Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Pojemność zbiornika LPG w SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Instalacja gazowa LPG (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Instalacja-gazowa-LPG)
+--- Wątek: Pojemność zbiornika LPG w SGA (/Thread-Pojemno%C5%9B%C4%87-zbiornika-LPG-w-SGA)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Pojemność zbiornika LPG w SGA - Sigma_74 - 30-04-2013

ja w domu nie używam gazu, boję się wybuchnie mi dom

wesoły - kup auto na gaz, pojeżdzisz i wtedy pogadamy

poza tym poczytaj fachową prasę na temat bezpieczeństwa LPG w aucie a jest ich sporo


przede wszystkim jako moderator powinieneś się wykazać wiedzą lub nie zabierać głosu w temacie.

pozdrawiam




RE: Pojemność zbiornika LPG w SGA - wesol - 30-04-2013

akurat pierwsze moej auto to meganka z gazem. Nie zebym narzekal na renie ale gazu w aucie nie polecam.


RE: Pojemność zbiornika LPG w SGA - Sigma_74 - 30-04-2013

wiesz, ja 20 lat temu koniem jeżdziłem, a dziś ten nie polecam.
nie każde auto kwalifikuje siedo gazu, ale w przypadku silników wystepujacyhc w naszych autach to jak najbardziej.

nowe instalacje ja mam najnowsze BRC nie wiem kiedy gaz kiedy benz.
więc czego więcej wymagać ?

poza tym nikt tu nie pisze o reni tylko o pożadnym aucie.


RE: Pojemność zbiornika LPG w SGA - fredric - 30-04-2013

(30-04-2013, 21:50)Sigma_74 napisał(a): przede wszystkim jako moderator powinieneś się wykazać wiedzą lub nie zabierać głosu w temacie.

pozdrawiam
Sigma moderator/administrator nie ma obowiązku znać się na wszystkim więc nie ma co robić takich uwag. Każdy ma swoje zdanie na temat tdi/pb/lpg...




RE: Pojemność zbiornika LPG w SGA - Sigma_74 - 30-04-2013

zdanie zdaniem, ale jeśli nie ma zielonego pojęcia to niech nie pisze bzdur



RE: Pojemność zbiornika LPG w SGA - G.T. - 30-04-2013

No niby racja, ale pisanie o jezdzeniu na bombie jest wziete z chmur. Polecam poczytac troche o budowie i funkcji wielozaworow. Mozesz nabic do butli tyle samo gazu co jej objetosc, a i tak NIC powtarzam NIC nie wybuchnie. Od tego jest wielozawor zeby utrzymac wlasciwe cisnienie w butli, a naddatek wypuscic do atmosfery


RE: Pojemność zbiornika LPG w SGA - fredric - 30-04-2013

W kwestii tego zbiornika to dopytam miejscowych instalatorów czy mają i jakie koszty wymiany.


RE: Pojemność zbiornika LPG w SGA - Sigma_74 - 30-04-2013

400zł płaciłęm za butle chyba
pasuje idealnie.


RE: Pojemność zbiornika LPG w SGA - wesol - 01-05-2013

akurat nie wiem czy ktos tu z forum rokrecal zbiornik od gazu bo jak sie okazalo to klientowi gazu nie podawalo mimo ze w baku jeszcze bylo troszke ponizej polowy. Co sie okazalo. Brak "poduszki powietrznej" ktora to wypycha gaz ze zbiornika. Do serwisów tez przyjezdzaja auta z LPG.


RE: Pojemność zbiornika LPG w SGA - fredric - 01-05-2013

No właśnie ciekawe ile musi być minimum tej poduszki do sprawnego działania. Wiadomo że każdy prawie podgina pływak i praktycznie każdemu wchodzi dużo więcej. Jak dałoby radę wlać do zbiornika te 67L to bardzo zwiększa zasięg na jednym zbiorniku.