Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Kupujemy Samochód (/forumdisplay.php?fid=85)
+--- Wątek: Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz (/showthread.php?tid=31)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz - kromek - 10-08-2021 13:32

Tak benzyna w automacie to najczęściej 2.8 ale i 2.0 znalazłem tylko pewnie to nie jedzie a jak jeszcze kemping podepnę to słabo.


RE: Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz - matade11 - 10-08-2021 22:49

(10-08-2021 13:32)kromek napisał(a):  Tak benzyna w automacie to najczęściej 2.8 ale i 2.0 znalazłem tylko pewnie to nie jedzie a jak jeszcze kemping podepnę to słabo.

Noo 2.0 w Manualu nie jedzie Smile a dodatkowo w 4 biegowym automacie (2,0 miało tylko czwórki z tego co wiem) i z kampingiem na haku to będzie słabo na pewno. Fakt o 2.8 zapomniałem. Ale tutaj już masz inne koszty utrzymania i serwisu takiego autka. Choć ciągnie to zajebiście nie wydaje mi się by był to rozsądny wybór pod tym kątem do kampingu i wyjazdów z rodziną bo wiele mechaników nie chce się podejmować serwisu takiego silnika jest tam po prostu za mało miejsca moim zdaniem w komorze na taki silnik.


RE: Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz - kalamb - 12-08-2021 09:18

Tak naprawdę to nie chodzi o ilość miejsca w komorze i niedogodności tylko brak umiejętności prawidłowego serwisowania silnika ze zmiennymi fazami rozrządu


RE: Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz - wesol - 12-08-2021 10:12

troche tez to ze jest dziwnie zrobiony. rozrzad zeby zrobic trzeba skrzynie wyciagnac. pare odob nawet wymienisjac świece a auto ma instalacje lpg już mialo problemy. w sumie 1.8 t tez ma kilka czesci droższych. wiadomo tdi wystepije wszedzie i w duzych ilosciach wiec dostep czesci jest bardzo dobry.
poza tym ja uwazam ze diesla latwiej sie naprawia. tam nie ma mieszanki paliwowo powietrznej. silnik dostaje paliwo to musi chodzic. a benzynowiec? nie pasuje skład, iskra zanika i juz masz problem bo wypadania zapłonów.