Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Alhambra 1.8T Bierze, Spala olej 1 litr na 500km !!! POMOCY - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Benzynowy (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Benzynowy--64)
+---- Wątek: Alhambra 1.8T Bierze, Spala olej 1 litr na 500km !!! POMOCY (/Thread-Alhambra-1-8T-Bierze-Spala-olej-1-litr-na-500km-POMOCY)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Alhambra 1.8T Bierze, Spala olej 1 litr na 500km !!! POMOCY - Pietras83 - 25-05-2013

Witam wszystkich !!!
Proszę o pomoc, w skrócie opiszę sytuację:
Od pół roku jestem właścicielem samochodu SEAT Alhambra 1.8T 2000r po lifcie ( to już 4 autko z tym silnikiem) Po zakupie wszystko śmigało super. Miesiąc temu wymieniłem uszczelkę pomiędzy turbo a kolektorem wydechowym ponieważ czuć było spaliny w kabinie, w tym samym czasie założyłem gaz sekwencję i od razu zaczął się problem. Seat zaczął spalać olej w ogromnych ilościach mniej więcej 1 l na 500 km. Byłem u kilku mechaników i każdy mówi co innego:

- turbo się kończy i puszcza olej,
- uszczelniacze zaworów,
- pierścienie,
- zapchana odma,
- wiele innych odpowiedzi ale żadnej fachowej i konkretnej,

ostatnio przejechałem nim 1000km i poza tym że spalił olej wszystko było w porządku:
temp silnika w trasie 60-70 st
temp silnika w mieście 90 st
temp oleju w normie
sprawdzałem auto nie ma żadnych wycieków oleju,
korek od oleju Nie ma żadnych białych nalotów,
płynu chłodzącego nie ubywa i nie jest zmieszany z olejem
silnik pracuje równo i trzyma obroty
delikatnie kopci na benzynie ale wydaje mi się że to właśnie ten spalony olej bo nawet rura wydechowa jest dziwnie przykopcona

Proszę o pomoc bo nie chciałbym wymieniać pół silnika, pierwszy raz mam z takim problemem do czynienia, może ktoś miał podobną sytuacją i będzie umiał mi pomóc?

z góry dziękuję

Pietras





RE: Alhambra 1.8T Bierze, Spala olej 1 litr na 500km !!! POMOCY - wojci - 25-05-2013

ja powiem tylko, że masz termostat do wymiany
na trasie też powinien trzymać 90st i nie do końca wiem co może mieć do tego zapchana odma
trzeba by od czegoś zacząć i eliminować po kolei możliwości
ja bym najpierw zabrał się za turbo


RE: Alhambra 1.8T Bierze, Spala olej 1 litr na 500km !!! POMOCY - Pietras83 - 25-05-2013

jeżeli zapchana jest odma to puszcza wtedy najsłabszym punktem np uszczelniaczami zaworów tak mi powiedzieli, jeżeli chodzi o Turbo to dobra regeneracja jak pytałem kosztuje 1250 zł, nie chciałbym wymieniać wszystkiego po kolei,,,,
ciśnienie turbo sprawdzałem 1100-1300 pokazywało w barach, piszę to co widziałem ale nie mam o tym zielonego pojęcia,
sprawdzałem jeszcze rurę za intercoolerem jakieś małe ilości oleju były ale minimalne,
Olej Castrol Magnatec 10w40 wymieniony tydzień temu wydaje mi się że robi się wodnisty i brudny, jak wyżej opisywałem żadnych ubytków wody, płynów, syfu pod korkiem nic takiego nie ma !
dziękuję za zainteresowanie tematem



RE: Alhambra 1.8T Bierze, Spala olej 1 litr na 500km !!! POMOCY - wesol - 25-05-2013

musial by miec ta odme zakorkowana czym konkretnym a nie maslem itp. Poza tym nie wiem czy gdzies indziej nie znalazlo by sobie ujscia na silniku. Odme sprawdzic to chyba nie problem. Poza tym jakby suszara puszczala olej to chyba na wydechu by bylo niebiesko plus ewentualnie olej w IC i w dolocie.
Zazwyczja w benzynowcach problem gubienia oleju to uszczelniacze zaworowe oraz pierscienei smarujace na tlokach.


RE: Alhambra 1.8T Bierze, Spala olej 1 litr na 500km !!! POMOCY - Pietras83 - 25-05-2013

i chyba zacznę od uszczelniaczy zaworów, będzie najtaniej, dziekuję


RE: Alhambra 1.8T Bierze, Spala olej 1 litr na 500km !!! POMOCY - daneczek76 - 25-05-2013

minie tyle brał kiedyś jeden VAG i była to wina zapieczonych pierścieni , i uszczelniaczy zaworów jednocześnie.
A nie zagotowałeś gdzieś silnika lub nie jechałeś długo v max na autostradzie.


RE: Alhambra 1.8T Bierze, Spala olej 1 litr na 500km !!! POMOCY - Scrappy - 25-05-2013

Ta "dobra" regeneracja wcale nie jest taka dobra podobno. No i ta temperatura w trasie też powinna być 90*C tak jak wojci pisze.


RE: Alhambra 1.8T Bierze, Spala olej 1 litr na 500km !!! POMOCY - Pietras83 - 26-05-2013

właśnie na gazie nie kopci, na benzynie delikatnie przy gazowaniu bardziej ale to w końcu stary silnik, na pewno nie ilości 1 l na 400-500 km, nie wiem może coś spitolone przy zmianie uszczelki między TURBO a kolektorem wydechowym ?


RE: Alhambra 1.8T Bierze, Spala olej 1 litr na 500km !!! POMOCY - wesol - 27-05-2013

pierscienie i zawory kolego. Tu szukaj przyczyny i od tego zacznij skoro silnik nie ma wycieków i sie nie poci.


RE: Alhambra 1.8T Bierze, Spala olej 1 litr na 500km !!! POMOCY - bartixr - 27-05-2013

a ja bym zrzucił węże przy IC (olej w nim), oraz na dolocie do turbosprężarki (luzu wzdłużne i poprzeczne na wałku) i zobaczył jak sie sprawy mają.
to nic nie kosztuje i przynajmniej jasność byłaby co dalej sprawdzać.