Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Czujnik/wskazania temperatura zewnętrzna - wszystko co z tym związane - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Elektryka auta (/forumdisplay.php?fid=75)
+---- Wątek: Czujnik/wskazania temperatura zewnętrzna - wszystko co z tym związane (/showthread.php?tid=349)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Czujnik temperatury zewnętrznej - samp00 - 03-02-2011 09:43

Witam.
Na panelu od klimatronika w miejscu, gdzie powinna być wyświetlona temp. na zewnątrz pojazdu widnieją dwie poziome kreski. W momencie włączenia zapłonu panel mryga mi ok 15 sekund zanim sie ustabilizuje. zgodnie z opisem w instrukcji świadczy to o wadliwym działaniu ukł. klimatyzacji. Po podniesieniu maski silnika znalazłem przerwany przewud, który najprawdopodobniej jest od czujnika temp. na zewnątrz auta. Czy ktoę może mi powiedzieć, gdzie znajduje się ten czujnik fizycznie ? Sharan z silnikiem 2.0 benzyna, 1999 rok.

Pozdro: samp00.


RE: Czujnik temp powietrza zewnetrznego. - maciek-basia - 03-02-2011 09:54

czesc najprawdopodobniej przy lewym halogenie ,u mnie tez tak migał panel ale u mnie po zimie zżarło rurke aluminiową i poszedł gaz od klimy czesta przyczyna sharanów


RE: Czujnik temp powietrza zewnetrznego. - samp00 - 03-02-2011 10:30

Witam. dzięki za podpowiedź.
Jeśli nie mam halogenów, to będzie pod maskownicą w miejscu, gdzie powinien być halogen?
Z klimą to raczej u mnie oki, bo jak załączę w garażu to chłodzi.

pozdro: samp00.


RE: Czujnik temp powietrza zewnetrznego. - maciek-basia - 03-02-2011 11:22

pod maska masz rurke od klimy ja mam diesla ale to układ rurek ten sam wez odkrec plastikowy zaworek iczyms cienkim wcisnij wtedy bedziesz wiedział czy masz gaz u mnie jest czujnik przy lewym halogenie tez za za plasikowa zaslepka
to jest szary czujnik na 2 styki i mi tu w programie pokazuje ze tam siedzi od -40/+40 c


RE: Czujnik temp powietrza zewnetrznego. - mokrysedes - 03-02-2011 12:24

Panel klimatronika miga również wtedy gdy czynnika chłodzącego jest zbyt mało a nie tylko wtedy gdy nie ma go wcale. Twoja klima może działać ale w czasie upałów może sobie nie radzić. A czujnik od temperatury zewnętrznej znajdziesz na zderzaku przy zaślepce od lewego halogena.


RE: Czujnik temp powietrza zewnetrznego. - niebieski91 - 03-02-2011 14:26

a powiedzcie proszę co to może być za czujnik - w grillu po lewej stronie patrząc na przód pojazdu tuzprzy dźwigni otwierania klapy - zajmuje jednacałą wolna przestrzeń między żeberkami grilla


RE: Czujnik temp powietrza zewnetrznego. - moherydz - 03-02-2011 18:39

(03-02-2011 14:26)niebieski91 napisał(a):  a powiedzcie proszę co to może być za czujnik - w grillu po lewej stronie patrząc na przód pojazdu tuzprzy dźwigni otwierania klapy - zajmuje jednacałą wolna przestrzeń między żeberkami grilla
Otwórz maskę i przyjrzyj się ponownie bo wydaje mi się że chodzi ci o wlot do komory filtra powietrzaWink.


Informacje o temperaturze - bobbudow - 10-03-2011 20:26

Jeden pokazuje mi temperaturę na wyświetlaczu między licznikiem a obrotomierzem i pewnie odpowiada za info o gołoledzi i automatycznie podgrzewa szybę w niskich temperaturach a drugi na wyświetlaczu sterowania nawiewami i temperaturą, nawiasem mówiąc ten między licznikami pokazuje zawsze pół stopnia więcejSmile
ale chodzi mi o to poco mi dwie takie same informacje? Lepiej by było ten czujnik od wentylatorów włożyć do kabiny żeby pokazywał rzeczywistą w pojeździe chyba że musi być na zewnątrz bo na przykład odpowiada za dogrzewanie silnika i te cyrki z wentylatorem nawiewu które mam jak jest zimno.
Co myślicie? albo co wiecie na ten temat?


RE: Informacje o temperaturze - sharanista - 10-03-2011 21:54

odczyty z czujnika zewnętrznego (znajduje się na wysokości przedniego zderzaka, miejsce zależne od wersji SGA)wskazywane są na liczniku i wyświetlaczu klimy... z tym że na klimie wskazuje pełne stopnie, a na liczniku tolerancja 0,5 stopnia... czujnik za kratka panelu sterowania klimą nie jest wizualizowany lecz steruje temperaturą nawiewów...jest również czujnik w kratce nawiewów na szybę za górną półką (jest widoczny "dynks'" Wink) który również steruje nawiewem, klimą kiedy bije temperatura od szyby


RE: Informacje o temperaturze - bobbudow - 11-03-2011 18:58

Eeeeeeeeeeee? To znaczy że tak musi zostać? SmileSmile