Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
SGA 1.8T AWC wymiana silnika/głowicy, od czego pasuje - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Benzynowy (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Benzynowy--64)
+---- Wątek: SGA 1.8T AWC wymiana silnika/głowicy, od czego pasuje (/Thread-SGA-1-8T-AWC-wymiana-silnika-g%C5%82owicy-od-czego-pasuje)

Strony: 1 2 3 4


RE: jaka głowica sie wymienia na awc - batmanos25 - 21-02-2016

własnie o taka mi chodzi zaraz zadzwonie o nia dzieki za link



RE: jaka głowica sie wymienia na awc - wesol - 21-02-2016

Mozliwe ze sie neico roznia z innymi silnikami ale napewno taka sama jest taka glowica w golfie z motorem 1.8T AUM i AUQ wiec mozna szukac i og golfa 4 i innych z tymi oznaczeniami. Tak samo z passata B5 AWT i AWM tez pasuje.

Ale ceny masakryczne za glowice co nie??


RE: jaka głowica sie wymienia na awc - batmanos25 - 21-02-2016

masz racje ceny sa tragiczne a o głowice nie moge sie dodzwonić


koniec silnika 1.8T - zyga4don - 15-01-2018

Witam, niestety ale mój silnik powoli ma chyba dość, szarpie przerywa gaśnie rano i inne takie, oddałem go do warsztatu i diagnoza jest taka:
ok 7bar na każdym cylindrze, najpierw ogarnąć silnik później resztę osprzętu, pytanie teraz co dalej?

Robić remont czy wymieniać silnik ?
Czy ewentualnie silniki 1.8t o innym oznaczeniu niż awc podpasują ?


RE: SGA 1.8T AWC wymiana silnika/głowicy, od czego pasuje - dorzan - 17-02-2018

W sumie już ponad miesiąc ale może komuś innemu przyda się informacja że zamiast Awc można zaaplikowac słupek AUM lub AUQ np z bory pod warunkiem że mamy osprzęt Awc. Dodatkowo trzeba zmienić miskę olejowa bo nie ma otworów na mocowanie rury do intercoolera i sterowanie zmiennymi fanami rozrządu. Reszta to już p&p. Ja mam u siebie AUM. A no i głowice są takie same wg numerów.


RE: wymiana silnika 1.8 turbo - pawel_rachwalski@tlen.pl - 31-03-2018

Witam, czy ktoś z was wkładał silnik np z Audi A3 do Sharana ? Napewno pasuje? U mnie jest 1.8T AWC. Niestety urwał się zawór i uderzył w tłok. Szukam gołego słupka. Z tego co zauważyłem słupki od Sharana, Alhambry są dużo droższe od słupków np z Audi A3.


RE: czy pasuje do alhambry 1,8t silnik z audi a3 - tolus24 - 31-03-2018

(21-06-2013, 21:48)krzubor napisał(a): Witam
Silnik 1,8t o kodzie AWC można zamienić na silnik AGU z a3, albo golfa 4. Pasuje cały dół, głowice trzeba przełożyć od AWC (Wyjście na zawór egr)

Witam.

Masz tu zawartą odpowiedź, rozumiem że malowanie jajek Wielkanocnych przeszkadza w czytaniu/szukaniu Wink Smile.

Pozdrawiam


RE: SGA 1.8T AWC wymiana silnika/głowicy, od czego pasuje - pawel_rachwalski@tlen.pl - 31-03-2018

Ten post widziałem Smile Tylko mnie interesuje przekładka całego słupka wraz z głowicą. Z innych źródeł dowiedziałem się, że pasuje silnik o oznaczeniu AUQ Z Leona, Toledo, Golfa itd... Jednak chciałbym te informacje potwierdzić. Może ktoś robił taki swap. Silników o takim oznaczeniu jest znacznie więcej na allegro i olx i znacznie niższe ceny.


RE: SGA 1.8T AWC wymiana silnika/głowicy, od czego pasuje - tolus24 - 31-03-2018

(17-02-2018, 22:15)dorzan napisał(a): W sumie już ponad miesiąc ale może komuś innemu przyda się informacja że zamiast Awc można zaaplikowac słupek AUM lub AUQ np z bory pod warunkiem że mamy osprzęt Awc. Dodatkowo trzeba zmienić miskę olejowa bo nie ma otworów na mocowanie rury do intercoolera i sterowanie zmiennymi fanami rozrządu. Reszta to już p&p. Ja mam u siebie AUM. A no i głowice są takie same wg numerów.

Witam.

Proszę bardzo, koledzy z tego forum już to przerabiali i się podzielili wiedzą więc nie wyważaj otwartych drzwi, jak jakieś szczegóły potrzebujesz to pisz do nich na e-mail, bo na forum mogą już nie zaglądać.

Pozdrawiam



RE: SGA 1.8T AWC wymiana silnika/głowicy, od czego pasuje - pawel_rachwalski@tlen.pl - 31-03-2018

(31-03-2018, 12:47)tolus24 napisał(a):
(17-02-2018, 22:15)dorzan napisał(a): W sumie już ponad miesiąc ale może komuś innemu przyda się informacja że zamiast Awc można zaaplikowac słupek AUM lub AUQ np z bory pod warunkiem że mamy osprzęt Awc. Dodatkowo trzeba zmienić miskę olejowa bo nie ma otworów na mocowanie rury do intercoolera i sterowanie zmiennymi fanami rozrządu. Reszta to już p&p. Ja mam u siebie AUM. A no i głowice są takie same wg numerów.

Witam.

Proszę bardzo, koledzy z tego forum już to przerabiali i się podzielili wiedzą więc nie wyważaj otwartych drzwi, jak jakieś szczegóły potrzebujesz to pisz do nich na e-mail, bo na forum mogą już nie zaglądać.

OK. Tak zrobię. Dziękuję i pozdrawiam Smile
Pozdrawiam