Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
00792 - czujnik/łącznik klimy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Diagnostyka VAG (/forumdisplay.php?fid=14)
+---- Dział: Kody błędów (/forumdisplay.php?fid=16)
+---- Wątek: 00792 - czujnik/łącznik klimy (/showthread.php?tid=3083)

Strony: 1 2


RE: 00792 - czujnik/łącznik klimy - tolus24 - 25-05-2016 12:36

Witam.

Jak się kupuje w ciemno to tak jest, a ciężko było podać auto do jakiego szukasz Smile. Ty masz już nowszy typ czyli 1K0959126E, bo prawdopodobnie jest to auto po 2004 roku i silnik ASZ lub BTB. A czujnik dobrze namierzyłeś w samochodzie.

Pozdrawiam


RE: 00792 - czujnik/łącznik klimy - koleś - 25-05-2016 14:00

Ech...

Kupię kolejny Tongue


RE: 00792 - czujnik/łącznik klimy - peters - 25-05-2016 16:30

Koledzy niech ktos opisze od czego jest ten czujńik ? U mnie jak klima nie działa to od moze byc nawalony ? Nie włącza sie sprężarka wcale...


RE: 00792 - czujnik/łącznik klimy - dmusek - 25-05-2016 16:42

Pewnie gaz ci uciekł. Szukaj dziurki na rurze niskiego ciśnienia na kolanie przy kompresorze.
Chodzi o to, że te czujniki naprawdę rzadko nawalają. W zależności jaki masz czujnik. W presostacie cztero pionowym jedna para styków jest odpowiedzialna za włączenie wentylatora chłodnicy, a druga za wyłączenie kompresora klimy przy zbyt wysokim i przy zbyt niskim ciśnieniu czynnika w układzie.


RE: 00792 - czujnik/łącznik klimy - tolus24 - 25-05-2016 20:35

Witam.

Kolega "peters" ma silnik ASZ więc ma czujnik ciśnienia klimatyzacji 3 pinowy, pin1 to stała masa, pin2 to sygnał o przebiegu prostokątnym z czujnika do sterownika silnika i sterownika kompresora, pin3 to zasilanie +12V z bezpiecznika, po zapłonie.

Pozdrawiam


RE: 00792 - czujnik/łącznik klimy - peters - 26-05-2016 00:31

Wentylator od chłodnicy nie chodzi na włączonej Climie,co wiecej jest to powiązane z nagrzewnica przód gdyz przez moment chodzi nawiew
na max obrotach a po kilku chwilach cichnie,mimi ze na wyswietlaczu jest max ustawione,co to moze byc ? Wyświetlacz nie mruga,wiec troche czynnika musi byc. Powoli to rozgryze z wasza pomocą.


RE: 00792 - czujnik/łącznik klimy - koleś - 27-05-2016 23:24

Czujnik wymieniłem i panel dalej mruga.
Sprawdziłem pin 1 - masa jest
Sprawdziłem pin 1 i 3 - jest 12V

Chciałbym jeszcze sprawdzić pin 2 ale nie wiem gdzie jest drugi koniec kabelka?
tolus24 napisał, że idzie do sterownika silnika i sterownika kompresora.

Proszę o podpowiedź na który pin w sterowniku silnika i na który pin w sterowniku kompresora? I gdzie jest sterownik kompresora?


RE: 00792 - czujnik/łącznik klimy - tolus24 - 28-05-2016 18:13

Witam.

Jeśli chodzi o pin2 czujnika ciśnienia klimatyzacji, to jest on obsadzony przewodem koloru żółto-czerwonego i takim samym kolorem idzie do sterownika silnika na pin96 i sterownika kompresora klimatyzacji na pin3. Sterownik kompresora klimatyzacji to inaczej sterownik/przekaźnik wentylatorów, który dodatkowo załącza sprzęgło kompresora klimatyzacji, ja używam tych pojęć zamiennie ale chodzi o to samo. Na forum był już zamieszczany schemat klimatyzacji więc możesz poszukać i sprawdzić sobie bo ja też nie wszystko pamiętam i czasami mylę.

Pozdrawiam


RE: 00792 - czujnik/łącznik klimy - peters - 28-05-2016 23:05

(28-05-2016 18:13)tolus24 napisał(a):  Witam.

Jeśli chodzi o pin2 czujnika ciśnienia klimatyzacji, to jest on obsadzony przewodem koloru żółto-czerwonego i takim samym kolorem idzie do sterownika silnika na pin96 i sterownika kompresora klimatyzacji na pin3. Sterownik kompresora klimatyzacji to inaczej sterownik/przekaźnik wentylatorów, który dodatkowo załącza sprzęgło kompresora klimatyzacji, ja używam tych pojęć zamiennie ale chodzi o to samo. Na forum był już zamieszczany schemat klimatyzacji więc możesz poszukać i sprawdzić sobie bo ja też nie wszystko pamiętam i czasami mylę.

Pozdrawiam

Dzieki kolego tulus 24 za informacje dotycząca Pinu 2. Jak bede walczył u siebie to ta cenna informacja na wagę złota. Jednak wczytując sie w twoja wypowiedz nie rozumie do końca tego, pin 2 idzie do sterownika silnika tzw. ECU na pin 96 ,tak ? Po potem piszesz o sterowniku kompresora klimy ( przekazńik wentylatorów) i tu doczytałem wcześniejsza twoja wypowiedz ze pin 2 idzie jeszcze do przekazńika wentylatorów. Czyli uruchamia sie sprężarka i jednocześnie ruszają wentylatory. Pin 3 to zasilanie główne po bezpieczniku i po stacyjce czyli jak dobrze pamietam KL 15 a znakowane w grupie aut VW.Tak rozumie, jak jest inaczej popraw prosze. Dzieki.


RE: 00792 - czujnik/łącznik klimy - tolus24 - 30-05-2016 08:46

Witam.

Tak, przewód z pin2 czujnika ciśnienia klimatyzacji wchodzi do wiązki przewodów i w niej rozdziela się na dwa przewody, o tym samym kolorze i jeden idzie do sterownika silnika, a drugi do sterownika wentylatorów. Nie ma w tym nic dziwnego, bo sygnał może być wspólny i iść do różnych sterowników, które następnie "interpretują" go na swój sposób.

Pozdrawiam