Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Nie gaśnie podświetlenie licznika i tablicy rejestracyjnej - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: Nie gaśnie podświetlenie licznika i tablicy rejestracyjnej (/Thread-Nie-ga%C5%9Bnie-pod%C5%9Bwietlenie-licznika-i-tablicy-rejestracyjnej)

Strony: 1 2


Nie gaśnie podświetlenie licznika i tablicy rejestracyjnej - Brodnica - 26-02-2013

Witam wszystkich Smile Od 3miesięcy jestem posiadaczem Seata Alhambry 1.9 TDI z 2001r . Wszystko było o.k do pewnego momentu gdy po przejechaniu około 50km zgasiłem auto a tu niespodzianka nadal świeci sie podświetlenie licznika i tylnej tablicy rejestracyjnej. Czy ktoś z was miał już taki problem i sie z nim uporał? Proszę o pomocShy



RE: Nie gaśnie podświetlenie licznika i tablicy rejestracyjnej - Brodnica - 26-02-2013

Tak mam wogóle nie reaguje ja już odłączalem kostke od tego regulatora od włacznika świateł nawet kostke od stacyjki i nic nie pomogło
Ktoś mi jeszcze mówił że to licznik może mi robić zwarcie i dlatego taki efekt . Ponieważ jestem za granicą mam ograniczone możliwości zastanawiam się czy diagnostyka komputerem by pokazała jakiś błąd gdzie szukać przyczyny .


RE: Nie gaśnie podświetlenie licznika i tablicy rejestracyjnej - piotto0 - 26-02-2013

Nie masz przypadkiem dziennych świateł ? Jak są to je odepnij i zobacz.


RE: Nie gaśnie podświetlenie licznika i tablicy rejestracyjnej - sebter - 26-02-2013

Koledzy ale co to ma do tuningu ? ;D

Please o przeniesienie do technicznego Smile

Pozdro


RE: Nie gaśnie podświetlenie licznika i tablicy rejestracyjnej - wojci - 26-02-2013

mi tak się działo jak przełamał się przewód w przelotce klapy tylnej
dodatkowo robił zwarcie


RE: Nie gaśnie podświetlenie licznika i tablicy rejestracyjnej - Brodnica - 28-02-2013

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi Smile


RE: Nie gaśnie podświetlenie licznika i tablicy rejestracyjnej - robertkol - 01-02-2014

Witam. Odswieże tamat, bo dzisiaj mi się to przydarzyło. Poza niegasnącym podświetleniem nie mogę zamknąć auta z pilota. Wyjąłem narazie bezpiecznik od podświetlenia zegarów, żeby akumulatora nie rozładować i zamknąłem kluczykiem. Czy ktoś jednoznacznie może wskazać usterkę?


RE: Nie gaśnie podświetlenie licznika i tablicy rejestracyjnej - maciek-basia - 02-02-2014

kolego to jest od radia ja w swoim np na postoju włanczam jednym przyciskim radio korektor oraz wzmacniacz a przy okazji przekaznik załancza podswietlenie zegarów klimy szyb oraz tablicy rozdzielczej z tyłu i tak miałem zawsze


RE: Nie gaśnie podświetlenie licznika i tablicy rejestracyjnej - sharan18 - 03-03-2014

Witam.... mam pytanko gdzie moge zakupic wkladki na zarowki do licznika sharan mk1 te wieksze co podswietlaja zegary....


RE: Nie gaśnie podświetlenie licznika i tablicy rejestracyjnej - qbus125rally - 22-12-2020

Witam. Ja również walczę z tematem. Moje auto to Alhambra 1.9TDI 115KM(AUY) z 6 biegowym manualem.

Kilka dni temu rozładowało coś akumlator pierwszy raz od 9 lat jak posiadam ten wóz. Po naładowaniu wieczorem,bo ciemno ujawniło się co. Stale podświetlone zegary i wszystkie lampki deski rozdzielczej, klawisze od szyb mam tylko przednie elektryczne i jedna lampka podświetlenia rejestracji. Po wymianie żarówki zaświeciła i druga. Z oświetleniem rejestracji pomaga odpięcie regulatora natężenia oświetlenia deski i regulacji wysokości reflektorów.

Kiedyś zacięła mi się tylna klapa to naprawiłem połamane kable w prawej przelotce- wymieniając je na nowe odcinki i lutując na prawym tylnym słupku i wewnątrz klapy,żeby w "harmonijce" nie było połączeń. Teraz też to rozebrałem i nic z nowych uszkodzeń nie przybyło. Podobnie w drzwiach kierowcy i w lewych tylnych- tam były przygody z zamkiem centralnym. Po prawej stronie nie mam żadnych kłopotów,ale to muszę jeszcze sprawdzić.

Zgaszenie podświetlenia licznika i deski odbywa się tylko poprzez wyjęcie u mnie bezpiecznika nr.32 sprawdzałem radio mam "aftermarketowego" kiedyś wysoki model Blaupunkta fachowo zamontowanego przez firmę caraudio. Wszystkie połączenia wyglądają są OK...

Idąc tropem postów o bezpieczniku 32 dobrałem się do wiązki kabli biegnącej wzdłuż lewego progu... Tutaj ZONK w postaci rozpiętego wężyka od tylnego spryskiwacza i utopione na fest wręcz stojąca tafla wody/płynu do spryskiwaczy. Odciągnąłem wodę, rozciąłem i wyrzuciłem parcianą oryginalną taśmę izolacyjna, farelką wysuszyłem blachy i kable,ale też nie znalazłem ani uszkodzonych kabli ani "splotów czerwonych,czy czerwono białych kabli takich jak przy bezpieczniku 32" opisanych w którymś z postów o wariowaniu oświetlenia deski rozdzielczej.

Powoli kończą mi się pomysły, auto rozgrzebane święta za pasem.

Czy ktoś z bardziej doświadczonych elektrycznie i modelowo SGA kolegów mógłby podpowiedzieć gdzie i jak szukać tej usterki?

Dziękuję pozdrawiam Kuba.