Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Nawiew przód - problem/problemy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Ogólno techniczny (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Og%C3%B3lno-techniczny)
+---- Wątek: Nawiew przód - problem/problemy (/Thread-Nawiew-prz%C3%B3d-problem-problemy)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Nawiew przód Sharan 2001 - wesol - 24-12-2015

To jest tak proste ze nikt o tym nawet nie wspomniał a może to byc całą awarią.


RE: Nawiew przód Sharan 2001 - andrew7800 - 24-12-2015

(24-12-2015, 00:23)wesol napisał(a): To chyba masz klimatronik jednostrefowy w tym ukladzie.
Klimatyzacja dwustrefowa (wentylatory oraz temp przód i tył sterowane oddzielnie)
Klimatyzacja jedno strefowa (regulacja zbiorowa)




RE: Nawiew przód Sharan 2001 - wesol - 24-12-2015

Klimatronikow w poliftach nie ma jedno cyz dwu strefowych. One sa dokladnie takie same. jedynie co to uaktywniasz funkcje vagiem by sterowal tylnym parownikiem. Tka wiec nie ma dwóch roznych paneli. Majac szyber albo te dwie szyby tylne boczne uchylne elektrycznie to nie mozna miec klimatyzacji dwustrefowej ale to przecież wiesz Andrzej. Zreszta wiesz tez ze ja tam osobiscie nie jestem za ta klimą dwustrefową. To dobre jest w aucie 2 gora 4 letnim. Majac jakegos kibla jak ja to pewnie wlaczylbym do dzis z klima. Nie mam transportu ludzi zeby koniecznie mieć podwójny uklad.

Tak napomkne ze ostatnio sasiadowi sprawdzalem sharana takiego 2002 r tdi bo zakupil chyba ze 3 miechy temu. Pytla mnie o pare problemow i co wyszlo?? Ano dogrzewacz wlaczla sie jeszcze neidawno a teraz juz blad 01490, klima nie chlodzi, szyby zaparowane i panel miga, wycieraczki szyby przedniej ustawiaja sie jak chcą i stukaja o siebie. Tylna wiazka kablowa w klapie łatana bo choinka sie robi i wiele innych drobnych spraw o ktorych nawet nie bede wspominal. Gdzie tu mysleć o klimie dwu-strefowej?? A jeszcz ejedna pompka kuleje do tego wszystkiego. Udany zakup auta za 14-15 tys zl??


RE: Nawiew przód Sharan 2001 - marcin_kielce - 28-12-2015

Ok wyjmę te kratki, bo chyba tu jest problem…

Pytanie za sto punktów, jak to zrobić, żeby nic nie popsuć? Big Grin


RE: Nawiew przód Sharan 2001 - wesol - 28-12-2015

Zwyczajnie. Podwazasz od dołu i wyciagasz.


Mega Problem z nawiewami - koziol1172 - 25-01-2018

Witam mam problem z sharanem mianowicie nie działają nawiewy w środku panel wyświetla i był już podmieniany , wkładany do innego auta i działał więc odpada wyświetla ale nie włącza silnika , a najgorsze jest to że robiąc test vcds'em wszystko działa wszystkie klapy i dmuchawa i nie tylko maks obrotami na połowę też. zgłupiałem kompletnie wszystko przejrzałem i nic , podejrzenie mam że coś może robi jakieś zwarcie. Niby stało się to po wymianie sprzęgła i uszczelnień pompowtryskiwaczy , nie wiem na sto procent czy przed moją robotą działało


RE: Nawiew przód - problem - tolus24 - 25-01-2018

Witam.

Po pierwsze używaj właściwie interpunkcji i nie używaj jednostajnego słowotoku, bo nie idzie nic zrozumieć Wink. Po drugie, to co robiłeś, a zwłaszcza jeśli chodzi o uszczelnienia wtryskiwaczy, ma związek z Twoją awarią bo "grzebiąc" w okolicach podszybia prawdopodobnie zruszyłeś/zwarłeś instalację od podgrzewania spryskiwaczy, bardzo często występuje zwarcie w tym układzie, a on ma wspólny bezpiecznik z klimatronikiem (jeden z paru), a więc musisz zacząć od wymiany tego bezpiecznika, bodajże numer 19, a jeśli będzie go od razu przepalało to musisz odłączyć podgrzewanie spryskiwaczy i wtedy wszystko wróci do normy. Robiąc testy wykonawcze vag-iem/vcds-em sterownik "pomija ten bezpiecznik", który jest jednym z kilku zasilań klimatronika, a procedura wykorzystuje inne zasilanie/bezpiecznik klimatronika, stąd takie "zamieszanie", to jedna z tych rzeczy, która charakteryzuje daną markę i bez wiedzy o niej można się zapętlić, choć z drugiej strony w przypadku niedziałania jakiegokolwiek urządzenia w samochodzie zawsze zaczynamy od sprawdzenia bezpieczników.

Pozdrawiam


Problem z nawiewem - picia78 - 02-01-2019

Witam. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Teraz gdy wilgoć na zewnątrz jest duża , to są problemy z parowaniem szyb . Z tym że problem jest tego typu , że jeśli ustawie nawiew na szybę przednią nie mogę sterować temp. Jeśli nastawie na LO to mam zimne powietrze jeśli na 18 to już grzeje na maxa . Jest to strasznie denerwujące . Nie znalazłem nigdzie by ktoś miał podobny problem . Na vagu błędów brak .


RE: Problem z nadmuchem na szybę - rodzynek - 02-01-2019

To normalne - ustawiając nawiew na szybę samochód robi wszystko, aby ją szybko odparować, dlatego też daje temperaturę na maxa.


RE: Problem z nadmuchem na szybę - wesol - 02-01-2019

No nie wiem. Ja tak nie mam.