Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Schowki w podłodze sharik 2011 - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra MKII 2010 - (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=102)
+---- Wątek: Schowki w podłodze sharik 2011 (/showthread.php?tid=3513)

Strony: 1 2


Schowki w podłodze sharik 2011 - rafi.zafi - 25-04-2013 12:52

Witam może ktoś przerabiał z forumowiczów montaż schowków w podłogę z tyłu . Potrzebuję jeden schowek , na alledrogo jest tego mnóstwo tylko tylko nasuwa się pytanie jak wyciąć w tapicerce podłogi otwór aby nie było a kuku i jak z mocowaniem tego . Może ktoś ma jakieś schematy techniczne byłbym wdzięczny. Mi konkretnie chodzi do sharika 2011 . Pozdrawiam.
A jeszcze jedna sprawa przy montażu haka przeprowadzałem kabelek do akumulatora i połamałem stopnice pod lewą nogę . Zakupiłem w servisie nową tylko teraz nie wiem jak z demontowac rączke od otwierania maski aby zamontować nową stopke bo jest ona przykręcana pod plastikiem przy rączce . Pytałem się w servisie to oczy zrobili i kazali sie umówić , paranoja ....Jeśli ktoś posiada wiedzę to piwko


RE: Schowki w podłodze sharik 2011 - daneczek76 - 25-04-2013 13:56

na temat Hak jak bys coś dalej majstrował jest TU TU TU, ale i tak widzę że w nim pisałeś i za wiele nie pomógł.

Co do reszty nie pomogę ponieważ nie miałem okazji rozbierać nowego Sharana 7n0, ale myślę, że jak troszkę pomacasz i wykażesz delikatności trochę to dasz rade jak z kobietą. Z tego co piszesz postaraj się ściągnąć plastiki osłaniające rączkę , a myślę że dojdziesz do sedna.

Co do schowka daj może jakieś foto schowka i podłogi z tyłu może coś razem z forumowiczami pomożemy.


RE: Schowki w podłodze sharik 2011 - rafi.zafi - 25-04-2013 15:01

Co do schowka to go nie posiadam jest na alledrogo . Zastanawiam się nad kupnem ale nie chce w topy że kupię a póżniej się okaże ze z montażem lipa . Sam kiedyś chciałem w oplu dołożyć stoliki rozkładane i okazało się że rożni się konstrukcja ramy fotela i kapa . Dlatego dmucham na zimne . Stąd moje pytanie.


RE: Schowki w podłodze sharik 2011 - rafi.zafi - 28-05-2013 16:39

Więc tak schowki w montowane . Kosztowało to kupę roboty . Zakładałem ,że wystarczy wyciąć otwory i już . Sprawa jest bardziej skomplikowana .
Opiszę krótki opis ...
Tak jak wspomniałem w miejsce schowków wsadzone są wypełnienia ze styropianu aby je wyciągnąć niestety trzeba zdemontować wykładzinę a co za tym idzie wymontować fotele i środkowy tunel .
Po wymontowaniu mamy dostęp, do styropianów wyciągamy i wsadzamy zakupione schowki montowane one są do bolców , trzeba dokupić 8 nakrętek plastikowych w ASO koszt 3,4 zł szt . Po zamontowaniu schowka , części dolnej zabieramy się za wycinanie wykładziny . . potem skręcamy wszystko do kupy i zakładamy górną maskownice mocowana jest na 4 śrubach koszt 0,36 gr szt x2 . Trzeba zwrócić uwagę czy do zakupionych schowków jest wykładzina ozdobna ja musiałem dokupić oddzielnie koszt 100 zł .
Kupę roboty ale jaka satysfakcja teraz doszły dwa schowki na drobiazgi i wreszcie DVD się nie pląta . Zdjęcie po rozebraniu bo na więcej brakło sił hehehhe
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a28a3904d29735bf.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e2191bd548852094.html


RE: Schowki w podłodze sharik 2011 - daneczek76 - 29-05-2013 11:29

widzę że trochę roboty było , jak byś mógł załączyć foty jak wygląda już po montażu.


RE: Schowki w podłodze sharik 2011 - szczyku - 08-01-2018 23:12

Odgrzeje kotleta Blush

Zastanawiałem się nad montażem tych schowków, ale chyba odpuszczę. Ciekawe jak wyglądają po montażu.


RE: Schowki w podłodze sharik 2011 - Maciej_F - 08-01-2018 23:31

Huh
Wyglądają jak schowki w podłodze . Nieduże niezbyt pojemne ale są . A co zobaczyć ? Na Alledrogo widać jakie one są na aukcjach .


RE: Schowki w podłodze sharik 2011 - szczyku - 14-05-2018 22:47

(28-05-2013 16:39)rafi.zafi napisał(a):  Po wymontowaniu mamy dostęp, do styropianów wyciągamy i wsadzamy....

Czy da się te styropiany wymontować bez ruszania wykładziny? Rozcinam wykładzinę i wyciągam styropiany w kawałkach?

(28-05-2013 16:39)rafi.zafi napisał(a):  trzeba dokupić 8 nakrętek plastikowych w ASO koszt 3,4 zł szt .
czy to ta nakrętka, numer: N90757901


RE: Schowki w podłodze sharik 2011 - rafi.zafi - 16-05-2018 13:41

Według mojej wiedzy nie da się wyciągnąć tych styropianów bez demontażu wykładziny. Pomimo tego że się natnie wykładzinę to one nie wyjdą bo są bardzo spasowane a jak przesadzimy to później będą nacięcia w wykładzinie. A co do wydłubania...powodzenia to nie jest zwykły styropian ...to jest twarde jak skała. I o dziwo w cale nie małe .


RE: Schowki w podłodze sharik 2011 - szczyku - 21-05-2018 20:05

Jestem po zabiegu, więc trochę ode mnie:

nie trzeba demontować całej wykładziny, wystarczy poluzować fotel kierowcy (lub wyciągnąć- jak kto woli), wyciągnąć fotel boczny pasażera i zdemontować plastikową osłonę progu (najlepiej cała).

Styropian wychodzi po podważeniu wykładziny i w ten sam sposób wkładamy kosz schowka. Nie ukrywam, wkładanie idzie ciężko, ponieważ ostre elementy kosza zahaczają o wygłuszenie, ale spokojnie idzie wsadzić. Cała reszta jak wcześniej kolega opisał, razem z docinaniem.
Moim sposobem potrzeba około 1-1,5 godzinki na stronę na spokojnie z piwkiem Wink

[Obrazek: jcKQYfg.jpg]

[Obrazek: 2TyPLpv.jpg]

[Obrazek: BxaZixz.jpg]

[Obrazek: joZW5xe.jpg]

Ogólnie schowki są mega i bardzo nam się przydadzą Cool

EDIT:
W miejscu schowka naciąć wykładzinę na krzyż, aby móc wsadzić dłoń. Pomoże to manewrować koszem.