Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Podłączenie zestawu odseparowanego - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Car Audio (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: Podłączenie zestawu odseparowanego (/showthread.php?tid=3526)

Strony: 1 2 3


Podłączenie zestawu odseparowanego - spuki1 - 27-04-2013 15:30

Zakupiłem do mojego wozidła zestawik Hertza dwudrożny odseparowany,zastanawiam się czy mogę go wpiąć w oryginalną instalację z radiem Sound2,czy muszę na nowo przeciągać kable.Jak zdemontować przelotkę w przednich drzwiach i prawy boczek przy nogach pasażera,żeby nic nie połamać.


RE: Podłączenie zestawu odseparowanego - wesol - 28-04-2013 09:25

normalnie podpinasz rownolegle. Gwizdek ma zapewne kondensatorek ktory odcina dolny zakres czyli stanowi zwrotnice.


RE: Podłączenie zestawu odseparowanego - spuki1 - 28-04-2013 11:17

(28-04-2013 09:25)wesol napisał(a):  normalnie podpinasz rownolegle. Gwizdek ma zapewne kondensatorek ktory odcina dolny zakres czyli stanowi zwrotnice.

Tylko ja nie chcę obcinać fabrycznych kostek,mam zamiar zachować oryginalną instalację,można kupić gdzieś takie kostki jak oryginalne.


RE: Podłączenie zestawu odseparowanego - wesol - 28-04-2013 11:24

nikt nie kaze nic ciac. Wywalasz glosniki te co masz i wkladasz nowe. Mozesz jakies wsowki zrobic samemu i wpiac sie w kostki.


RE: Podłączenie zestawu odseparowanego - maryoushek - 28-04-2013 16:16

ja mam hertz włożone, kupowałem model bez gwizdków na przód i tył do przodu wlazły do tyłu nie zostały ori. Mam MFD navi i nie jestem zadowolony z nich myśle że potrzebują wzmacniacza małego - następnym razem zostawił bym ori głośniki. Kiedyś w Galaxym miałem mała tube i wzmaczniacz i byłem zadowolony oczywiście głośniki ori.


RE: Podłączenie zestawu odseparowanego - wesol - 28-04-2013 21:38

to nie wina wzmaka to tch glosnikow. TO nie sa pozadne glosniki niestety. Ori nie sa wcale złe a glosniczki za 300-400 zl nie beda wcale lepsze. To pdstawowy blad. Czasy lipnych glosnikow w aucie skoncyzly sie na golfach 3 i wczesniejszych autach. Np juz w golfie 4 masz na tyle dobre glosniki ze JBL za 300 zl sie chowa.


RE: Podłączenie zestawu odseparowanego - piwek86 - 29-04-2013 01:16

no niewiem kwestia glosnikow to raz a kwestia wyciszenia to dwa ja mam wyciszone matami dystans pod glosnikiem powerbass puszczony aktywnie i gra ze bass z zabudowy z tylu juz zadko wlanczany Smile te ori glosniki graja dobrze ale jak sie im doda dzwieku chodzi o bass to wymiekaja power bass kupiłem zestaw za około 300 zl i graja o niebo lepiej Smile


RE: Podłączenie zestawu odseparowanego - wesol - 29-04-2013 06:20

power bassy to co innego. Te glosnii polecam kazdemu. Nawet ta wczesniejsza seria juz nie produkowana od chyba 3 lat jest rozchwytywana i ceniona. Ja mowie o glosnikach tych marek co mozna dorwac w wielkich ilosciach w media czy innych sklepach czyli o JBL czy hertz'ach itp. Zakladalem do roznych aut i pozniej wychodzily takie cyrki ze ori byly lepsze i wielkie zdziwienie pozniej.


RE: Podłączenie zestawu odseparowanego - piwek86 - 29-04-2013 16:18

no to fakt hertze zakładałem w passacie b5 moim poprzednim aucie i dobrze ze z nim sprzedałem je bo rewelacji niebyło Smile


RE: Podłączenie zestawu odseparowanego - robertkol - 29-04-2013 18:54

Potwierdzam, że Hertze nie są dobrymi głośnikami. Mam w Golfie. Kiedyś planowałem w Sharanie załozyć dobry zestaw grający i w firmie zajmującej się car hifi wybili mi Hertze z głowy. Polecili mi radio za 500zł i głośniki za 800zł komplet na pare drzwi, bez wzmacniacza, niemieckie audio coś tam. Prezentowali mi potencjał - rewelacja. Niestety nie zrobiłem bo wypadło coś innego i kasa poszła. Za całość z montażem i wytłumieniem drzwi chcieli 2400zl.