Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Podłączenie zestawu odseparowanego - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-CAR-AUDIO-CB-RADIO-NAWIGACJE)
+--- Dział: Car Audio (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Car-Audio)
+--- Wątek: Podłączenie zestawu odseparowanego (/Thread-Pod%C5%82%C4%85czenie-zestawu-odseparowanego)

Strony: 1 2 3


RE: Podłączenie zestawu odseparowanego - Scrappy - 29-04-2013

Powiem tak, do zwykłego słuchania muzyki ori audio w zupełności wystarcza, ja też czasem lubię posłuchać głośniej muzyki i też sprawują się dobrze.


RE: Podłączenie zestawu odseparowanego - Osiah - 29-04-2013

Hertz'e to przyzwoite głośniki ale potrzebują wzmacniacza - po fabrycznym radiem będą grały lepiej niż ori, ale bez szału.
Będzie mały krok w przód - większy krok przy tej samej konfiguracji to zamknięcie i wytłumienie komory drzwi.
Ja polecam pomyśleć na pełnym zestawem - i nie dla "mocy" a dla jakości Smile
U mnie już instalacja rozpoczęta, wytłumiony i wygłuszony bagażnik w całości razem z klapą i przednia maska - w najbliższy długi weekend lecą wszystkie drzwi do wygłuszenia, tłumienia i przód do okablowania. Potem zostanie dach i będzie można wkładać sprzęt. W samochodzie z taką kubaturą spodziewam się fajnej akustyki, będzie pięknie.... Smile



RE: Podłączenie zestawu odseparowanego - spuki1 - 30-04-2013

(29-04-2013, 23:11)Osiah napisał(a): Hertz'e to przyzwoite głośniki ale potrzebują wzmacniacza - po fabrycznym radiem będą grały lepiej niż ori, ale bez szału.
Będzie mały krok w przód - większy krok przy tej samej konfiguracji to zamknięcie i wytłumienie komory drzwi.
Ja polecam pomyśleć na pełnym zestawem - i nie dla "mocy" a dla jakości Smile
U mnie już instalacja rozpoczęta, wytłumiony i wygłuszony bagażnik w całości razem z klapą i przednia maska - w najbliższy długi weekend lecą wszystkie drzwi do wygłuszenia, tłumienia i przód do okablowania. Potem zostanie dach i będzie można wkładać sprzęt. W samochodzie z taką kubaturą spodziewam się fajnej akustyki, będzie pięknie.... Smile

ja u siebie wymieniam głośniki ponieważ są zniszczone już,zastanawiam się tylko czy jest sens np: wymieniać przewody na grubsze


RE: Podłączenie zestawu odseparowanego - wesol - 30-04-2013

kable sie wymienia nie na grubsze a na lepsze ale watpie zeby byla roznica w aucie skoro w domowym sprzecie ciezko cokolwiek odczuc.


RE: Podłączenie zestawu odseparowanego - robertkol - 30-04-2013

Kable mają znaczenie przy głośnikach audiofilskich za duże tysiące. W aucie szkoda raboty jak wszystko działa.


RE: Podłączenie zestawu odseparowanego - wesol - 30-04-2013

audiofilskie w aucie to troszke mocne slowo. Z racji iz troszke siedzialem w audio domowym to pwoiem ze w domowym zaciszu ciezko jest wyczuc roznice w kablach nawet na takich za 800 zl nie bylo az tak wyczuwalnych roznic. Sam sprzet tez byl raczje z wysokiej polki bo kolumny( para) plus zestaw( wzmacniacz i odtwarzacz) ponad 10 tys zl.

Dla melomana czyli takiego slabszego audiofila to mysle ze dla zaspokojenia moralnego mozna sobie zmienic kabelki na jakies inne ale watpie zeby na blind-test wyczuł cokolwiek. Zapodac glosniczki lepsze, Wytlumienie tez dobra sprawa i raczje mzieniajac glosniki na te z seryjnych juz nieodzowna bo to tak jakby umyć tylko jedna nogę. Jelsi nie wymieniamy glosnikow to i wytlumienia nie musimy robic. Lepsze radyjko ewentualnie jakis subik poprawi nam humor na tyle ze przecietniaka zadowoli napewno.


RE: Podłączenie zestawu odseparowanego - Osiah - 30-04-2013

(30-04-2013, 09:17)wesol napisał(a): Dla melomana czyli takiego slabszego audiofila to mysle ze dla zaspokojenia moralnego mozna sobie zmienic kabelki na jakies inne ale watpie zeby na blind-test wyczuł cokolwiek. Zapodac glosniczki lepsze, Wytlumienie tez dobra sprawa i raczje mzieniajac glosniki na te z seryjnych juz nieodzowna bo to tak jakby umyć tylko jedna nogę. Jelsi nie wymieniamy glosnikow to i wytlumienia nie musimy robic. Lepsze radyjko ewentualnie jakis subik poprawi nam humor na tyle ze przecietniaka zadowoli napewno.

Jakość kabli ma znaczenie przy jakościowym graniu, przy serii można sobie tą wymianę darować - tym bardziej że w VW seryjne głośnikowe są całkiem przyzwoite.
Wytłumienie (z zamknięciem profili) polecam nawet do serii - jest to słyszalne nawet dla głuchego, przy seryjnym radiu.





RE: Podłączenie zestawu odseparowanego - spuki1 - 19-05-2013

Głośniki wymienione,różnica w porównaniu do serii jak dla mnie duża,tym bardziej że głośniki były już zniszczone.Jeszcze zostanie tylko wytłumienie drzwi,zakup nowego radia,wzmacniacza i zrobienie małej skrzynki.Big Grin


RE: Podłączenie zestawu odseparowanego - frik - 19-05-2013

A czy ktoś kiedyś kombinował żeby zrobić subwoofer w miejscu tylnego schowka? Ciekawy jestem czy da rade.


RE: Podłączenie zestawu odseparowanego - piwek86 - 19-05-2013

z doświadczenia wiem Tongue ze włożenie tam małego subka wow w aucie niezrobi jak już chcesz miejsca zaoszczędzić to lepiej kupic aktywne pod siedzenie Smile słyszałem jak takie cos gra nie trzęsie zbytnio autem ale niskich tonów doda i to sporo Smile http://allegro.pl/sub-wzmac-boschmann-pod-siedzenie-300w-fv-b658-i3224766624.html