczek76 - 17-06-2013

pretor ja nie mowie że multijet to zły silnik choć te z którymi sie potkałem w służbowych Fiatach Dublo nie chciał bym ich za darmo.


Co do Jeepa 3.7 to najlepsze rozwiązanie pod gas tym bardziej że przeliczając koszty spalania gazu wyjdzie tyle co ropy w turbo gnojku.
Gdybyś zadał pytanie z 1 m-c wcześniej pogonił bym ci Takie Liberty z 2005r od sąsiada z prawdziwym przebiegiem 90 tyś. mil czyli jakieś 150 tyś km. niestety za późno auto nie było wyjeb... w terenie bo sąsiad tylko przyczepkę z łódką ciągał nad jezioro oddalone 1,5 km od domu. A autem zrobił przez ostani rok 3000 tys km.


RE: Szukam auta terenowego - tacini - 17-06-2013

To autko dla ojca po 60-tce,żeby wygodnie się wsiadało powinno być wyższe,a napęd 4x4 potrzebny jest na działkę pod miastem gdzie droga dojazdowam czasem podmokła a i ze śniegu jego vectrę już kilka razy wyciągali traktorem.
Grand vitara xl7 do 2005 silnik 2 litra hdi peugeota,przejechałem się czymś takim i jak dla mnie trochę trzęsiawka.
A co myślicie o :Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 konie ,wzorowany na land cruzera i za nieduże pieniądze.


RE: Szukam auta terenowego - michalszczecin - 18-06-2013

Nie czytalem wszystkiego bo juz pozno...Samochod ma wygladac? jesli nie- to GR Albo Land wiekszy to 90 mniejszy 70 ...z mojego doswiadczenia Wink i do konca zycia bedzie jezdzil Wink
W sumie to wszytsko jest ladniejsze od Terracana... bierz GRata


RE: Szukam auta terenowego - daneczek76 - 18-06-2013

tacini czemu ty się upierasz na turbo gnojku? spal dużo a porównywalnie z benzą na gazie wyjdzie cie tyle samo a eksploatacje po względem części silnika sprzęgła będzie mniejsza.

stasio59 czy w liczących się auto terenowych jak land cruiser, land Rover, Jeep, czy Mitsubischi są silniki wysokoprężne Fiata?




RE: Szukam auta terenowego - tacini - 18-06-2013

daneczek76 -bo ten jeepik mały bagażnik ma,a jak patrzyłem na allegro to jeszcze połowę zajmuje butla,a tata jak już jedzie to lubi zabrać trochę sprzętu.Nie upieram się przy dislu,ale bagażnik jest ojcu potrzebny.


RE: Szukam auta terenowego - mpi - 18-06-2013

(18-06-2013, 12:11)pretor napisał(a): Pamiętaj że bardzo ważna jest blokada dyferencjału, bez niej zakopiesz prawie każde auto 4x4.
Idąc tym tropem to należałoby pomyśleć o jakimś lifcie, większych kołach i obowiązkowo oponach MT Wink

Ja Vitarą na mocno zużytych AT zimą jeździłem po największych zaspach, w lesie a na wiosnę po podmokłych łąkach a więc jego tata jeżdżąc na działkę drogą - nawet gruntową ale drogą myślę że nie będzie potrzebował blokady dyfra.

(18-06-2013, 17:50)tacini napisał(a): daneczek76 -bo ten jeepik mały bagażnik ma,a jak patrzyłem na allegro to jeszcze połowę zajmuje butla,a tata jak już jedzie to lubi zabrać trochę sprzętu.Nie upieram się przy dislu,ale bagażnik jest ojcu potrzebny.

To może jakiś pickup? W nissanach coś na silniki narzekali ludzie i wymieniali od Terrano a mitsubishi nie wiem.



RE: Szukam auta terenowego - daneczek76 - 19-06-2013

z pick up to albo Toyota hilux lub mitsubisch L200.
Co do Suzuki Grand Vitara XL 7 to koleżanka w pracy ma w diselku to powiem szczeżę że te auto nie jeździ jak dla mnie za mała moc jak na taką krowę, tu bym poszedł w benzynę. Tak to auto fajnie wyposażone, i ma reduktor nie elektroniczny co dla mnie jest dużym +