Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Tylna wycieraczka - problemy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Ogólno techniczny (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Og%C3%B3lno-techniczny)
+---- Wątek: Tylna wycieraczka - problemy (/Thread-Tylna-wycieraczka-problemy)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: nie dziala tylnia wycieraczka i spryskiwacz - Jabol - 27-02-2011

bezpieczniki sprawdziłeś?


RE: nie dziala tylnia wycieraczka i spryskiwacz - gniewosz - 27-02-2011

bezpieczniki dobre, nie dochodzi napiecie na tyl.czy nikt nie wie gdzie jest przekaznik??


RE: nie dziala tylnia wycieraczka i spryskiwacz - gniewosz - 03-03-2011

zajefajne forum.ma tu ktos sharana????


RE: nie dziala tylnia wycieraczka i spryskiwacz - mokrysedes - 03-03-2011

Podobno ty masz sharana. Tylko skoro go masz to po co zadajesz pytania?


RE: nie dziala tylnia wycieraczka i spryskiwacz - fotograf123 - 03-03-2011

Panowie i Panie jeśli wycieraczka nie chodzi to sprawa klapy ale jeśli nie ma spryskiwacza na szybę to raczej wina elektryczna lub kontakt w kolumnie kierownicy ... łącząc te dwie rzeczy to raczej na pewno elektryka zobacz czy masz "+" na włączniku wycieraczek....
może kostka nie łączy ....

Ps. a z przodem wszystko jest ok.... ?.


RE: nie dziala tylnia wycieraczka i spryskiwacz - Hamamatsu - 04-03-2011

(03-03-2011, 02:23)gniewosz napisał(a): zajefajne forum.ma tu ktos sharana????

jak się nie podoba to jedź do serwisu, a nie kozaczysz


RE: nie dziala tylnia wycieraczka i spryskiwacz - moherydz - 05-03-2011

Spokojnie panowie!
Po pierwsze uzupełnij profil lub podaj rocznik i model.
Pompka pracuje bez przekaźnika i pompuje w dwie strony. Włączasz przednią szybę pompuje w jedną stronę, włączasz tył pompuje w drugą.
Możliwości usterki:
-przełącznik zespolony / bardzo rzadko
-przerwane przewody elekt. / często
-przerwany przewód płynu / bardzo często
Przekaźnik tylnej wycieraczki nr. 72 dla roczników 97.
Jeśli nie działa sprysk i wycieraczka jednocześnie a kable sprawdziłeś to został przełącznik.


Wycieraczki tył - Krzemien - 02-07-2011

Jak już pisałem w poprzednim poście od niedawna posiadam Sharana z 2006 roku. Kilka problemów sie znalazło a zależy mi na tym żeby wszystko chodziło jak należy . Mam między innymi problem z wycieraczkami tylnymi. chodzą cały czas po przekręceniu na zapłon a spryskiwać tylny nie działa wogóle (nie słychać ) . Wedle autodaty niby nie ma przekaźnika odpowiedzialnego za sterowanie tylko wszystko się znajduje w silniku wycieraczek. Do silnika dochodzą cztery kabelki . I nie wiem teraz czy to manetka sie sypneła czy silnik nawalił no i niebardzo rozumię dlaczego spryskiwacz nie daje znaku życia jak naciskam manetke . rozebrałem temat i silniczek spryskiwacza jest jeden tylko ma taki jakby zawór rozdzielający czy coś takiego . Czyli na mój rozumek to jeżeli na przód wszystko chodzi jak sie należy to dlaczego na tył nie żyje . Sprawdzałem też najczęściej występujący problem i kable w gumie miedzy buda a klapą są ok . Może ktoś już miał podobny problem ?
P.S
Dziś rozebrałem przełącznik przy kierownicy i jak odpiołem kostke postanowiłem zobaczyć czy mimo to wycieraczka bedzie chodziła . Po przekręceniu stacyjki wycieraczka dalej chodzi mimo że kostka od przełącznika wyciągnięta .
Czy dobrze mniemam że w takim razie wina lezy po stronie silnika ?


RE: tylnia wycieraczka - praca skokowa - sharanista - 22-10-2011

z problemem wycieraczki "żyłem" do chwili obecnej...
moze przypomnę... po chwilowym (włączenie i powrót) włączeniu manetki tylnej
wycieraczki... wycieraczka pracowała skokowo, rozbrałem mechanizm wycieraczki
i raczej zmian mechanicznych nie znalazłem...
teraz przez przypadek zauważyłem że kidy załącze wycieraczkę na dłuższą chwilę to praca wycieraczki jest normalna i po ponownym zalączaniu na chwile tez jest juz normalna praca... czy to problem z kondensatorem gdzies na płytce ze musi się naladować??? czy to jakaś zasada załączania tylnej wycieraczki???


RE: tylnia wycieraczka - praca skokowa - wesol - 22-10-2011

Ja u siebie mialem zatarta ośkę oraz zimny lut na połączeniu z płytką. Poprawilem, przesmarowalem i teraz smiga elegancko. Wczesniej chodzila duzo wolniej a i czasami tez było żabkowanie. Sam mechanizm i tryby zazwyczja są okej ale oska sie zaciera z powodu dostajacej sie wody.