Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Czym zastąpić windę koła zapasowego? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Czym zastąpić windę koła zapasowego? (/showthread.php?tid=3486)

Strony: 1 2 3 4 5


Czym zastąpić windę koła zapasowego? - tacini - 18-04-2013 16:39

Witam, macie może koledzy pomysł na jakiś inny sposób zawieszenia koła zapasowego?
Dziś podnosiłem zapas windą którą kompletnie odświeżyłem 4 miesiące temu, niestety chciłem jeszcze troszkę dociągnąć i coś strzeliło koło spadło a winda już nie zwijała.Po rozebraniu okazało się że strzeliła plastikowa zębatka slimaka.Slimak aluminiowy ale zębatka plastik.Miałem kiedyś taki problem z mechanizmem podnoszenia fotela w multipli,ale tam za 80kilka złoty kupowało się zestaw naprawczy z allegro (pasował od mondeo) z mosiężną zębatką i było po problemie.Dorobienie takiej zębatki z mosiądzu lub aluminium jest nieopłacalne.


RE: Czym zastąpić windę koła zapasowego? - bodzio_r1 - 18-04-2013 20:35

Witam kolego jedz do dobrego ślusarza i dorobi ci takie kulko zapłacisz jakieś 80-120 zł i po kłopocie na wieki


RE: Czym zastąpić windę koła zapasowego? - G.T. - 18-04-2013 20:42

za 80 zeta to ja całą działającą windę oddam Smile


RE: Czym zastąpić windę koła zapasowego? - tacini - 19-04-2013 05:17

Panowie,dorobienie takiej zębatki kosztuje koło 4 stówek,to zębatka na ślimaka,nie jakaś zwykła.


RE: Czym zastąpić windę koła zapasowego? - bodzio_r1 - 19-04-2013 20:01

Ja dałem 120zł a co do windy kupicie nowa/uzywkę to i tak padnie prędzej czy pózniej...


RE: Czym zastąpić windę koła zapasowego? - tacini - 19-04-2013 21:30

Myślałem o jakimś koszu na zawiasach przymocowanym do belki podwozia.Ostatecznie stanęło na dorobieniu zębatki z mosiądzu,koledzy mi zrobią,ponoć na podzielnicy powinno dać się zrobić,zębatka ma 16 zębów potrzebny jest moduł 2.25 nr1 lub 2.25 nr2 .Wpust na ośkę wypalony zostanie na drutówce.


RE: Czym zastąpić windę koła zapasowego? - maryoushek - 20-04-2013 08:33

Może odpowiedz nie taka jakbyś się spodziewał ale nowszego Sgh maja zestaw naprawczy i nie posiadają koła zapasowego spotkałem się z tym po 2008r


RE: Czym zastąpić windę koła zapasowego? - Scrappy - 20-04-2013 11:46

(20-04-2013 08:33)maryoushek napisał(a):  Może odpowiedz nie taka jakbyś się spodziewał ale nowszego Sgh maja zestaw naprawczy i nie posiadają koła zapasowego spotkałem się z tym po 2008r

Tak samo tourany, golfy V chyba też i inne auta z tej "epoki". Sam mam w boczku schowany taki kompresorek z tourana i daje radę.


RE: Czym zastąpić windę koła zapasowego? - wesol - 20-04-2013 11:49

przy zakupie auta masz do wyboru standardowy zestaw naprawczy. Zdoswiadczenia powiem wam ze niewiele wart i do tego opona pozniej nie nadaje sie do łatania( z powodu tych specyfikow uszczelniajacych) lub za doplatą mozna sobie zakupic pelne kolo zapasowe.

Ja bym szukal kogos kto takie kolka zebate dorobi. Mozna by nawet hurtowo to jakos zakupic i sprzedawac to napewno byloby to taniej.


RE: Czym zastąpić windę koła zapasowego? - piwek86 - 20-04-2013 12:17

Ja remontuje sharana mojego i jutro zabieram sie za ściągnięcie kola po widoku na niego aż sie boje ze mi cos szczeli jak to kolo sciagnac bo raz krecilem w lewo i nic mi niezjezdzalo