Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Kupujemy Samochód (/forumdisplay.php?fid=85)
+--- Wątek: Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz (/showthread.php?tid=31)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Jaki silnik i rocznik SGA najlepszy ? dla nowego - daneczek76 - 31-12-2011 20:23

Dla mnie miałem i VP- czyli tz. Pompa rotacyjna jak i PD i z obydwoma problemu nie było.
z tym rokiem 2000 to takie małe generalizowanie.
Tak na prawdę na co nie trafisz możesz mieć problem wszystko zależy od egzemplarza.
Co do Grand Vojagera też myślałem o nim ale kolega skutecznie wybił mi silnik diesla w tym aucie po pierwsze spalanie po drugie awaryjny.
Ja osobiście wolał bym coś z SGA po 2001 popierwsze ładniejsza buda po drugie oczywiście moje to zdanie tak samo dobre TDIki oczywiście pomijając późniejsze 2.0 TDI 8V i 16V.
Jedyne na co trzeba uwazac w Pd to dobą rope lać i olej.
W rotacyjną VP byle g...zalejesz bedzie smigać.


RE: Jaki silnik i rocznik SGA najlepszy ? dla nowego - marcinb7 - 31-12-2011 20:37

Kup auto ze zwykłym silnikiem 2.0, są mało awaryjne, a jak już coś się dzieje to naprawa jest nieporównywalnie tania z innymi silnikami. Nie ma w nim turbiny, jak w 1.8, co jest oczywiście na plus. Co prawda 2.0 nie ma osiągów takich jak 2.8, ale jak piszesz że będziesz jeździł nim w koło komina, to spokojnie wystarcza, no i spalanie jest w normie. Jeżdżę Sharanem 2.0 od dwóch lat, oczywiście bez gazu (popieram że gaz tylko do kuchenek), i nie ma z nim problemów, części tanie (przewody WN 42zł, a np. do 2.8 około 150zł), na wyjazdy wakacyjne z żoną i dwojgiem dzieci spokojnie daje radę, w poprzednią zimę przy -20 zawsze odpalał.


RE: Jaki silnik i rocznik SGA najlepszy ? dla nowego - wesol - 01-01-2012 01:33

tez dobry motor. Popieram. Jedyny niesmak jak dla mnie to slabe osiagi przy dosc znacznym spalaniu. Mowie tu o przyspieszaniu i jezdzie po miescie. Moze jednak 1.8T??


RE: Jaki silnik i rocznik SGA najlepszy ? dla nowego - ryju1468 - 01-01-2012 02:10

witam
ja mam autko na pompie rotacyjnej,na mrozach pali na tyk, mam tez peugeota807 na comon railu i tu bic problem,jak nie wlacze ebera pol godziny wczesniej nie odpali,tak ze starszy lepiej gada jak nowszy
98'-galaxy,05'-peugeot


RE: Jaki silnik i rocznik SGA najlepszy ? dla nowego - kisand - 01-01-2012 18:53

Koledzy ,jaki motor bardziej bezawaryjny i podatny na zagazowanie -2.0 do 2000r czy po 2000roku ?
Noszę sie z zamiarem kupna i mam zonga -po lifcie buda ładniejsza ale jak ten motor ?
Jakie zmiany w nim poczynili ,i czy na lepsze czy na gorsze ?


RE: Jaki silnik i rocznik SGA najlepszy ? dla nowego - daneczek76 - 02-01-2012 08:36

jeśli gaz do 2.0 przeczytaj tu to ci się rozjaśni:
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=354


RE: Jaki silnik i rocznik SGA najlepszy ? dla nowego - RAFFEN - 02-01-2012 13:46

Wcześniej miałem Sharana 1.9tdi 90KM 96r z chyba z milonem km i w zimie palił na dotyk nie zależnie jakie były mrozy,ten Co mam teraz 1.9 tdi 110KM 2000r jeszcze nie było nie wiadomo jakich mrozów ale też pali na dotyk.


RE: Jaki silnik i rocznik SGA najlepszy ? dla nowego - daneczek76 - 02-01-2012 16:28

RAFFEN święta prawda ale ludzie boja sie wychowali się na turbo gnojkach starych kiblach a te nowe to juz inna bajka, co nie znaczy że nie można trafić nowego który będzie miał problem


RE: Jaki silnik i rocznik SGA najlepszy ? dla nowego - __ArroW__ - 02-01-2012 16:31

Zawsze można trafić na trefne auto czy to benzyna czy diesel, nie mniej jednak jeśli chodzi o diesla wystarczy zachować podstawowe elementy takie jak akumulator, świece, rozrusznik w stanie bdb i auto nie ma prawa nie ruszyć przy mocnych mrozach Smile


sharan ale jaki - minik - 09-01-2012 13:27

witam,
nadszedł ten czas ze muszę zmienić samochód. wybór padł na sharana / alhambrę tylko mam dylemat: nie wiem jaki wybrać silnik aby był najekonomiczniejszy tzn (hehe) mało palił i naprawy nie zjadały całego budzetu. Będzie to samochód rodzinny więc nie musi być mega dynamiczny. Generalnie nie ma dla mnie różnicy czy diesel czy ben/gaz. proszę o wszelkie sugestie. Budzęt do ok 30 kpln. Na co zwrócić uwagę przy zakupie.

pozdr,
minik