Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Kupujemy Samochód (/forumdisplay.php?fid=85)
+--- Wątek: Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz (/showthread.php?tid=31)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz - marecki_name - 26-04-2010 20:35

Witam

no więc Panie i Panowie kilka informacji o Sharanie dla przyszłych właścicieli którzy chcą go kupić.

Wady i zalety. Na co zwrócić uwagę podczas kupna, jak sprawdzić czy wszystko jest ok, charakterystyczne objawy pewnych usterek.


RE: Dlaczego kupić Sharana i jak kupić dobry egzemplarz - sharanista - 13-05-2010 23:09

WITAM...
jeżeli na spokojnie kupujecie auto...nawiązujecie kontakt z kupującym np. przez internet, warto jest poprosić o numer VIN, gdzie w serwisie VW można pozyskać całą historie auta jeżeli było serwisowane (dojść czy licznik nie był cofany) ...ale to dla tych co maja kolegów w AS...bo jeżeli chwiałoby się fundować sobie coś takiego przy każdym oglądanym aucie to trochę kosztuje (ok 50 zł domniemam)...ale warto sobie coś takiego bynajmniej zafundować po zakupie...POLECAM....ja na przykład pozyskałem cała historie serwisowania przez niemca z 9 lat...

Dobrze na zakup zabrać kolegę fachowca...który wszystko bezstronnie sprawdzi i jednocześnie będzie gasił nasze zapędy do kupna... abyśmy zbyt pochopnie nie działali np.: estetycznie podrasowane auto nam się podoba i nic więcej nie widzimy Wink...

................

wielu w swoich ogłoszeniach przedstawia że posiada dwustrefowy klimatronik...i w wielu przypadkach jest to nieprawda... podstawowy punkt rozpoznawczy to nawiewy w suficie pasażerów... nawiewy w nogach pasażerów dmuchają tylko ciepłem...

POZDRAWIAM....


RE: Dlaczego kupić Sharana i jak kupić dobry egzemplarz - niebieski91 - 14-05-2010 10:03

dobrze też żeby ten kolega dysponował VAG-iem (i sie na nim obeznawał) i np. miernikiem lakieru.


RE: Dlaczego kupić Sharana i jak kupić dobry egzemplarz - marecki_name - 15-05-2010 23:34

Trzeba też zerknąć na kolor spalin czy nie są za niebieskie, czy silnik równo pracuje, kontrolka świec żarowych nie powinna migać Smile


RE: Dlaczego kupić Sharana i jak kupić dobry egzemplarz - marecki_name - 05-06-2010 13:59

kolejną ważną sprawą jest oznaczenie silnika Smile jak wiemy najczęściej spotykanym silnikiem w Sharanach z lat 96-00 jest TDI 1,9 w dwóch wersjach 90KM albo 110 KM. Filozofią oznaczenia rodzaju silnika w VW jest kolor literki I w napisie TDI . Jeżeli cały napis jest srebrny to znaczy że jest to wersja 90KM jeżeli czerwona to jest to wersja 110KM. Później wszedł jeszcze wersja 115KM na pompowtryskiwaczach która miała literki DI czerwone. Ta sama specyfika oznaczenia była stosowana na osłonie silnika.

A co to ma do kupna samochodu Smile bardzo dużo.

W momencie kiedy oglądamy samochód zwracamy uwagę na oznaczenie na tylnej klapie, na osłonie silnika i weryfikujemy z tym co jest w dowodzie, jak coś się nie zgadza to wiemy że coś było kombinowane z samochodem Smile


RE: Dlaczego kupić Sharana i jak kupić dobry egzemplarz - niebieski91 - 05-06-2010 14:06

literki można sobie podoklejać

W bagażn8iku w tylnym prawym schowku jest tzw. wlepka z kodami wyposażenia
na tej wlepie jest oznaczenie silniczka
i np. silnik 1Z - to 90 KM ( 66KW)
typowym w sharikach (do 2000r) silnikiem 110 konnym jest AFN - chyba najczęściej wstawiany
silniki 90 konne to jeszcze ALH i AGR a silniki 110 to jeszcze ASV


RE: Dlaczego kupić Sharana i jak kupić dobry egzemplarz - wiciux6 - 22-09-2010 07:29

Jadąc na zakupy obok kolegi lub kogoś z doświadczeniep można zabrać kompa+kabel lub inne urządzenie vag skanujące komputer auta. W ten sposób dowiemy się czy auto posiada jakieś usterki lub przy odrobinie wiedzy, czy np: dobrze pracuje turbina. W momencie kiedy auto odpowiada naszym oczekiwaniom i jesteśmy skłonni dokonać jego zakupu radzę na nasz koszt odwiedzić stację diagnstyczną (cena około 100 zł). Auto przechodzi ścieszkę pełnego przeglądu i wiemy wtedy co z zawieszeniem, hamulcami, ewentualnymi luzami, emisją spalin i zarazem można wejść w kanał i popatrzeć czy auto nie było uderzone, spawane, czy ma wycieki lub ogniska rdzy.
Dlaczego stacja diagnostyczna? Jeśli auto spełnia nasze wymogi i wiemy że dokonamy zakupu to mamy przegląd który można wbić w dowód (auto zarejestrowane w kraju) lub mamy przegląd opisowe kiedyś zerowy (auto niezarejestrowane) Dwie pieczenie na jednym ogniu.
Pragne zaznaczyć iż w przypadku aut z zagranicy należy baczną uwagę zwrócić na rok produkcji auta. Np w Belgi nie ma roku produkcji tylko rok pierwszej rejestracji tzn. 10 cyfra vin oznacza rok modelowy auta, a w naszym kraju mamy w dowodach rok produkcji i nie należy się tą cyfrą zbytnio sugerować. Dopiero po rozkodowaniu vin mamy pewność co do roku produkcji. (sprawa nie ma miejsca dla aut już zarejestrowanych).
Wiadoma sprawa, iż wnętrze tzn. jego poziom zurzycia, kierownica boczki drzwi i wiele innych elementów mówi o poziomie eksploatacji auta, a nie to co na liczniku.
Najważniejsze to spokój, opanowanie i bystre oko - 0 emocji.
Życzę udanych zakupów. Rolleyes


RE: Dlaczego kupić Sharana i jak kupić dobry egzemplarz - StaryCzłowiekIMoże - 05-12-2010 11:32

(05-06-2010 13:59)marecki_name napisał(a):  kolejną ważną sprawą jest oznaczenie silnika Smile /.../ Filozofią oznaczenia rodzaju silnika w VW jest kolor literki I w napisie TDI .
/.../ jak coś się nie zgadza to wiemy że coś było kombinowane z samochodem Smile
I to jest chyba mit. polecam ten link:

Ja sam mam Alhabrę 2007 (mod 2008) TDI z silnikiem 115 KM (nie przekładanym)


RE: Dlaczego kupić Sharana i jak kupić dobry egzemplarz - daneczek76 - 18-02-2011 14:16

Osobiści szukałem auta ponad pół roku wybór padł na Sharan 130 lub 150 KM tdi lub silnik 2.0 TDI ale auto wyprodukowane po roku 2007 z wiadomych względów, szukałem i porównywałem z Mitsubishi Grandis czy Mazda 5.
Wybór padł na Sharana ze względu na dostępność części i ich cenę , przestronność auta , silnik 1.9
i jego spalanie.
Mitsubishi Grandis 2.0 DID 136 lub 140 KM -ładniejsze od Sharana z wyglądu niestety jakość plastików i części powalają np : dwumasa ze sprzęgłem cena 6 tyś bo silnik od vw ale skrzynia juz japońska., drążki kierownicy np: 700 złoty sztuka.
Mazda 5- niezawodna ale jednak za mała. duży plus drzwi przesuwane.
co do szukania Pół roku po Polsce stracony czas, i pieniądze jak nie malowany to przekręcony liczni jak nie licznik to auto z taka historią w serwisie że ho ho szczególnie silniki 2.0 tdi ale to wiemy czemu.
Po drugie nie ma co się oszukiwać aut z Niemiec z małym przebiegiem kosztuje średnio 2 , 3 tysiace euro więcej.
Np był sharan TDI 115KM 4 motion 2004 rok przebieg 68 tyś. poszedł za 11 tys euro.
W końcu znalazłem namiar na człowieka znajomego okazało się który przywozi auta bezpośrednio od VW AG lub z największego portalu aukcyjnego aut po leasingowych lub od dilerów gdzie zaopatrują się niemieccy handlarze no i jest.


RE: Dlaczego kupić Sharana i jak kupić dobry egzemplarz - StaryCzłowiekIMoże - 24-02-2011 11:00

(18-02-2011 14:16)daneczek76 napisał(a):  no i jest.
No i ile Ci pali autko?