Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Lusterka zewnętrzne i wewnętrzne z mkI do mkI czy pasują/od czego jeszcze pasują - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Lusterka zewnętrzne i wewnętrzne z mkI do mkI czy pasują/od czego jeszcze pasują (/showthread.php?tid=3360)

Strony: 1 2


Lusterka zewnętrzne i wewnętrzne z mkI do mkI czy pasują/od czego jeszcze pasują - Scrappy - 29-03-2013 12:41

Witam. Mam pytanie. Myślę nad założeniem lusterek tych z kierunkami (po 2004) i mam pytanie. Czy mocowanie jest takie samo jak w passatach? Albo może pasują tak, że mocowanie zostaje moje a reszta z passka? Może uda się kupić z sharana, ale jakby się coś trafiło taniego z passka to bym wziął stąd pytanie.


RE: Lusterka zewnętrzne - maly_dawidek - 29-03-2013 23:40

Passat ma inne mocowanie lusterka. W sharanach jest mocowanie stosowane od 95r do 2010r bez zmian, jedynie zmieniały się obudowy lusterek. Tak wiec proponuje kupić z sharana po 2004r i założyć je. Jedynym problemem może być kostka bo w starszych wersjach nie przewidziano kierunkowskazu więc może sie kostka różnić, ale dla chcącego nic trudnego.


RE: Lusterka zewnętrzne - Scrappy - 30-03-2013 09:23

Kostka to nie ważne, i tak kabelki od kierunków muszę ciągnąć, więc sobie przerobię. Dzięki za odpowiedź.


RE: Lusterka zewnętrzne - Scrappy - 30-03-2013 22:56

Nie chcę zakładać nowego tematu, a wpadły nowe pomysły do głowy, to czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcie lusterka fotochroma z czujnikiem deszczu? Czy mocowanie pasuje z innych modeli VW? Wiem że nazwa tematu nie taka, ale chodzi mi o lusterko wewnętrzne.

Nie ma problemu zmienilem tytuł tematu i juz wszystko pasuje. Bardzo dobrze zrobiłeś.


RE: Lusterka zewnętrzne i wewnetrzne - grażyny - 30-11-2015 11:37

Witam mam pytanie czy ktoś z użytkowników SGA montował lusterka zewnętrzne z wersji angielskiej chodzi mi o te z kierunkami - dokładnie chodzi mi o widoczność a nie o elektrykę .


RE: Lusterka zewnętrzne i wewnetrzne - grażyny - 30-11-2015 13:04

Chodzi mi dokładnie o takie lusterka http://allegro.pl/lusterko-lewe-prawe-vw-sharan-lift-europa-i5826343973.html


RE: Lusterka zewnętrzne i wewnetrzne - andrew7800 - 30-11-2015 20:45

Różnią się obudowy a dokładniej w wersji europejskiej obudowa prawego lustra jest bliżej szyby jak kierowcy. W angielskiej jest odwrotnie.

@Scrappy jeśli chodzi o lusterko fotochroma wewnętrzne w sharanie to mocowanie jest takie samo jak w zwykłym lusterku.


RE: Lusterka zewnętrzne i wewnetrzne - grażyny - 01-12-2015 11:28

Co do obudowy prawego lusterka to podobno wystarczy zostawić mocowanie -adapter na drzwiach tj. zdejmujemy sprężynkę na której chodziło nasze lusterko i zakładamy drugie z UK i widoczność mamy taką jaka powinna być , tak się naczytałem na sąsiednim forum VW , czy może już ktoś to testował ?? .


RE: Lusterka zewnętrzne i wewnetrzne - certa - 01-12-2015 12:55

Tak jak czytam to rozumiem ze mogę szukać lusterka od passata B6 a ze potrzebuje sam mechanizm to nie będzie problemu z przełożeniem go sharana?


RE: Lusterka zewnętrzne i wewnetrzne - cierny - 31-01-2016 20:56

Nie wiem czy tutaj jest odpowiedni temat. Poszukuje obudowy do lusterka lewego. Moja jest mocowana na 3 śruby, nie na zaczepy, i ciężko coś na aledrogo znaleźć. Może koledzy posiadają namiary na takowową część? Mój szarik 1998r MK1.

Jeszcze jakby ktoś miał kolor granatowy/niebieski... to już w ogóle ;-P