Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Tylna wycieraczka - problemy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Ogólno techniczny (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Og%C3%B3lno-techniczny)
+---- Wątek: Tylna wycieraczka - problemy (/Thread-Tylna-wycieraczka-problemy)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Padnięta tylna wycieraczka - m-blue - 20-01-2014

Ty tu nie strasz, bo moja wycieraczka z tyłu nie działa od tygodniaSmile) problem w tym, że nie za bardzo mam warunki żeby cokolwiek rozbierać.

Co do styków - tego się nie lutuje lutownicą na grot, tylko jak pisałem - hot airem. Strasznie jesteś uparty w tej kwestii.... idź do byle jakiego serwisu GSM i poproś żeby CI to przegrzali, nic nie da to trudno, ale moim zdaniem zrobisz więcej, niż stwierdzając że cienki ścieżki i się nie da.
JEszcze jedno, jak widzisz który pin jest od wycieraczki, zobacz gdzie idzie, na jaki układ, zerknij co to za kość i od czego jest.


RE: Padnięta tylna wycieraczka - mamwi - 20-01-2014

Nie, to nie o to chodzi ze jestem uparty. Po prostu na tym zadupiu nic nie ma. Zeby znalesc hot air-a to musze dymac 70 km w jedna strone do miasta wojewodzkiego. Jezeli sam czegos nie zmajstruje to jedynym wyjsciem jest wymiana elementu na sprawny. Mialem tak jak chcialem sobie zrobic termostat elektroniczny do webasta. W sklepie elektronicznym scalaka sprowadzal miesiac, szybciej ja mialem potrzebe pojechac te 70 km i przy okazji kupilem sobie to, co bylo mi potrzebne.


RE: Padnięta tylna wycieraczka - mamwi - 25-01-2014

No niestety, prowizoryczny patent działa. Znalazłem przekaźnik WV 72 z Sharana i zamontowałem u siebie, omijając BSI. Tylna wycieraczka działa, jeszcze tylko dołożę upgrade żeby spryskiwacz działał i na razie będzie musiało wystarczyć. Włącznik zrobiłem w zaślepce po włącznikach podgrzewania siedzeń, na mikrostyku. Nic nie widać. Kto nie wie to nie włączy.
Kijowo że tak wyszło.


RE: Padnięta tylna wycieraczka - m-blue - 17-03-2014

Podepnę się pod temat, co by nowego nie robić. Z tego co widzę, to w poliftach jest jakiś moduł sterujący J400. Do silnika wycieraczki tylnej / sterownika czy cokolwiek tam się w silniku znajduje idzie stała masa, stały plus, do tego sygnał z tego J400, to według elsy.
Nie ma tam żadnego przekaźnika? Może ktoś ma dedykowany schemat do bvk model 2009, bo co wezmę jakiś kawałek rysunku to coś innego... Inne opisy mam na bezpiecznikach w aucie a inne opowiada elsa i autodata.
Chwila ładnej pogody była i zacząłem się interesować co z tą wycieraczką, od razu założyłem jakieś kable, złącze w słupku, silnik itp, ale coś mnie podkusiło, żeby sprawdzić przekaźnik i co - nic nie cyka ale i na schemacie z takowego nie ma.. Moherydz- może u CIebie by się znalazło coś pod konkretnie to auto?


RE: Padnięta tylna wycieraczka - pretor - 17-03-2014

Jakiś czas temu stwierdziłem że przestała działać mi wycieraczka, w jeden dzień działała a na drugi dzień już nie działała.
Żadnych dymków, zacierania się mechanizmu czy innych symptomów rychłego zepsucia...

Od czego zacząć sprawdzanie ?


RE: Padnięta tylna wycieraczka - Scrappy - 17-03-2014

(17-03-2014, 22:18)pretor napisał(a): Jakiś czas temu stwierdziłem że przestała działać mi wycieraczka, w jeden dzień działała a na drugi dzień już nie działała.
Żadnych dymków, zacierania się mechanizmu czy innych symptomów rychłego zepsucia...

Od czego zacząć sprawdzanie ?

Od kabli między klapą a budą. Miałem tak, że działała jak klapa byłą podniesiona, na kablach pękła izolacja i się stykały.

m-blue pokaż ten schemat co masz, bo J400 to są symbole i z boku pisze że to np. przekaźnik szyby (teraz strzelam, musiałbym popatrzeć).


RE: Padnięta tylna wycieraczka - m-blue - 18-03-2014

Schemat w załączniku, jeśli komuś będzie potrzebny mam 10Mb pdfa z całością, mogę zapodać.

CO do j400, to jest właśnie opis, że to sterownik silnika wycieraczek, pytanie gdzie to jest i jak wygląda, bo na allegro nic nie ma.

Ps. jest jedno:
http://allegro.pl/sterownik-modul-wycieraczek-1397328044-vw-sharan-i4005853799.html pytanie gdzie to jest.



RE: Padnięta tylna wycieraczka - moherydz - 18-03-2014

J 400 to jest sterownik przednich wycieraczek. Jeśli chodzi o A97 jest to wspólne połączenie na pompkę podającą płyn do spryskiwaczy i dalej na przelącznik.


RE: Padnięta tylna wycieraczka - koleś - 18-10-2015

No i dopadło Alhambrę to samo.
Tylna wycieraczka przestała działać.
Wymontowałem i podłączyłem inny, z Audi A3, który działa.

Zacząłem demontaż i po pierwsze to z uszczelki ośki zostało tyle:
[Obrazek: 4452fe941779.jpg]

Czy da się kupić taką uszczelkę?

Odkręciłem blachę z tyłu i rurka spryskiwacza jest pęknięta:
[Obrazek: 05c5579f8781.jpg]

Musze wydłubać resztki z ośki i czymś ją zastąpić. Tylko czym?

Ośkę udało mi się wybić. Bez młotka nie dało rady. Było mnóstwo rdzy. Po oczyszczeniu wygląda tak:
[Obrazek: afa1250b1e20.jpg]

Poskładałem i działa.

Doradźcie jak naprawić rurkę i czy jest ta uszczelka ośki do kupienia?



RE: Padnięta tylna wycieraczka - wesol - 19-10-2015

Plastikową z długopisu zelowego daj.